Modernizacja kompa

Witam. Chcialbym zmodernizowac mojego dosc starego kompa (ogolnie gram na konsoli komp potrzeby jest tylko do sprawniejszego przegladania neta) i zwracam sie do was z pytanie czy na tym kompie DA sie cos wogole zmienic czy lepiej kupic nowy (co raczej nie wchodzi w gre lecz dobrze wiedziec :). Komp składany był bodajże w 2001 albo 2000 od tego czasu tylko ram zmienilem a to jego parametry:

-procesor: AMD Athlon 1.6 mhz

-karta graficzna: nVIDIA GeForce2 MX/MX 400

-płyta główna: Shuttle AK32V(N)

-pamięć: 1GB DDR

-dysk samsung 100gb + 1tera na dysku zew.

Nie wiem czy da sie coś w nim znienić lecz jestem bardzo podjarany pewna karta graficzna a mianowicie Zotac GeForce GTX 550 Ti AMP! i to ja chcialbym kupic co do reszty nie mam bladego pojecia wiec proszę was o pomoc. Na cala modernizacje moge wydac max. 1500zł. Z góry dziękuje

Zapomnij o modernizacji. W tym przypadku modernizacja = nowy komputer.

Za 1500 PLN możesz mieć całkiem sprawny sprzęt do przeglądania sieci, tylko w tym kontekście nie rozumiem po jakie licho do tego celu potrzebna ci taka karta graficzna ?

Nie obraź się ale ten komputer to szrot i jego modernizacja mija się z celem, o takiej karcie w swoim komputerze zapomnij ponieważ: 1. Nie obsługuje jej. 2. Przy tym procesorze karta nie pracowała by nawet w 30% była by ogarniczana.

W tej cenie zaproponuję ci zestaw bez dysku i DVD i obudowy , no chyba, że koniecznie ma być nowe to pisz :

Procesor AMD Phenom II X4 955

Płyta główna Asrock Extreme3 AMD 770 Socket AM3

Pamięć RAM DDR3 Patriot 4GB PC1333 2x2GB CL9 Signa. KH

Gigabyte Radeon HD6850 1GB DDR5/256b PCI-E OC

SeaSonic SS-500ET 80+ 500W OEM

[OPCJONALNIE DVD: http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=54675 Samsung SH-S223C SATA ]

Ten zestaw ma już całkiem niezłą wydajność, można na nim pograć w nowsze gry w większości na wysokich detalach. Nie wybrałem Zotac GeForce GTX 550 Ti AMP! którym tak się “podjarałeś” :stuck_out_tongue: ponieważ w tej cenie mamy dużo wydajniejszego Radeona HD 6850 z fabrycznym OC.

Pozdrawiam. :slight_smile:

Moim zdaniem nie warto reanimować dziadka. Za ok. 1500PLN złożysz całkiem niezły komputer z procesorem dwurdzeniowym, większą ilością pamięci, lepszą kartą graficzną… Szkoda wydawać pieniądze na starocie.

Twój PC to 10 letni,zgadzam się z przedmówcami,nawet tej karty nie zamontujesz,bo masz AGP,a nie PCI-E,twój obecny PC może z 200 zł jest warty bez systemu,pozostaje tylko kupno nowego

ok dzieki za rade :slight_smile: no to trzeba bedzie kupic cos nowego :slight_smile: