Modernizacja komputera do 1500zł

Witam wszystkich. :slight_smile:

Moja aktualna konfiguracja komputera:

OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 800MHz CL4.0 BOX Reaper Edition

Intel Core Duo E5200 2.50 GHz @ 3,7GHz

MSI P45 Neo2-FR

grafika: MSI 9800 GTX

zasilacz: Chieftec 500W

I mam taki problem, iż chcę podłączyć komputer do telewizora by móc cieszyć się z bardziej komfortowego grania. Na aktualnym sprzęcie da się pograć ale w wysokich rozdzielczościach już nie jest gładko. Dlatego proszę o doradzenie co byście dokupili, zmodyfikowali by ta maszyna poradziła sobie z nowymi tytułami gier w wysokich rozdzielczościach. Kwota w jakiej chciał bym się zmieścić to 1500zł ale nie jest to ostateczność. :smiley:

A więc tak, zmieniać platformy się nie opłaca…Więc modernizacja bd na miejscu. A więc tak procka wymieniasz na: C2D E8200/E8400 lub na C2Q Q6600. Kartę graficzną zmieniasz na: http://allegro.pl/item1142959550_geforc … x_275.html

I to wszystko :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Dobra konfiguracja, sam mam wydajnościowo bardzo podobną i jakoś to idzie w 1920x1080. Choć rzeczywiście w niektórych nowych grach już trzeba obniżać detale.

Mając 1500 zł sprzedałbym procesor i grafikę. Za te dwie rzeczy dostaniesz jakieś 500-600 zł.

Kupiłbym natomiast używanego Core2Quad’a Q9400 i Radeona HD 5850 (znacznie wydajniejsza od GTX 275 :slight_smile: ) i wszystko oczywiście podkręcił. :smiley: Sporo kasy jeszcze zostanie.

Patrząc po wykresie wydajności jaki jest zamieszczony na tej aukcji powyżej różnica wydajności nie jest aż taka (chyba na jaką ja liczyłem). Pogrzebałem na necie trochę i poczytałem i się utwierdziłem. Czy coś mocniejszego z karty graficznej można wsadzić? :lol:

Plus z racji tego, że mam do tego dość dobre głośniki Logitech Z-5500 a tylko zintegrowaną kartę dźwiękową jaką polecacie ( najlepiej z pilotem do tego) Lub osobnego pilota wielofunkcyjnego…

Kartę dźwiękową polecam Xonara DX lub tańszego Xonara DS.

Obadaj wydajność HD 5850, jeśli nadal nie tego oczekiwałeś, to jeszcze jest HD 5870. :smiley:

HD 5850 jeszcze się sporo da podkręcić.

I do tego chyba się przychylę. :lol:

A jako ciekawostka procka i grafikę kupiłem kiedyś (1,5roku temu) właśnie za 700zł. Więc jak się uda sprzedać za 600zł to będę zadowolony.

Do tego procesora jeszcze bym dodał jakieś lepsze chłodzenie, chyba że już jakieś posiadasz.

Na procesorek mam coś takiego http://tinypic.com/ae4e3r.jpg :smiley:

I na starym procku po podkręceniu wyrabio do 3,7 GHz (po zmianie obudowy na dużo bardziej wentylowaną niż miałem http://www.komputronik.pl/index.php/pro … lacza.html ) ale wyżej się podkręcić już nie da)

Czy na tego Core2Quad’a Q9400 starczy to chłodzonko? :o

Ja mam E5200 puszczony na 3.6GHz na chłodzeniu BOX’owym, oczywiście stabilnie. :slight_smile:

A jaką masz teraz temperaturę pod pełnym obciążeniem (ORTHOS albo Prime95)?

I jeszcze, na jakim napięciu idzie teraz proc?

Więc wstępną decyzję jaka podjąłem to tak: sprzedaję stary procek i grafikę a w zamian zamawiam to:

http://www.agito.pl/karty-graficzne/msi … 248:457012

http://www.agito.pl/procesory/intel-cor … 297:291643

Wiem że się w cenie nie zmieściłem ale za części liczę że min 500zł się zwróci. I mogę po dość sporych rabatach kupić nowe podzespoły. Niestety na dzwiękową się w tych zakupach już nie wyrobię.

Czy to dobry wybór?

