Modernizacja kompa (zaplanowanie)

Witam , Chciałbym zmodernizować coś w moim kompie . Pomimo tego że mam narazie za małoo funduszy chciałbym sprzedać 1 część , potem dokupić nową i tak z każdą częśćią. Np. sprzedaje płyte główną i odrazu ram bo jest DDR2. Mój sprzęt wygląda tak :

łyta główna : GiGabyte GA-G33M-S2

Procesor : Intel Core 2 Duo 4x2,4 Ghz

Ram : DDR II 1066Mhz Goodram 2x 2Gb PRO

Zasilacz : Fortron 350W

Karta Graficzna : Sapphire HD4670 512mb (ice cooling)

Dysk Twardy : HITACHI Deskstar model :HDP725050GLA360 (500GB)

Dvd-Rom : lightscribe

Windows Vista 32-bit

Teraz tylko zaplanować co wymienić , za ile to moge sprzedać (jakby ktoś mógł zrobić zestawienie za te komponenty byłbym wdzięczny :slight_smile: ). A ceny nowych części po wycenie starych określe w trakcie trwania dyskusji

Dysk jest ostatnią rzeczą do wymienienia.

Jak wymienisz płytę to od razu ram i procesor i robią się koszty. Najmniej warte są pamięci RAM. A i zasilacz do wymiany od razu. Karta graficzna może poczekać.

To teraz ile za płytke swoją dostane ? mam wystawioną za tyle :

http://tablica.pl/oferta/plyta-glowna-g … 21s87.html

jakieś podpowiedzi ile za tą karte …? i potem jaką najoptymalniej wziać ?

Warto zostawić z zestawu dysk i napęd - przydadzą się do nowego komputera. Resztę możesz sprzedać.

Niby najtaniej… a sprzedałem je dzisiaj za 180zł+ przesyłka . Prace sie posuwają , ram sprzedany … teraz tylko pytanie czy ktoś może mi wycenić reszte sprzętu :slight_smile: Pozdrawiam

allegro.pl - wpisujesz cześć w wyszukiwarkę i sprawdzasz za ile są wystawiane.

Skoro tak to wejdz w allegro wpisz moją płyte główną , karte grafiki i stwierdz ile za nie dostane :slight_smile:

ech… nowa płyta g33 s 775 to koszt 180 zł brutto.

za twoją dostaniesz max 100 zł. grafika to ok 50 zł - nie sądzę żeby ktoś dał więcej.

Grafikę narazie zostaw bo ona będzie pasować do nowej płyty więc nie ma sensu dokładania. Skup się na płycie, pamięciach ram i procesorze oraz zasilaczu. Dysk, napęd i karta będzie działał z nową płytą.

Spoko . Grafike zostawiam :slight_smile: W tym momencie mam budżet 310zł na płyte główną … co proponujecie?