Modernizacja komputera do 500zł

Witam. Mam komputer z takimi specyfikacjami:

Grafika - Nvidia GeForce 7300 GT

Procesor - Intel Pentium Dual CPU E2180 @ 2.00GHz

Karta dźwiękowa - Jakieś Realtek High Definition Audio

RAM - 1Gb

Mój system to Windows XP x86.

Chciałbym trochę odnowić ten komputer, ale tak, żeby cena nie przekraczała 500zł.

Upatrzyłem sobie grafikę Radeon HD4850 i dokupiłbym jeszcze 3gb ramu, żeby było 4.

Doradzicie coś? Z góry dzięki :slight_smile:

Nie piszesz jaką masz płytę i zasilacz. Moim zdaniem szkoda zachodu. Odłóż sobie te pieniądze, uzbieraj jeszcze z tysiąc, sprzedaj to co masz i wtedy ci doradzimy co kupić. Pozdrawiam.

dokup sobie 2 Gb ramu ( nie więcej ) i wymień procesor na intela dual 2.66 Ghz bo te procki 2 Gb były słabiutkie.

Kolega ma rację, nawet gdy dołożysz te 3GB do tych 1GB czyli w sumie byłoby 4 GB RAM, to i tak system Windows Xp x86 nie zobaczy tyle pamięci, maksymalnie od 3,2 do 3,5 GB, zależnie od konfiguracji komputera, do wykrycia tych 4 GB RAM, byłby potrzebny system Windows Xp x64, ale ten system nie odniósł raczej większego sukcesu, ze względu na problemy ze sterownikami, a praktycznie ich brakiem.

Przede wszystkim na początek procesor np. e7500 (2,93GHz) za 240zł pod s775 jest chyba dobrym i przede wszystkim tanim rozwiązaniem. Później RAM…ale radziłbym sprzedać tą jednogigówke i zakupić dwie jedno lub dwie (zależy ile chcesz wydać) i załączyć w dualu. Na karty graficzne poczekaj do stycznia aż wyjdą nowe, wtedy cena tych które dobre są teraz spadnie

Dodane 01.11.2010 (Pn) 11:10

Kolega ma rację, nawet gdy dołożysz te 3GB do tych 1GB czyli w sumie byłoby 4 GB RAM, to i tak system Windows Xp x86 nie zobaczy tyle pamięci, maksymalnie od 3,2 do 3,5 GB, zależnie od konfiguracji komputera, do wykrycia tych 4 GB RAM, byłby potrzebny system Windows Xp x64, ale ten system nie odniósł raczej większego sukcesu, ze względu na problemy ze sterownikami, a praktycznie ich brakiem.

Bzdura. Jaki ma związek architektura x86, x64 z ilością rdzeni procesora. Nie wiem z jakiego ty Windowsa korzystasz, ale obecne systemy Windows Vista, 7 są dostępne w 2 odmianach, 32 bitowych (x86) i 64 bitowych (x64), zresztą obecnie to samo tyczy się systemów Linuxowych.

Owszem zgadza się na 32 bitowym procku nie da rady postawić systemu x64, ale już na procku który obsługuje architekturę x64, da radę postawić zarówno 32 jak i 64 bitowy system. I właśnie 64 bitowy system ma m.in tą przewagę nad 32 bitowym odpowiednikiem, że jest w stanie zaadresować do 4 i powyżej ilości pamięci RAM.