Modernizacja komputera pod nowsze gry


(Miques) #1

Witam

Od niedawna zastanawiam się nad modernizacja komputera. Mam 400 zł max, ale to juz max 500zł. Chce wymienić karte, moze na hd3850, ale może jest jakaś tansza perspektywa o podobnej wydajności. Procesor po dokupieniu chłodzenia(jakiego własnie? karakorum jest chyba za wielkie) chciałbym podkrecic do ~3 GHZ.

Nie wiem czy musiałbym zmieniać ram czy wystarczyłoby dołożyć 2 identyczną kostkę? I jeszcze jeden problem. Czy wytrzyma to wszystko obecny zasilacz bo obawiam się, że nie? Jakie są wasze propozycje :slight_smile:


(Krzysztofnawrot) #2

Widzę w podpisie, że masz PC'ta i Lapka. Ja na twoim miejscu sprzedałbym części PC'ta, no poza np. napedem, dołozyłbym te 500zł które masz na modernizajcje, poczekałbym aż ceny trochę spadną, złożyłbym PC'ta n LGA775 i do czasu zakupu nowego blaszaka pracowałbym na lapku. Wiem, że trochę to skomplikowane. 8)


(Miques) #3

takie rozwiaznie jest niemozliwe oO chyba napisałem co chce i czego oczekuje ;c


(Krzysztofnawrot) #4

500zł nie starczy na nową grafikę, która uciągnie większość nowych gier, dodatkowy ram, chłodzenie na procesor i zasilacz.


(kazek31) #5

Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem by było : sprzedanie procesora płyty i karty graficznej resztę gratów zostawić (pamięć,zasilacz,dyski twarde,obudowę od kompa itp) pieniądze dołożyć do tych 500 zł i kupić płytę pod intela ,procesor i grafikę ( polecam płytę GA-EP31-DS3L) A narazie "bawić" się na laptopie.

Wiem że nie o to ci chodzi i że jest to BOLESNE rozwiązanie ale zaoszczędzi ci ono w przyszłości pieniędzy i nerwów.

Niestety taka jest prawda wiem po sobie bo parę razy robiłem takie wymiany jak ty chcesz zrobić i to pamięci nie pasowały, to płyta nie obsługiwała procesora . A czekać na obniżkę con w sklepach to jak czekać na mannę z nieba bo za 400-500 zł za bardzo nie poszalejesz NIESTETY.

Na chwilę obecną potrzebujesz karty co najmniej Nvidi 8800 GT 512 Ram, lub wyższej pracującej w standardzie PCI-EXPRES takie są powiedzmy wymagania minimalne na chwilę obecną . Jeżeli pracujesz to ; idą święta może coś wam tam rzucą w pracy jakieś bony albo większą premię :smiley:

jeżeli nie pracujesz to może coś dostaniesz na mikołaja od rodziców dziadków coś musisz pomyśleć. Bo wiesz takie łatanie na niewiele ci się zda a i dokup sobie z 2 Gb Ramu bo masz trochę mało i jak znam życie to xp tnie ci jak wściekły a gry też trochę pamięci potrzebują . Znajomy ma 1250 Ramu i niema żadnych rewelacji.