Modernizacja komputera HP DC7800

Kuzynka ma komputer od HP, model DC7800. Skarżyła się, że jej muli i prosiła mnie abym coś z tym zrobił.

System operacyjny został niedawno zainstalowany ponownie, syfu utrudniającego pracę nie zauważyłem i moim zdaniem działa całkiem sprawnie, więc nie on jest winny. Sam popracowałem chwilkę przy tym komputerze i nie mam do czego się przyczepić, może dlatego, że jestem mało wymagającym użytkownikiem. Zastanawiam się co mógłbym dodać do środka lub wymienić, aby poprawiły się jego osiągi. Najlepiej kupić zupełnie nowy komputer, lecz chciałbym zaproponować jej inne, tańsze rozwiązanie. Jeżeli ten komputer miałby służyć tylko do prac biurowych, internetu i może starszych gier, to czy wystarczyłoby zakupić dysk SSD, dodać 2GB pamięci RAM, grafikę zamienić na wydajniejszą i zmienić CPU? Czy takie zmiany sprawią widoczne różnice w działaniu? Słyszałem, że instalacja systemu oraz programów na dysku SSD robi cuda. Sam jeszcze z takimi dyskami nie miałem doczynienia, więc nie wiem jak w praktyce wygląda.

Dysk wstępnie wybrałem SSD Transcend 370 128GB

Grafika HD6670

Pamięci RAM kupię takie jak bieżące

CPU myślałem nad jakimś z serii E8xxx, ale tutaj pojawia się kłopot, gdyż nie wiem czy będzie wymagana nowsza wersja biosu i nie wiem gdzie mogę taką informację uzyskać. Czy w ogóle zmiana na taki CPU ma sens?

Czy taką zmianę sprzętu pociągnie aktualny zasilacz?

Link do zdjęcia tabliczki: http://pics.tinypic.pl/i/00656/ywt3ez9d43iv.jpg

Aktualnie w komputerze znajduje się

CPU: E6750

Pamięć RAM: 2GB

Płyta główna: 0AACh (SATA II)

Grafika GF GT 520

Dysk: WD1600AAJS-60M0A0

Zasilacz 365 W da sobie radę.

 

Firmowe kompy są kapryśne przy modernizacji, bo praktycznie ich się nie modernizuje, to gotowce do określonej pracy - typ biurowy.

 

W ogóle nie wiem, czy jest sens coś tu robić?

 

Cała dokumentacja:

Możesz dołożyć SSD jak nie wystarczy to zawsze można go przełożyć do nowszego kompa.