Modernizacja komputera do 1500zł

(Denis Burnos) #1

Witam wszystkich. :slight_smile:

Moja aktualna konfiguracja komputera:

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL4.0 BOX Reaper Edition

Intel Core Duo E5200 2.50 GHz @ 3,7GHz

MSI P45 Neo2-FR

grafika: MSI 9800 GTX

zasilacz: Chieftec 500W

I mam taki problem, iż chcę podłączyć komputer do telewizora by móc cieszyć się z bardziej komfortowego grania. Na aktualnym sprzęcie da się pograć ale w wysokich rozdzielczościach już nie jest gładko. Dlatego proszę o doradzenie co byście dokupili, zmodyfikowali by ta maszyna poradziła sobie z nowymi tytułami gier w wysokich rozdzielczościach. Kwota w jakiej chciał bym się zmieścić to 1500zł ale nie jest to ostateczność. :smiley:

(Jurninho25) #2

A więc tak, zmieniać platformy się nie opłaca...Więc modernizacja bd na miejscu. A więc tak procka wymieniasz na: C2D E8200/E8400 lub na C2Q Q6600. Kartę graficzną zmieniasz na: http://allegro.pl/item1142959550_geforc ... x_275.html

I to wszystko :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

(Db2524) #3

Dobra konfiguracja, sam mam wydajnościowo bardzo podobną i jakoś to idzie w 1920x1080. Choć rzeczywiście w niektórych nowych grach już trzeba obniżać detale.

Mając 1500 zł sprzedałbym procesor i grafikę. Za te dwie rzeczy dostaniesz jakieś 500-600 zł.

Kupiłbym natomiast używanego Core2Quad'a Q9400 i Radeona HD 5850 (znacznie wydajniejsza od GTX 275 :slight_smile: ) i wszystko oczywiście podkręcił. :smiley: Sporo kasy jeszcze zostanie.

(Denis Burnos) #4

Patrząc po wykresie wydajności jaki jest zamieszczony na tej aukcji powyżej różnica wydajności nie jest aż taka (chyba na jaką ja liczyłem). Pogrzebałem na necie trochę i poczytałem i się utwierdziłem. Czy coś mocniejszego z karty graficznej można wsadzić? :lol:

Plus z racji tego, że mam do tego dość dobre głośniki Logitech Z-5500 a tylko zintegrowaną kartę dźwiękową jaką polecacie ( najlepiej z pilotem do tego) Lub osobnego pilota wielofunkcyjnego....

(Db2524) #5

Kartę dźwiękową polecam Xonara DX lub tańszego Xonara DS.

Obadaj wydajność HD 5850, jeśli nadal nie tego oczekiwałeś, to jeszcze jest HD 5870. :smiley:

HD 5850 jeszcze się sporo da podkręcić.

(Denis Burnos) #6

I do tego chyba się przychylę. :lol:

A jako ciekawostka procka i grafikę kupiłem kiedyś (1,5roku temu) właśnie za 700zł. Więc jak się uda sprzedać za 600zł to będę zadowolony.

(Db2524) #7

Do tego procesora jeszcze bym dodał jakieś lepsze chłodzenie, chyba że już jakieś posiadasz.

(Denis Burnos) #8

Na procesorek mam coś takiego http://tinypic.com/ae4e3r.jpg :smiley:

I na starym procku po podkręceniu wyrabio do 3,7 GHz (po zmianie obudowy na dużo bardziej wentylowaną niż miałem http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... lacza.html) ale wyżej się podkręcić już nie da)

Czy na tego Core2Quad'a Q9400 starczy to chłodzonko? :o

(Db2524) #9

Ja mam E5200 puszczony na 3.6GHz na chłodzeniu BOX'owym, oczywiście stabilnie. :slight_smile:

A jaką masz teraz temperaturę pod pełnym obciążeniem (ORTHOS albo Prime95)?

I jeszcze, na jakim napięciu idzie teraz proc?

(Denis Burnos) #10

Więc wstępną decyzję jaka podjąłem to tak: sprzedaję stary procek i grafikę a w zamian zamawiam to:

http://www.agito.pl/karty-graficzne/msi ... 248:457012

http://www.agito.pl/procesory/intel-cor ... 297:291643

Wiem że się w cenie nie zmieściłem ale za części liczę że min 500zł się zwróci. I mogę po dość sporych rabatach kupić nowe podzespoły. Niestety na dzwiękową się w tych zakupach już nie wyrobię.

Czy to dobry wybór?

