Modernizacja komputera pod nowsze gry

Witam

Od niedawna zastanawiam się nad modernizacja komputera. Mam 400 zł max, ale to juz max 500zł. Chce wymienić karte, moze na hd3850, ale może jest jakaś tansza perspektywa o podobnej wydajności. Procesor po dokupieniu chłodzenia(jakiego własnie? karakorum jest chyba za wielkie) chciałbym podkrecic do ~3 GHZ.

Nie wiem czy musiałbym zmieniać ram czy wystarczyłoby dołożyć 2 identyczną kostkę? I jeszcze jeden problem. Czy wytrzyma to wszystko obecny zasilacz bo obawiam się, że nie? Jakie są wasze propozycje :slight_smile:

Widzę w podpisie, że masz PC’ta i Lapka. Ja na twoim miejscu sprzedałbym części PC’ta, no poza np. napedem, dołozyłbym te 500zł które masz na modernizajcje, poczekałbym aż ceny trochę spadną, złożyłbym PC’ta n LGA775 i do czasu zakupu nowego blaszaka pracowałbym na lapku. Wiem, że trochę to skomplikowane. 8)

takie rozwiaznie jest niemozliwe oO chyba napisałem co chce i czego oczekuje ;c

500zł nie starczy na nową grafikę, która uciągnie większość nowych gier, dodatkowy ram, chłodzenie na procesor i zasilacz.

Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem by było : sprzedanie procesora płyty i karty graficznej resztę gratów zostawić (pamięć,zasilacz,dyski twarde,obudowę od kompa itp) pieniądze dołożyć do tych 500 zł i kupić płytę pod intela ,procesor i grafikę ( polecam płytę GA-EP31-DS3L) A narazie “bawić” się na laptopie.

Wiem że nie o to ci chodzi i że jest to BOLESNE rozwiązanie ale zaoszczędzi ci ono w przyszłości pieniędzy i nerwów.

Niestety taka jest prawda wiem po sobie bo parę razy robiłem takie wymiany jak ty chcesz zrobić i to pamięci nie pasowały, to płyta nie obsługiwała procesora . A czekać na obniżkę con w sklepach to jak czekać na mannę z nieba bo za 400-500 zł za bardzo nie poszalejesz NIESTETY.

Na chwilę obecną potrzebujesz karty co najmniej Nvidi 8800 GT 512 Ram, lub wyższej pracującej w standardzie PCI-EXPRES takie są powiedzmy wymagania minimalne na chwilę obecną . Jeżeli pracujesz to ; idą święta może coś wam tam rzucą w pracy jakieś bony albo większą premię :smiley:

jeżeli nie pracujesz to może coś dostaniesz na mikołaja od rodziców dziadków coś musisz pomyśleć. Bo wiesz takie łatanie na niewiele ci się zda a i dokup sobie z 2 Gb Ramu bo masz trochę mało i jak znam życie to xp tnie ci jak wściekły a gry też trochę pamięci potrzebują . Znajomy ma 1250 Ramu i niema żadnych rewelacji.