Modernizacja komputera do 1500 zł

(Balon) #1

Aktualna konfiguracja

MSI KT6V

AMD Athlon XP 1600+

2 x 256 DDR GoodRam

GeForce 6600 GT 256 MB

HDD 40 Gb Seagate

Postanowiłem, że najlepiej będzie gdy zmienię procesor, ram i dysk, płytę główną. Płyta główna miałaby obsługiwać AGP i PCI-E(16x). Do tego procesor - myślałem o jakimś Core 2 Duo. Ram - tani i dobry - 2 x 1 gb. Dysk najlepiej 250 gb.

Teraz proszę Was o pomoc w dobraniu sprzętu. Nie wiem jaką konfigurację dobrać aby uzyskać najlepszą wydajność. Dodam też, że komputer do pracy - Photoshop, Zend no i też do pogrania czasem :wink:

proszę o pomoc, pozdrawiam !

(Ozzi91) #2

ile kasy?

(Balon) #3

do 1500 zł. Chciałem dodać, że PCI-E + AGP by mi się przydał, żeby w przyszłości dołożyć do tego jakąś nową kartę. A potem płytę główną do wymiany :wink:

(Rastko1) #4

Nie bierz tego badziewia

W kwote 1500zł jest wliczona już sprzedaż starych podzespołów? Jeśli nie to:

Pentium DC 2160

Abit IP35

1/2GB CorsairyXMS2/A-Data 800

7900GS Galaxy

Amacrox AX450-PNF

250GB Seagate 7200.10, Samsung SATA II

(Balon) #5

Hm wolę nie kupować nowego, nowy będę kupował za ok. pół roku. Ten komputer jest wspólny. Chciałbym go zmodernizować i zostawić go bratu.

To może załóżmy, że wolę kupić płytę pod 775, ale tylko z AGP. Do tego proc, ram, dysk.

Jak by wyglądała tak konfiguracja ?

Dzięki wielkie za pomoc, pozdrawiam!

(Emilmlo) #6

Nie ma płyt pod socket 775 z AGP jest tylko z PCI-E.

(Craker92) #7

Właśnie że są...

Ale nie są dostępne w sprzedaży...

Sam taką kiedyś widziałem...

(Rastko1) #8

To co chcesz w ogóle ?? w AGP nie opłaca się inwestować jak masz 1500zł to tego co masz sprzedaj i kup to co ja poleciłem

Tego Pentiuma można nieźle podkręcić :lol:

(Craker92) #9

E4300 też :stuck_out_tongue:

(Rastko1) #10

Ale jest ryzyko że można trafić na serie której się nie podkręci lepszym wyborem jest ten Pentium

(Balon) #11

Jestem za granicą od niedawna i nie chce mi się bawić w wysyłanie sprzętu do polski. Poza tym potrzebuję szybko nowego sprzętu, a sprzedanie i kupienie nowego trochę mi zajmie.

Myślałem, że da radę zrobić z tym co mam aktualnie..

(Emilmlo) #12

No są ale wolałem nie pisać o tych płyta ale jak zacząłeś pisać no to wymienię płytę: ASrock 775DUAL-VSTA z AGP i PCi-E na dziadowskim chipsecie VIA, obsługuje tylko Pentium 4/D i Celeron D ale nie obsługuje Core 2 Duo, Pentium Dual Core E21xx i Celeron 4xx czyli jednym słowem badziewie.

(Balon) #13

No to proszę pomóc mi w modernizacji tego komputera. Obojętnie jaki procesor. Może być też AMD. Ważne, by był AGP + DDR2.

Proszę o pomoc :wink:

(Rastko1) #14

Dlaczego pakujesz się w te AGP?

A na miejscu nie możesz sprzedać części tych co masz? i kupić to co ja poleciłem?

Pchanie się w AGP to głupota za 1500zł :roll:

Tego kompa co teraz masz nie warto modernizować bo wpakujesz w niego kupe kasy a różnicy nie poczujesz

(Balon) #15

Wiesz ja tu nie znam języka - Szwedzki :wink:

No dobra, posłucham się Ciebie i dam sobie spokój :wink:

Ps. komp jak już pisałem jest wspólny. Jak już nowego to tylko dla siebie. Więc sprzedaż starego nie wchodzi w grę :wink:

No ale poczekam jeszcze.

Dzięki, pozdrawiam!