Modernizacja kompa i brak wiedzy, poradźcie proszę

Witam

Modernizujemy kompa mojego kumpla i mamy kilka problemów. Po pierwsze odwieczne pytanie - Intel czy AMD ? komp ma byc do domu. Oglądanie filmów, internet, gry i office od czasu do czasu.

Kolejna sprawa to płyta główna, kompletnie sie na tym nie znamy :frowning: Co do grafiki to juz mamy upatrzonego radeona od sapphire. Dyski itp to betka. Generalnie chciałbym uzyskać poradę odnośnie procka.

Kolejna rzecz to pamięc. Czy trzeba dzis kupowac juz 1GB ramu ?? Wiadomo ze wiecej ramu wiecej kosztuje, a to ma byc raczej komp budżetowy, więc czy 256 MB wystarczy mu w ostateczności ?? No i czy kupować pamięc markową czy też tańsze pamięci niemarkowe ?? czy odczuje się róznice ??

pozdrawiam

Powiedz ile pieniędzy twój kolega ma, aby kupić komputer.

Ram conajmniej 512mb firmowy (lepiej zapłacić 20-30zł wiecej i mieć coś pożądnego)

Ja osobiście polecam AMD bo jest tańczy a wydajny, pozatym dobrze się go kręci :slight_smile:

Hej, troche mnie nie bylo bo bylem zabiegany ale przez weekend chcialbym cos postanowic :). Co do kasy to generalnie nie ma jakichś szczegulnych ograniczeń, komp ma być budżetowy ale pożądny. Co do procka to też sie skłaniam do AMD, sam mam teraz takiego a i kumpel też mial atchlona i sobie chwalił. Generalnie chcemy wydać max 1500zl. W tym musi byc pamiec plyta, procesor no i karta grafiki. Jednak jeśli da się wydać mniej to byłoby lepiej. Co do miejsca kupna to kumpel będzie kupowac w jakimś sklepie online bo już tam kupował i ma zaufanie http://sklep.fda.pl/

Ja zawsze kupuję w normalnym ale on mieszka w malej miejscowości i woli zeby mu przysłali do domu.

Generalnie najtrudniej wybrac plyte. Teraz są jakies nowe procesory i socketA nie pasuje do nich chyba ??? Tu prosiłbym o jakieś rady bo jestem zupelnie nie w temacie.

za tyle niezlozysz porzadnego kompa … do gier oczywiscie .

a moglbys powiedziec jaki to radeon ?

To jak tańczy to radzę go lepiej osadzić w podstawce bo skutki mogą być opłakane 8) 8) 8)

klin --> komp do gier ma być przy okazji,

Kupiliśmy taka plyte - http://sklep.fda.pl/product_info.php?products_id=119

Nowej karty nie będzie, wsadzimy starego GF3Ti, to też calkiem przyzwoita karta nawet jak na dziś.

Tylko jeszcze kwestia taka czy wziąść do tego procek Sempron z wyższej półki czy też tańszego atchlona ?? Bo cenowo będzie podobnie ale jak z wydajnością i opłacalnością ???

Mi się wydaje że chyba lepiej wziasc wysokiego semprona ?? czy dobrze kalkuluję ??

faloxx ja bym na twoim miejscu wziol Sempron’a 3100 + 64 Bit …

Mam tego proca tyle ,ze 32 bitowego i nienarzekam :wink:

No dobrze ale czy sempron 3100+ będzie lepszy od Athlona 3000+ ??

Bo cena tego drógiego jest jednak niższa i wynosi 394zl a sempron kosztuje 425. A przecież sempron to okrojona werjsa atchlona.

Chyba jednak zdecyduję sie na atchlona ale jakby ktos jeszcze mial do czynienia z tymi procesorami to proszę o waszą opinię.

Nie , sempron to inaczej Duron … tylko troche podszpicowany .

sprawdzales w tym samym sklepie ?

Myslalem ,ze Athlon bedzie drozszy :hmmm:

Rzeczywiście, to moja pomyłka. Athlon jest trochę droższy, a więc czy opłaca się dopłacić te pare zł do tego procka ? czy też lepiej wziąść semprona 2800 lub 3000 ???