Modernizacja komputera

Planuje zakup nowej płyty głównej i procesora. Prawdopodobnie kupię Semprona 3400+pod socket AM2. Jednak jet problem. Nie chciałbym zmieniac karty graficznej a mam radeona 9600 pro pod AGP. Nie ma zadnych przejściówek pod PCI-E ? Mam jeszcze dysk 40GB ATA i nie wiem czy taki stary dysk bedzie chodził pod nowym sprzętem. A może lepiej kupic jakiegos pentiuma 4 3Ghz i płyte do niego z agp?

http://allegro.pl/show_item.php?item=11 … s%C5%82any.

Poradzcie coś

a ile masz kasy do wydania ??

hmmm sam nie wiem ale ok 500zł starczy mi tylko na płyte i procka w kazdym razie…

Chyba że kupisz płytę ze zintegrowaną grafą GF 6100.Wcale nie są takie złe…(jak na zintegrowane)Albo wez s.939 i AM Athlon 64 3000 a płyte AsRock Dual S-ATA II ma i AGP i PCI-E a kosztuje niewiele ponad 2 stówy.Le ta płyta tylko wtedy gdy nie bedziesz w przyszlosci chcial AM2

A jeżeli s.AM2 to jaka płyta pod to ze zintegrowaną grafą? Czy na tej grafice pogram np. w COD2?

AsRock Dual S-ATA II Rozumiem ze pod tą płytą nie pójdzie AM2?

kup płyte i proca pod s 939 bo …

1 płyty pod s 939 występują również ze złączem agp

2 am2 obsługuje ddr2 :!: czyli musiałbyś zmienić od razu pamięci ram na ddr 2

takie rady zachowaj dla siebie :?

zauważ to żre systemowy ram to raz a dwa to to że kolega ma 9600 pro które to jest zdecydowanie bardziej wydajne niż zintegrowana grafa

a po 3 karty zintegrowane maja słaby obraz

author_vision na przyszlosc czytaj co ludzie pisza

Złączono Posta : 21.07.2006 (Pią) 1:12

Na Pentiuma za malo

No ale jak płyta obsługuje ddr2 to zwykłych ddr juz nie ?

Rozumiem że pod AsRock Dual S-ATA II moge tez wrzucić jakiegoś semprona s.939

Zdarzają się płyty że mają sloty i na DDRAM i na DDRAM2 i obsługują dwa rodzaje pamięci - płyty pod procki Intela - zasada obsadzania albo DDR,albo DDR2 - nie można mieszać.

Przeczytaj w specyfikacji płyty.

ok wszystko znalazłem na http://www.asrock.com/product/939Dual-SATA2.htm

Mam jeszcze pytanie: czy mój stary dysk ATA ruszy na tej płycie bo ma ona slot SATAII?

tak :wink:

Już chyba wszystko wiem co chciałem wiedzieć… powiedzcie mi jeszcze czy rożnica miedzy ata a sataII i ddr i ddrII jest znacząca(chodzi o praktyczne użytkowanie)?

ATA jest gorsze, ma zwykle mało pamięci cache, nie obsługuje technologi NCQ…

SATA/SATA II - 8MB cache lub 16MB, większy transfer maxymalny 150MB/s lub 300MB/s, kable są cienkie i nieco inne

tak naprawde między ata a sata różnicy w użytkowaniu niema …

co z tego ze max transfer jest większy ? dysku nieogranicza rodzaj złacza którym jest podpięty do płyty głównej ,

dyski ata czy też sata są tak samo szybkie ;]

jedyna przewaga sata nad ata ujawnia sie gdy podepniemy sata w raid np 0 wtedy teoiretyczny tranfer wzrasta dwukrotnie w praktyce nieco mniej :stuck_out_tongue: (wprawdzie dyski ata też umożliwiają prace w raid ale mało jest płyt gł ktore to umożliwiają)

oraz jak kolega wyżej wspomniał cienkie przewody a co za tym idzie lepszy obieg powietrza wewnątrz budy :slight_smile:

a co do pamięci ddr vs ddr2

różnia się częstotliwościa ddr2 od 533 mhz a ddr zwykle max miały/maja 400 mhz

w teorii ddr2 miały być szybsze w praktyce niesą :stuck_out_tongue:

najlepsze ddr są szybsze od najlepszych ddr2 :?

no i oczywiście niewsadzisz ddr2 do slotu na ddr i na odwrót :?

czyli są przez to kłopoty z modernizacją kompa niemożesz np wymienić płyty i procka na am2 bez wymiany pamięci :?

ATA tez maja z tego co wiem 8MB

Jak płyta wspiera i obsłuży kupuj dysk sata II z NCQ i pamięci DDR2.

Pamięci na pewno nie bede kupował ale właśnie nad dyskiem sie powaznie zastanawiam. Kupię płyte AsRock Dual S-ATA II ale nie wiem jeszcze jakiego procka bo małe różnice w cenie są.

taki dysk bedzie dobry czy brać innej firmy?

http://allegro.pl/item114841964_samsung … 0_gb_.html

Jakoś do Samsungów nie mam szczęścia,bierz coś z Seagate,Maxtora.

http://allegro.pl/item116705215_80_gb_d … _fvat.html ???

Dobry wybór - warto rozważyć zakup.

Tylko warto kupić taki dysk w sklepie,a nie na Allegro.