Modernizacja komputera 1000-1200 zł

Postanowiłem że wymienię parę elementów w komputerze. Mam prośbę o pomoc w skompletowaniu tego ulepszenia .

Potrzebuje :

płyte główną + procesor , oraz pamieći RAM ( min 4 GB )

ze starego komputera zostawiam GF 260 GTX ( w przyszłości zamienię na coś lepszego- czekam na nowe karty od nvidi ) oraz zasilacz 580 W BeQuiet (E7-CM-580W)

Interesuje mnie wydajność. Komputer do gier, programy graficzne. Myślałem nad modernizacją komputera od dłuższej chwili . Zawsze brałem procesory Intela , myślałem może żeby wziąć mocnym procesor AMD co sądzicie? . Potrzebuje opinie osób które mają zestawy z i5 i AMD. Jak myślicie czy za tą kasę da się złożyć coś mocnego co wystarczy na jakiś dłuższy czas(min 1,5 -2 lata) . Cenowo mysle ze tak jak w temacie lub max 1500 zł ( jeśli sprzedam stare części za dobrą kasę )

Procesor:

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

710 zł


Wentylator:

-

-


Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz CL9 X-Series

399 zł


Płyta główna:

AsRock P55 PRO /intel P55, DDR3 1600, GLan, 1394/

399 zł

Wentylator:

Scythe Mugen II

165 zł


Procesor:

AMD Phenom II X4 955 /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

565 zł


Płyta główna:

Gigabyte MA790XT-UD4P /AMD 790X, DDR3 1333/

390 zł


Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 Extreme Edition

390 zł

i5 bardziej opłaca się brać. Zintegrowany kontroler PCIE, tryb turbo, mniejszy pobór prądu.

Nie wiem, jakie były poprzednio podzespoły. Sądząc po grafice, płyta akceptuje karty PCI-Express, więc nie jest taka znów przestarzała, na pewno ma też złącza dysków SATA2.

Pamięć to zapewne DDR2, jeśli nie są zbyt powolne (np. 533MHz) to może wystarczy po prostu dołożyć kolejne. Do tego wymiana procesora na jeden z najszybszych, jakie wlezą do tej płyty (powinna obsłużyć nawet Quady, informacja jest na stronie producenta płyty). I komputer będzie całkiem wystarczający.

Różnice w wydajności pomiędzy płytami są minimalne, do 5%, więc wymiana jest nieopłacalna, chyba ze nie pasuje nowszy procesor.

Pamięci DDR3 są wolniejsze od DDR2 o tej samej częstotliwości - w przypadku DDR2 rzeczywista częstotliwość taktowania rdzenia pamięci jest dwukrotnie mniejsza od częstotliwości nominalnej, w przypadku DDR3 trzykrotnie mniejsza, jeszcze DDR3 ma najdłuższe czasy dostępu, stratę odrabia odczytywaniem 3 bloków jednocześnie zamiast dwóch i może działać ze znacznie większymi częstotliwościami. Więc nie zawsze nowsze jest lepsze, zależy od konkretnego zastosowania.

Płyta Główna : Gigabyte GA-P35-DS3R

Procesor: Intel Core 2 Duo E6750

Chłodzenie Procesora – Zalman CNPS 9700

Pamięć – 4 (4 kości po 1 GB) GB Geil 800 Mhz

Karta Graficzna : Gigabyte Geforce 260 GTX (GV-N26-896H-B)

Zasilacz 580 W BeQuiet ( Modularny) E7-CM-580W

Monitor BenQ 24 HDB

To mój stary zestaw . Kiedyś pisałem na forum odnośnie modernizacji tego sprzętu ale dowiedziałem się tylko że mógłbym wymienić procesor na mocniejszy a w resztę lepiej nie inwestować . Tak że sam nie wiem co z tym zrobić.Chce coś wymienić myślałem żeby wymienić płytę z prockiem i ramy a w przyszłości jakąś grafę . Sprzedam stare części , dołożę trochę gotówki i mogę spokojnie i powoli wymieniać. Myśle że po nowym roku spadną ceny procesorów i płyt oraz pamięci tak że będzie można kupić niezły zestaw , a na karte grafiki poczekam na nowości od nvidi może będzie w tedy lepsza konkurencja na rynku .

Nie wiem czy jest sens modernizować ten zestaw, przecież on jest bardzo dobry, można by trochę podkręcić procka.

Właśnie w przypadku DDR3 jest samo jak przy DDR1 i DDR2.