Modernizacja komputera czy konsola?

Mój komp najlepsze lata ma już za sobą. Kupiłem go niecałe 5 lat temu (4,5). Poszukuje sprzętu na którym odpalą mi wszystkie najnowsze produkcje przez najbliższe 4 lata (ostatnie 2 lata nie muszą być na Full detalach, wystarczą mi medium). W związku z tym mam parę pytań, a mianowicie:

  • Czy może lepiej opłaca się zmodernizować jeszcze ten sprzęt za ok. 1 tys zł na jakieś 1,5 roku (wątpie):

Dual Core 2,5 GHz Intel Core 2 Duo

512 MB 256-Bit Gigabyte GeForce 9600GT

2GB RAM

Płyta główna Gigabyte’a nie wiem jaka… z okresu kiedy promowali Dynamic Energy Saver :PP

500W Zasilacz

Obudowa 3 lata temu zmieniałem dobrze chłodzona

  • Poważnie zastanawiam się też nad Play Station 3 Slim 320 GB i bardzo mi się podoba, że jest Blu-Ray

  • Jeśli nowy to jaki sprzęt mi doradzacie do 2,6 tys. Sam składam więc ceny podzespołów mogą być z allegro.

Pozdrawiam

domino603

Polecam PS3. Kompa do gier na tak długi okres nie kupuje się bo grafika w grach idzie tak szybki do przodu że za 4 lata to daną grę może nawet nie udać się odpalić na minimum.

Jeśli lubisz grać na padzie, masz TV FULL HD, stać Cię na gry, które są o wiele droższe niż na PC - to kup PS3.

Za resztę kupisz sobie gry i będzie fajnie :slight_smile:

To jeszcze jedno pytanko PS3 czy X360? Mi się wydaje, że chyba PS3, jednak ten procek Cell’a bardziej przyszłościowy, jeszcze blu-ray… X360 obsługuje też Full HD czy tylko HD? A wy co doradzacie?

???

Dodane 15.11.2011 (Wt) 0:52

???

Xbox ma fajny pad a PS3 darmowy multiplayer i blu-ray. Ogólnie kto co woli każda konsola ma wady i zalety.

Jest mocna różnica w grafice - nie mówię o ex.?

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ 835 zł

Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ 399 zł

Pamięć RAM: Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value 110 zł

Karta graficzna: MSI Radeon HD6950 Twin Frozr II OC 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP 1069 zł

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza) 139 zł

Zasilacz: XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU 279 zł

2831zł, ponad to - ceny z esc.pl więc gdzie indziej może będzie taniej (chociażby na allegro) - moim zdaniem o wiele lepszy wybór, zakładając oczywście że masz swój dysk, bo teraz ceny są kosmiczne, bo grafika jest lepsza niż na konsoli, bo mają wydajniejsze układy (chyba, że jest skopana gra jak GTA IV to nic nie poradzisz). Myślę, że zasilacz starczy, jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi :slight_smile:

@edit: z tego co widzę masz już obudowę, więc nie warto się zaopatrzyć w kolejną. Co do tych 4 lat nie obiecuję nic, bo wszystko tak idzie do przodu, że jest to nie do przewidzenia - po zatem PS3/X360 też nie wiadomo, czy wystarczy bo za dwa lata ma być PS4 :smiley: Po zatem, na konsolach jest gorsza grafika :wink: A o grafikę można zadbać, sprzedać np. za dwa lata, dołożyć i wziąć wydajniejszą :smiley:

domino603 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Oczywiste jest, że jak chcesz grać i masz jakiś fajny telewizorek to bierz PS3. Ja jakiś czas temu zakupiłem takowe i jestem mega zadowolony. Do tego filmy na blue-ray… :wink:

Ja polecam ci XBOXA 360 slim 4gb. Można kupić go za ok. 699zł, albo 777 z L.A Noire i Trials HD (google nie boli:D) hmm Blue ray w ps3. Może i plus ale wątpie abyś miał stos płyt w domu tego typu. Xbox tańszy. Może i jestem fanboyem microsoftu, ale po prostu nie przemawia do mnie sony(chociaż ps1 było świetne i nadal je mam) Sam kompa używałem tylko do gier, ale kupiłem konsole i się nie martwię wymaganiami. Jak masz tyle kasy to zawsze możesz kupić xbox 360 slim 250gb+ kinect który na głowę bije move od ps3. Mam nadzieję że pomogłem :smiley: :smiley:

X360 ma najwygodniejszy pad, jaki kiedykolwiek trzymałem, PS3 znowu jest mocniejsze i ma Blu-Ray :smiley: Wolałbym blaszaka, bo na nim jest lepsza grafika, można robić masę innych rzeczy i w cenie oscylującej w granicach 3k da się złożyć fajny sprzęcik :smiley: