Modernizacja komputera - sprawdźcie ostateczny zestaw

(Noculak Barbara) #1

Zastanawiamy się z Mężem, czy warto kupić tę kartę do nowo składanego komputera http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/745738 za 470 zł zamiast Zotac GTX260 Synergy za 655 zł.

Proponowany przez Was zestaw był taki:

AMD PHENOM II X2 550 BOX

GIGABYTE GA-MA770T-UD3P

GOODRAM DDR3 2048 MB / 1333, CL 9

BEQUIET PurePower L7 - 430 W

Chciałam zmienić mobo , ale nie wiem, czy będzie to dobry wybór:

Płyta główna ASUS M4A785TD-V EVO - AMD785G, DDR 3, PCI-Ex, VGA, S-AM3 - 325 zł w Arest - potrzebna płyta ze zintegrowaną grafiką, ponieważ kasa ze sprzedaży 9800GT pójdzie na ten zestaw, a kartę kupujemy w terminie późniejszym.

(Michal Kolatek) #2

Asus ma niedopracowany bios, obecnie w tej cenie jest jedna z najlepszych płyt MSI 785G-E53, z Niemiec sobie ludzie ją ściągali jak jak nie było jej jeszcze na polskim rynku. A z grafiką to nie ma co teraz wybierać, jak zakup będzie np za miesiąc to w tym czasie powinny być już dostępne nowe modele ATi HD 5xxx, 25 stycznia wyjdzie 5830, ceny też powinny się przegrupować.

(Noculak Barbara) #3

W takim razie co proponujecie ze zintegrowaną grafiką? Będę kupować w Arest lub Pro-line we Wrocławiu. Cena do 320 zł

(Michal Kolatek) #4

Ta MSI ma grafikę HD4200 i jest w obu sklepach.

http://arest.pl/shop/index.php?inc=prod ... 1&katid=59

(Adalbert) #5

Skąd informacje o niedopracowanym BIOSie w Asusie, czym się to przejawia i których BIOSów dotyczy?

(Michal Kolatek) #6

Obcięte funkcje, brak zmiany mnożnika pamięci, może to odblokowali, bo z tego co widzę na stronie asusa to wyszło kilka nowych biosów, ale i tak jak bym sobie kupował to prędzej brał bym płytę Msi lub Gigabyte na 785G.

(Mskitek) #7

Asus robił dobre płyty.

ASROCK M3A785GXH - ta jest bardzo dobra, jej cena w Arest to 310 zł lub tańsza wersja - ASROCK M3A785GMH (microATX).

(Noculak Barbara) #8

To co w takim razie mam wziąć, uzasadnijcie, bo każdy ma inne zdanie, a ja nadal nie wiem co wybrać. Jakoś nie mogę się przekonać do tego Asrocka.

Chcę wziąć:

Asus M4A785TD-V EVO 785G

AMD Phenom II X2 550 Black Edition s.AM3 BOX

OCZ 2GB DDR3 1333 Reaper CL6-6-6 Dual (2 x 1GB)

Scythe Ninja 2

Czytałam, że w nowych BIOS-ach płyt Asusa dopracowano wszystkie wcześniejsze niedociągnięcia, a odblokowanie dodatkowych rdzeni na tej płycie jest wysoce prawdopodobne. Czekam na Wasze opinie za i przeciw.

(mati75) #9

Niektóre na p45 miały to samo

(Noculak Barbara) #10

Przekonaliście mnie, nie biorę Asusa. Reszta podzespołów jest ok?

(mati75) #11

Jak najbardziej

(Noculak Barbara) #12

Moja ostateczna decyzja wygląda tak:

AMD Phenom II X2 550 Black Edition s.AM3 BOX - 309,00

MSI 785G-E53 AMD785G s.AM3 - 325,00

Gigabyte GTS250 1024MB 256Bit PCI-E DDR3 OC - 489,00

Corsair VX450 CMPSU-450VXEU 450W - 259,00

OCZ DDR3 2048 MB / 1333 (2x 1024 MB) - Gold Edition, CL9 - 235,00

Razem: 1617,00 zł

Coś zmienić, czy tak może pozostać? Budżetu już nie naciągnę, ponieważ i tak przekroczyłam go o 17 zł.

(Mskitek) #13

Tego nie rozumiem... :?

(Noculak Barbara) #14

Ramy są złe? Bo jeżeli tak zmienię na inne. Płyta też zła?

(Mskitek) #15

Nie, że złe, ale GoodRam'y są tańsze, a dodatkowo w jednej kości co daje lepszą perspektywę dokładania kości w przyszłości. (GoodRam 2GB 1333MHz CL9)

Co do płyty nic nie mam, tylko kusi mnie pytanie co przekonało Cię do tego MSI, a co odrzuciło ASRock'a?

(Noculak Barbara) #16

W takim razie się myliłam, bo wydawało mi się, że w dwóch kościach będą działać szybciej. Według mnie MSI ma lepsze chłodzenie i dlatego ją wybrałam, ale może się mylę. Jeżeli tak to popraw mnie, bo jeżeli nie mam racji, wezmę proponowanego przez Ciebie Asrocka. Chciałabym odblokować w Phenomie rdzenie i nieco go podkręcić - która płyta będzie do tego lepsza?

Biorę pod uwagę jeszcze ten zasilacz http://www.proline.pl/sklep.php?p=ZAL+ZM500-RS+500W Nie wiem, czy Corsair 450W z serii VX pociągnąłby ten zestaw + HD5770 Gigabyte?

i taką pamięć w jednej kości:

http://arest.pl/shop/index.php?inc=prod ... 85&katid=3

(Mskitek) #17

Wątpię, a jeżeli nawet to różnica tak czy siak jest niezauważalna = nieopłacalna.

No ma lepsze chłodzenie, jak już mówiłem płyta jest dobra.

Teoretycznie ta MSI.

Pewnie, że by pociągnął, wystarczy wspomniany przez Ciebie Corsair.

Kingston jest dość badziewną firmą. Nie odczujesz różnicy między timingami CL7, a CL9, lecz GoodRamy nie posiadają radiatorów i tu pytanie

będziesz podkręcać tylko procesor czy pamięci również? Jeżeli będziesz skorzystasz z BE i pobawisz się tylko mnożnikiem procesora to gorąco polecam wspomniane przeze mnie GoodRamy, a w przyszłości masz możliwość dołożenia następnej kości 2GB.

(Michal Kolatek) #18

DDR3 mniej pobierają i się grzeją, przy jednej kości jedna nie będzie dogrzewać drugiej, radiatory można dokupić, a standardowe montowane przez producentów nie zawsze muszą dociskać do kości, a w takim przypadku niższe temp są na kościach bez radiatorów.

(Mskitek) #19

Zgadzam się, lecz przy o/c pamięci radiatory są raczej wskazane...

(Noculak Barbara) #20

Przekonaliście mnie do tych Goodarmów - wezmę 2GB, a w przyszłości dołożę sobie drugą kość.

Mam jeszcze dylemat jaki zasilacz, ponieważ nie mam pewności jaką grafikę wybierzemy. Najbardziej odpowiadałaby nam GTX260, HD4890 i pod tym kątem szukam zasilacza. GTS250 Gigabyte to wersja w przypadku, kiedy fundusze nie pozwolą na nic mocniejszego.

Nie wiem czy ten Corsair VX450 do tego wystarczy, czy może brać Zalmana ZM500-RS 500W - ma certyfikat 80+ Bronze.

Procesor będę podkręcać mnożnikiem. Lepiej kupić chłodzenie na ten RAM? Jeżeli tak to jakie?