Modernizacja komputera!

Witam Was Wszystkich Forumowiczów

Potrzebuję Waszej pomocy oczywiscie Tych którzy znają sie na rzeczy ?

Sprzet jaki mam obecnie możecie zobaczyc w podpisie. Zamizam je zamodernizować (zmienić).

Ale nie mam pojecia czy dobrze dobrałem podzespoły i czy sa one dobre lub zmienic na jakies inne co polecie

Więc tak:

  1. AMD PHENOM II X6 1100T BOX / 3.3 GHz / Black Ed., AM3

  2. GIGABYTE GA-990FXA-UD3 - AMD 990FX, DDR3, 4x PCI-E 16x, RAID, S-AM3+

  3. DDR3 KINGSTON - 4 GB / 1600 (2x 2 GB), CL7, HyperX Tylko nie wiem co zrobić z obecnymi RAM-ami Słyszałem że pod tą Płytę Główna DDR 2-ki nie wejdą ?

  4. System Chłodzacy CORSAIR CWCH60 - AM3+/AM3/AM2+/AM2/1366/1156/1155/775 Lub REVOLTEC BEQUIET DARK ROCK PRO

  5. WD 1.5 TB, 64 MB, 7200 obr., 3.5", SATA - WD15EARS + Ten co mam obecnie

  6. BEQUIET SilentWings BL023 - 120 mm, 18.5 dB, 1500 obr/min, ślizgowy Wentylator do obudowy Dwa takie

Potrzebuje waszej pomocy co myślicie o tym sprzecie?

I czy słusznie wybrałem AMD -ka a nie INTEL- a.

Co zmienić a czego nie?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i opinie.

_ Pozdrawiam _

A ile przeznaczasz gotówki?

Procesory AMD Phenom II X6 to jakaś pomyłka, są nieopłacalne… Te 6 rdzeni niewiele ci da skoro nie są zbyt wydajne - np. kosztem chłodzenia (z którym sporo przesadziłeś) lepiej dołożyć kasy do i5-2500k, a ten procesor osiąga wspaniałe wyniki OC - w tym przedziale cenowym króluje Intel.

Tutaj teścik porównujący te procesory: Phenom II X6 1100T vs i5-2500k

Musisz napisać dokładnie ile możesz przeznaczyć pieniędzy na zestaw, oraz które części pragniesz zakupić. Dobrze by też było jakbyś podał przeznaczenie komputera - czy będzie używany tylko do gier, czy np. do obróbki grafiki.

Co do pieniędzy to ok. 2000-2300zł.

co bym chciał wymienić to na pewno procesor a jak procesor to i płyta główna dysk twardy dokupić ok. 1TB RAM-y nie wiem czy kupić kolejne 4Gb takie same co mam obecnie czy

kupić jak na pisalem DDR3.

Dotego na pewno chłodzenie do obudowy. I chłodzenie do procesora.

Zasilacza nie potrzebuje ponieważ ok. 2-mc temu kupiłem nowy.

Chyba to wszystko…?

Aha przeznaczenie komputera bedzie on mi potrzebny tak na prawde do wszystkiego po kolei.

Obróbka graficzna, trochę w nowe gry pograć , muzyka, i do programów typu AutoCAD itp.

W takim razie proponuję:

Procesor: Intel i5-2500k

Chłodzenie: Thermaltake Contac 29 BP

Płyta główna: Asus P8P67 PRO Rev.3.1

Pamięć RAM: Corsair DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz XMS3 CL9

Dysk Twardy: Samsung F3 1TB HD103SJ

Razem: 2040zł

Tak jak już pisałem w tym zestawie masz wydajnieszy procesor, dobrą płytą główną do OC, wydajnie chłodzenie i zarazem bardzo opłacalny zakup (dorównuje droższemu Scythe Ninja 3), dobre 8GB RAM (zapomnij o lipnych Kingstonach, ludzie patrzą tylko na nazwę firmy) - nie będziesz mógł korzystać z DDR2, bardzo szybki dysk HDD.

Można się też pokusić o płytę z chipsetem Z68, ale wtedy trzeba trochę dopłacić żeby dostać coś z dobrą sekcją zailania.

Napisz jeszcze jaki masz zasilacz oraz obudowę (jeśli to ‘piekarnik’ to zamiast wentylatorów lepiej będzie ją zmienić na coś prawdziwego).

To dobrze słyszałem z RAM-ami ok,

Obudowa to CHIEFTEC GPS CH-05B-B-OP Aegis

Zasilacz to COOLER MASTER GX 750W

A o RAM-ach to przyzna m sie bez bicia że patrzyłem na firmę. Wydawało mi się że jest to dobra marka i godna polecenia?

