Modernizacja komputera

(Devildevil4) #1

witam chciałbym zmodernizowac komputer obecnie posiadam amd athlon64 3000 2giga ramu grafika 7300gt 256/128 płyta gigabyte k8 triton win xp chodzi mi głownie o gry (NFS) mam do dyspozycji 500zł

(Paweł0303) #2

Możesz kupić karte graficzną PowerColor Radeon 1950Pro i podkrecić procesor(jeśli masz boxowe chłodzenie to nie przesadzaj). Nic lepszego ne przychodzi mi do głowy

(Devildevil4) #3

wolałbym z kart graficznych ge forca radeony mnie nie kreca a co do podkrecania nigdy tego nie robiłem wiec niechce tego tykac

(Paweł0303) #4

jak nie Radeon to Palit GeForce 8600GT Sonic+ jest o 100zł tańszy od 1950, ale radek jest od niego lepszy. Podkręcając procesor dużo byś na wydajności zyskał, bo ten procek co masz może sie ładnie kręcić.

(Devildevil4) #5

grafa jak patrze jast nawet nawet ale na podkrencaniu sie nie znam a w instrukcji wyczytalem ze moge corelka wsadzic amd athlon 64x2 tylko nie wiem jaki amd-ek a mam socket939

(Mariosti*) #6

Nie opłaca się procka na x2 zmieniać na 939 bo są poprostu drogie, lepiej wyjdziesz na wymianie chłodzenia na jakieś porządne kompatybilne z 939, am2 i 775 na potrzeby przetaktowania procesora, w połączeniu z 8600gt / x1950pro będziesz miał do dyspozycji dużo wydajności w grach. (nie bądź be do radków, to nie nowa seria hd, a z resztą sterowniki do tej też są już na bardzo dobrym poziomie.