Modernizacja - od czego zacząć

Witajcie, chciałbym ożywić nieco mój podstarzały już trochę komputer:

MSI K7N2 Delta -L Mainboard

Athlon XP 2400+

2x256 DDRAM (333)

GeForce 5200 FX

Myślałem nad wymianą ramu bądź grafiki, nie wiem co będzie dla niego lepsze. Nie spodziewam się, że można z niego zrobić superszybką maszynę, ale chyba sprzęt ten ciągle wystarcza do codziennego użytku. Pracuję na Ubuntu z Gnome, a komputera używam do internetu, multimediów i czasem mieszam trochę przy zdjęciach.

Proszę o Wasze opinie, co byście wymienili najpierw.

Pozdrawiam

Skoro nie musi być to maszyna do gier to skoncentrowałbym się wyłącznie przy pamięci RAM. 1 GB byłoby tu bardzo na miejscu tym bardziej, że pamięć RAM ma cały czas dobrą cenę

pewnie zaczniesz od zmiany zasilacza…

ile planujesz wydać…

właściwie do internetu wiele nie trzeba :wink:

ile kasy na to.

jak wymiany wszystkiego nie wchodzi w rachubę to nowy procesor lub pokręcić obecny i dokupić ramu do 1Gb. jak nie grasz to grafikę możesz zostawić.

Myślałem o 150-200 PLN. Nie gram więc chyba kupię 2x512 ramu bo mam płytę z opcją dual ram. Procka nie chcę kręcić, powód jest prosty - brak doświadczenia. Ten procesor i tak strasznie się nagrzewa, więc jakiekolwiek modyfikacje pociągną za sobą dodatkowe koszta w postaci układu chłodzącego.

może lepiej nie inwestuj w tego kompa tylko dozbieraj jeszcze 2-3 stówy i sprzedaj tego i złóż całkiem nowego kompa, nie warto inwestować już w tego kompa

a ile ja za niego mogę wziąć, chyba jakieś grosze ?

200-300zł

za jakieś 650 będziesz miał nowy proc, płytę, zasilacz i ram (DDR2) na początek grafika zintegrowana a później może coś lepszego.

DraaK a jakieś przykładowy config (w tym przedziale cenowym) mógłbyś podać, nie chodzi mi o dokładne dane, ale np. jaki ram, procek itd.

Jeśli to nie problem

1gb Corsair 667

athlon x2 4000+

foxconn mcp61s

I do tego jeszcze zasilacz Fortron 350W lub Delta 340/400W z allegro.

Muszę przejrzeć cenniki i oferty. Może faktycznie czas zastanowić się nad zakupem całkowicie nowego sprzętu… Nie miałem ostatnio zbyt wiele czasu, żeby zaglądać na forum, powiadacie, że ta konfiguracja proponowana przez Was to wydatek rzędu 650-700 PLN ??

Tak maciek. włąsnie sprzeajde swoja plyte glonwna, athlona 2400+/ gf fx 5200 i 1 gb ramu i kupuje nowy komp wlasnie za 650-700zl

Czy to taki sensowny zabieg… płytę główną maciek ma bardzo dobrą, procesor niestety nie na bartonie jak się domyślam ale i tak nie jest zły i przetaktować by się napewno dał… A 1kalor zaczynasz od wymiany zasilacza nie wiedząc nawet jaki jest…

Dzięki Mariosti* za słowa pociechy :wink: A co do zasilacza to jest nim CODEGEN 300X1. Warto go wywalać, czy jeszcze dziadek da radę ??

Codegen to spalacz kompów i za słaby jest, do wymiany na Fortron 350W lub Delta 340/400W z allegro.