I czy zasilacz 500W wystarczy?

Dodane 13.07.2010 (Wt) 14:07

Temperatur za wysokich nie było w porównaniu do innych egzemplarzy z sieci. Teraz nie pamiętam jakie zasilanie ustawiłem a nie sprawdzę tego bo pisze z pracy aktualnie :twisted: . Myślę że jak bym zabrał się za to porządnie wycisną bym z niego więcej i z pamięci też, które teraz nawet nie potrafię sobie przypomnieć jak są taktowane. Poza tym dość ciepło miałem w obudowie i pewnie tego też była wina. Wymieniłem obudową ale po wymianie nie próbowałem dalej kręcić z braku czasu na to.

Q9400 i Q9550 różnią się mnożnikiem i ilością L2 Cache.

Oczywiście ten drugi będzie trochę wydajniejszy i troszkę lepiej się podkręci, ale nie wiem czy jest sens tyle dopłacać.

Dam jeszcze jedną propozycję.

Sprzedać płytę główną, procesor, RAM, grafikę. (łączna wartość ok. 1100 zł)

Kupić (orientacyjne ceny): płytę główną opartą na H55 - 350 zł

Intel Core i3 530 - 450 zł (dwurdzeniowy, ale z bardzo dobrym OC)

4GB RAM DDR3 - 400 zł

HD 5850 - 1200 zł

Zasilacz 500W wystarczy.

Chłodzenie się nada.

W sumie propozycja rozwojowa na przyszłość. Ale płytę główną wolał bym porządniejszą niż taką jaką dostanę za 350zł. Zostanę chyba przy pierwszym pomyśle, ewentualnie radeona 5850 zmienią na 5870. Procek Q9400 i musi na razie zadowolić. Zmianę platformy przełożę na kiedyś. Aż tak często nie gram bym mógł zaliczyć się do maniaków liczących każdą klatkę/sek. A procesor 4 rdzeniowy się przyda mi na co dzień do pracy. :smiley:

A czy ktoś może się wypowiedzieć na temat jakiegoś pilota “multiuniwersalnego”?

Kiedyś u znajomego w Niemczech widziałem super cacko. Ten pilot obsługiwał wszystko dosłownie. A wyglądał jak jedna gładka powierzchnia dotykowa. W momencie podchodzenia do pilota wyczuwał ruch i się podświetlał. Nie mogę niestety czegoś takiego odnaleźć.

ja bym wolał dożucić więcej kasy i kupić Intel Core i7 .

Ja też bym tak wolał. Tylko że z tym wiąże się zmiana platformy. Co za tym idzie dużo większy wydatek. A szukam rozwiązania realnego… na bujanie w obłokach i marzenie o sprzęcie całkiem z górnej półki nie mam czasu.

Dla kogoś kto podkręca nie ma sensu kupować nic więcej niż Core i5 750.

Nie przesadzajmy. Czasem lepiej wydać kasę na coś innego niż pustą wydajność. Q9400/Core i3 będą aż nadto wystarczające. :wink:

No dokładnie. To będzie aż nadto wystarczające. Tym bardziej że podkręcane będzie na pewno bo inaczej nie wytrzymam. Dla tych kilku ulubionych gierek będzie miodzio. Dzięki za pomoc

może i . Ja osobiscie an jednym komuteże mam i7 i nie narzekam . jest ładnie i wszystko sprawnie chodzi bez zarzutów a wszystko na HIGHT ; d

Bo nie ma prawa inaczej chodzić niż sprawnie. Ale różnica zauważalna w pracy na co dzień będzie żadna, a jak nie ma różnicy po co dopłacać. [-X

Kartę grafiki mam już zaklepaną.

http://www.agito.pl/karty-graficzne/msi … 248:457012

tą kupuję i musze się pochwalić: dorwałem ją za 1050zł.

Pozostaje szukać tylko procka. I kupca na stare części.

mogłeś kupić Nvidia Gainward gtx 480 . choć w sumie wtedy by Ci starczyło tylko na karte cena jej to 1500 zł xd

Ja bym wolał Tri-Sli, ale wtedy trzeba by kredyt wziąć.

Nawiasem GTX 480 prócz wydajniejszej teselacji nie różni się zbytnio od Radeona HD 5870.