I czy zasilacz 500W wystarczy?

-- Dodane 13.07.2010 (Wt) 14:07 --

Temperatur za wysokich nie było w porównaniu do innych egzemplarzy z sieci. Teraz nie pamiętam jakie zasilanie ustawiłem a nie sprawdzę tego bo pisze z pracy aktualnie :twisted: . Myślę że jak bym zabrał się za to porządnie wycisną bym z niego więcej i z pamięci też, które teraz nawet nie potrafię sobie przypomnieć jak są taktowane. Poza tym dość ciepło miałem w obudowie i pewnie tego też była wina. Wymieniłem obudową ale po wymianie nie próbowałem dalej kręcić z braku czasu na to.

(Db2524) #11

Q9400 i Q9550 różnią się mnożnikiem i ilością L2 Cache.

Oczywiście ten drugi będzie trochę wydajniejszy i troszkę lepiej się podkręci, ale nie wiem czy jest sens tyle dopłacać.

Dam jeszcze jedną propozycję.

Sprzedać płytę główną, procesor, RAM, grafikę. (łączna wartość ok. 1100 zł)

Kupić (orientacyjne ceny): płytę główną opartą na H55 - 350 zł

Intel Core i3 530 - 450 zł (dwurdzeniowy, ale z bardzo dobrym OC)

4GB RAM DDR3 - 400 zł

HD 5850 - 1200 zł

Zasilacz 500W wystarczy.

Chłodzenie się nada.

(Denis Burnos) #12

W sumie propozycja rozwojowa na przyszłość. Ale płytę główną wolał bym porządniejszą niż taką jaką dostanę za 350zł. Zostanę chyba przy pierwszym pomyśle, ewentualnie radeona 5850 zmienią na 5870. Procek Q9400 i musi na razie zadowolić. Zmianę platformy przełożę na kiedyś. Aż tak często nie gram bym mógł zaliczyć się do maniaków liczących każdą klatkę/sek. A procesor 4 rdzeniowy się przyda mi na co dzień do pracy. :smiley:

A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat jakiegoś pilota "multiuniwersalnego"?

Kiedyś u znajomego w Niemczech widziałem super cacko. Ten pilot obsługiwał wszystko dosłownie. A wyglądał jak jedna gładka powierzchnia dotykowa. W momencie podchodzenia do pilota wyczuwał ruch i się podświetlał. Nie mogę niestety czegoś takiego odnaleźć.

(Icepwoered4fun) #13

ja bym wolał dożucić więcej kasy i kupić Intel Core i7 .

(Denis Burnos) #14

Ja też bym tak wolał. Tylko że z tym wiąże się zmiana platformy. Co za tym idzie dużo większy wydatek. A szukam rozwiązania realnego... na bujanie w obłokach i marzenie o sprzęcie całkiem z górnej półki nie mam czasu.

(Db2524) #15

Dla kogoś kto podkręca nie ma sensu kupować nic więcej niż Core i5 750.

Nie przesadzajmy. Czasem lepiej wydać kasę na coś innego niż pustą wydajność. Q9400/Core i3 będą aż nadto wystarczające. :wink:

(Denis Burnos) #16

No dokładnie. To będzie aż nadto wystarczające. Tym bardziej że podkręcane będzie na pewno bo inaczej nie wytrzymam. Dla tych kilku ulubionych gierek będzie miodzio. Dzięki za pomoc

(Icepwoered4fun) #17

może i . Ja osobiscie an jednym komuteże mam i7 i nie narzekam . jest ładnie i wszystko sprawnie chodzi bez zarzutów a wszystko na HIGHT ; d

(Denis Burnos) #18

Bo nie ma prawa inaczej chodzić niż sprawnie. Ale różnica zauważalna w pracy na co dzień będzie żadna, a jak nie ma różnicy po co dopłacać. [-X

Kartę grafiki mam już zaklepaną.

http://www.agito.pl/karty-graficzne/msi ... 248:457012

tą kupuję i musze się pochwalić: dorwałem ją za 1050zł.

Pozostaje szukać tylko procka. I kupca na stare części.

(Icepwoered4fun) #19

mogłeś kupić Nvidia Gainward gtx 480 . choć w sumie wtedy by Ci starczyło tylko na karte cena jej to 1500 zł xd

(Db2524) #20

Ja bym wolał Tri-Sli, ale wtedy trzeba by kredyt wziąć.

Nawiasem GTX 480 prócz wydajniejszej teselacji nie różni się zbytnio od Radeona HD 5870.