No ale cóż wszystko się zmienia.

A co do Płyty Głównej jaka to by była dokładnie? I ile musiałbym dopłacić? O ile jest sens?.

Aha a dysk to jakiś 1TB 500Gb mam :slight_smile:

Cooler bardzo fajny ale…nie w tej cenie skoro za mniej można zna mieć Fortisa :wink:

Tutaj masz prównanie między P67 a Z68: http://asus-polska.pl/P67vsZ68/

Jeśli byś brał płytę z Z68 to rozglądaj się za ASRock Z68 Extreme4 Gen3 (z dobrym system zasilania na tym chipsecie) lub od Asusa P8Z68 DELUXE / P8Z68-V PRO

Fortis również bardzo dobry, ale i tak bym się skłaniał ku Contacowi :wink:

Contac vs Fortis

Co do tego dysku WD 1.5TB WD15EARS , to jest to wolniejsza wersja Green i bardziej polecam wydajniejszego Samsunga.

Powiem szczerze że oferowane Płyty Główne Z68 są ciekawe i to bardzo.

Ale za Płytę nie chciałbym wydać więcej niż 600 zł.

Wydać 700zł. na samą Płytę to trochę dużo!

Co powiecie na te:

Płyta główna GIGABYTE GA-Z68X-UD3H-B3

Płyta główna GIGABYTE GA-Z68X-UD4-B3

A co do chłodzenia Każdy daje propozycje to ja też dam: :slight_smile:

SCYTHE NINJA 3

ZALMAN CNPS9900 MAX (RED)

REVOLTEC BEQUIET DARK ROCK ADVANCED

Aha takie pytanko co do Płyt Głównych:

Widzę że każdy proponuje / poleca ASUS-y???

A co się dzieje z GIGABYTE -ami ??? Już nie są takie dobre co kiedyś ???

Dła tego dałem na swoją listę GIGABYTE.

Prawie zapomniałem o Dysku http://www.arest.pl/produkt/Dyski-tward … -WD10EARS/

On jest wolny ?

Intel Core i5 2500K LGA1155 BOX - 857zł ,

Asrock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA1155 - 394zł ,

A-Data DDR3 8GB(2x4GB) 1333MHz Gaming Series CL9 - 182zł ,

Western Digital Caviar Green 1TB SATA3 - 232zł ,

Scythe Grand Kama Cross SCKC-2000 - 157zł ,

Razem : 1777zł.

A masz zamiar robić mocne OC procesora? Jeśli nie to wystarczy trochę słabsza sekcja zasilania.

Nie bierz Gigabajta, popatrz na te płyty: ASRock Z68 Extreme3 Gen3 oraz ASRock Z68 Extreme4

Chłodzenie tak jak pisałem bierz Thermaltake Contac (wydajność zbliżona do Ninja 3) lub tego SilentiumPC Fortis

Jeśli chcesz dokupić dysk pod system to wybierz szybszego Samsunga 1TB HD103SJ , jeśli ma to być magazyn danych to wtedy możesz brać coś z wersji Green.

Hmmm… Mocne na pewno nie ale lekkie…? Na pewno.

A te ASRocki są dobre? Jakoś nigdy nie miałem do nich przekonania. Nie wiem czemu ale zawsze zwracałem uwagę na GIGABYTE i ASUS-y.

Dysk będzie służył jako magazyn danych. Żaden system w nim nie będzie.

A te wentylatory do obudowy co podałem wyżej będą ok?

I pytanie co do RAM co podałeś Corsair DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz XMS3 CL9 są spoko ale tak dla własnej wiedzy? I w 90% je wezmę!

Słyszałem że Opóźnienie CAS Latency tak jak w tym wypadku CL9 powinno być jak najniższe?

Robi większe znaczenie niż Częstotliwość szyny pamięci jak w tym wypadku 1600MHZ ?

Dobrze słyszałem? jak to jest ?

Teraz płyty ASRocka są godne polecania - za mniejszą cenę dostajesz więcej. Wiadomo, że może się zdarzyć jakaś felerna sztuka, ale tak jest niestety ze wszystkim :slight_smile:

Wentylatory BEQUIET SilentWings BL023? Będą dobre, ale czy nie za drogie? :stuck_out_tongue: Ja bym wziął chociażby Fander Roxo Ultra Silent 120mm.

Co do pamięci to CL powinno być jak najniższe, jednak te Korsarze będą wystarczające - różnice między CL9 a CL8 są tak niewielkie, że nie należy się tym zamartwiać.