Modernizacja kompa

(Stalker) #1

Chciałbym lekko zmodernizować swojego kompa (ma służyć do starszych gier i internetu). Oto jego konfiguracja:

-AMD Duron 855MHz

-256MB RAM PC133

-VIA VT8363 Apollo KT133 (AGP x2/x4)

-20GB HDD

-GeForce FX5200 (128mb / 128bit)

Chciałbym kupić do niego 512MB pamięci RAM oraz procesor AMD Duron / Athlon o szybkości 1.2-1.3GHz. Moje pytanie: jaki najszybszy procesor mogę włożyć do swojej płyty? Szerokość magistrali wynosi 64-bity, a efektywna częstotliwość taktowania 200MHz (obecnie wynosi 100MHz). Jeśli checie wiedzieć coś więcej na temat płyty to napiszcie...

Z góry dzięki za pomoc...

(Michal Kolatek) #2

Jaką masz płytę? Jak masz coś na KT133 to jakiś Athlon 1.5 Thunderbird pewnie wejdzie.

Jaki masz zasilacz?

Ile masz do utopienia w grata?

(McDracullo) #3

To jest spodowowane to, że pamięci nie chodzą w DUALU (bo płyta go nawet nie obsługuje).

O ile mnie pamięć nie myli to znajoma miała problemy na tej płycie z pamięciami - chodziły tylko BX'y.

Ile masz kasy na ten cel?

(Piojarek) #4

Napisz dokładnie jaki masz model płyty. Jaki naszybszy procesor możesz włożyć powinieneś mieć napisane w manualu do płyty lub na stronie producenta.

Ale z tego co widać to masz coś z KT133, więc na moje oko możesz spokojnie włożyć Athlona Thunderbirda na FSB100, lub 133 max. 1400MHz (bo takie maksymalnie produkowali) lub ew. powinno wejść też coś innego na FSB133 po ewentualnym updatcie BIOSu, chodzi mi tu o Athlona XP Thoroughbreda lub Throtona.

(Stalker) #5

Podałem wam taką nazwę płyty jaką mam w książecce... Zasilacz mam 350W, a na upgrade'a mam 500zł :slight_smile:

(Michal Kolatek) #6

To jest nazwa chipsetu płyty.

Firma/Model?

Szkoda pieniędzy, lepiej dozbieraj (lub sprzedaj płytę, proca, ram, grafę, zostaw dysk, napędy może zasialcz i budę) z ~100-150 zł, i kup:

Semprona 2800+ 200 zł

Biostara TForce GeForce 6100 250 zł (zintegrowana jest lepsza od tego fx)

512 MB DDR2 Goodram 667 MHz 190 zł