Modernizacja kompa co wymienić?

Jestem nowy no forum. Proszę o radę co zmienić w tym zestawie. Kupiłem na allegro szajs i powoli go modernizuję.

AMD x2 5200+, MSI K9A2GM, Kingston DDR2 2GB, Samsung Spin Point 320GB, Amacrox 400W, Asus 9600GT

Mam na to 1300 zł. Karty zmieniać nie będę bo mi starcza. Mało gram, w mało wymagające gierki. Myślałem nad wymianą procesora, płyty głównej i ramek. Reszta chyba ok?

Za 1300 zł taka modernizacja:

Procesor: AMD Phenom II X3 710 /2.6GHz, 95W, BOX, AM3/470 zł

Płyta główna:AsRock M3A790GXH/128M /AMD 790GX/450 zł

Ram: OCZ 4GB (2x2GB) 1333MHz CL6 Reaper/349 zł

Dysk twardy: wiadomo że zostaje

Zasiłka: ok wystarczy aby uciągnąć kompa po modernizacji

Grafa: też zostaje

Tak więc na procka, płyte główną i ram wydasz ok. 1260 zł. Ceny brane z http://www.esc.pl, ale wiadomo kupując na allegro lub agito.pl zaoszczędzisz kilkanaście zł. Myślę że przedstawiłem ciekawą propozycję modernizacji :smiley: Płyta główna w moim zestawie jest na podstawkę AM3 więc obsługuję ramy DDR3 :lol:

Nie wiem jak z tym zasilaczem… to ktoś inny się wypowie :stuck_out_tongue:

Trzy propozycje:

W każdym zestawie ta sama płyta i te same ramy, ale inny procesor. Jeżeli chcesz płytę i ramy na DDR3 to napisz złożymy coś innego :slight_smile:

jakie masz taktowanie ramów i CL?

Jak nie gra w gry to po co mu 4GB ramu?

Jeżeli z DDR3 to może to:

zasilacz w porządku

1 x AsRock M3A780GXH/128M /AMD 780GX/

1 x AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/

1 x Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 LLK

1205zł

Na pewno wezmę coś z tych płyt. AsRock M3A790GXH albo Asrock M3A780GXH. To chyba zależy od tego jakiego proca będę brać. Teraz nie wiem jaki procesor ale na pewno 3 albo 4 rdzenie. Niech ktoś się wypowie co lepsze i poda może jakieś testy. Co się bardziej opłaca? Ten x4 940 czy x3 710,720. Moje ramy słabe CL6 też trzeba wymienić.

A co teraz bardziej opłaca się kupować. Intela czy AMD. Bo myślałem też nad E8400 albo jakimś innym dobrym Core2Duo. Czytałem gdzieś ze są lepsze nawet niż te 3 rdzeniowe AMD.

do grania ,oglądania filmów wystarczy Phenom ,jeżeli chcesz dodatkowo pobawić się konwertowaniem i obróbka profesjonalnie zdjęć, filmów czy dużych plików mocniejsze są Intela serii Core2Duo 8300,8400,8500,8600 ich moc obliczeniowa pozwala na wiele więcej ale są droższe w zakupie.

Ogólnie intela są bardziej stabilne i niezawodne ale na s775 nic nowego już raczej nie wyjdzie…

A co myślicie o tej http://www.allegro.pl/item665844652_gig … i_am2.html. Dobra cena gdzie indziej są dużo droższe. Jak wygląda jej wydajność i opłacalność wobec Asrocków. Biorę pod uwagę procesory x4 940 i x3 720. Może mi ktoś doradzić, który powinienem wziąć i dlaczego?

Na tę płytę co podałeś w linku nie wsadzisz procków Phenom II na podstawkę AM3, bo ta płyta jest na AM2+, jeżeli się mylę proszę mnie poprawić.

ASRock ostatnio to nie ten ASRock co kiedyś, wydaje bardzo dobre płyty w przystępnej cenie, które warto kupić i które górują w testach.

Jeżeli zależy Tobie na tym żeby zyskać te paręset złotych biorąc procesor 720 to go weź, a jeżeli nie no to proponuję mimo to, że nie grasz za dużo wziąć 940.

Procesory pod am3 są kompatybilne z am2+ więc będą pasować, ale przy okazji tej modernizacji możnaby przejść na ddr’y 3 a tego ta płyta główna nie oferuje… dodatkowo przy najsensowniejszym wyborze procesora czyli x3, płyta na nvidii nie da szans nawet na próbowanie odblokowania czwartego rdzenia.

Co do platformy am3 to wyszła nie tak dawno nie tak droga płyta główna gigabyte’a z bardzo mocną sekcją zasilania i sb710 umożliwiającym odblokowywanie rdzeni…

Mianowicie chodzi o GIGABYTE GA-MA770T-UD3P

http://www.bazarcen.pl/product_1008549.html

I właśnie w strone tych płyt bym się kierował, no chyba że skorzystasz z funkcji M3A780GXH których ten znacznie tańszy gigabyte nie posiada.

Zdecydowałem, że najlepszą częścią komputera będzie mobo. Wybrałem więc Asus Crosshair III Formula za 749 zł. Do tego AMD Phenom II X3 Triple Core 720 Black Edition - 570 zł bo czytałem ze wychodzi najbardziej opłacalnie. Muszę teraz dozbierać do ramu. Chyba wybiorę ten OCZ 2GB DDR3 1333 Reaper CL6-6-6 Dual (2 x 1GB) - 193 zł.

Poza ceną ten crosshair nie jest w niczym “lepszy” od płyt za mniej niż 500zł, a jeśli chcesz w efekcie oszczędzać na ramie i zakupić tylko 2gb do tak nowoczesnej platformy to jest to zagranie totalnie bez sensu.

Najdroższa płyta pod am3 nad którą można się jeszcze zastanawiać to Gigabyte GA-MA790FX-DS5 który jest marginalnie lepszy od ds4 tylko pod warunkiem że będziesz miał 2 karty graficzne w crossfire i to potężne karty, w innym przypadku ds4 będzie identyczną płytą ale tańszą.

Z resztą jak wcześniej wspomniałem: GIGABYTE GA-MA770T-UD3P nie będzie miał problemu z mocnym kręceniem jakiegokolwiek phenoma II, a jest zdecydowanie tańszy…

Ale oczywiście rób jak chcesz, twoje pieniądze, twoja decyzja…

Mariosti* jest jeszcze taka propozycja Gigabyte GA-MA790XT-UD4P . Z tego co widzę nie warto jednak brać tego Asusa.

Przepraszam właśnie UD4P i UD5P miałem na myśli jako droższe propozycje, DS5 jest przecież na AM2+.

Tak więc UD4P jest jak najbardziej w porządku.

W takim razie biorę GA-MA790XT-UD4P i AMD x3 720 BE.