Modernizacja PC do 1500zł

Tak wyjąłeś mi to z ust

Kupuje proca i raczej będzie to I5 2500K, ram faktycznie za wysoki kupie o standardowych wymiarach jakiś markowy, a płyta główna pozostanie ta która została wybrana MSI Z77A-G43 Intel Z77 LGA 1155

Póki co zamierzam wymienić obudowę, bo moja Tracera to badziew straszny, blacha miękka i wszystko w niej drży.

Grafikę będę testował a nie potrzebuje 60 klatek w grach wystarczy mi z 35 w wymagających produkcjach, z pewnością proc też podniesie wydajność, a moja grafa HD 5770 na allegro kosztuje ok 300zł a HD7770 kosztuje w agito 430 zł także cena mówi sama za siebie, za 150zł ile zyskam może kilka klatek, Na moim C2D 7300 ciągnie praktycznie wszystko na maxa z wyjątkiem Army II no i Far Cry 3 cienko szedł, poza tym nie mogę narzekać.

Obudowę chciałbym jakąś ze sztywne blachy tylko nie wiem czy w cenie do 150 znajde coś sensownego.

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Lub trochę drożej ale konkretnie Zalman Z9

Procesor i5 2500K. Poczytaj trochę opinii i testów i internecie.

Mówisz że nie jesteś fanem nie wiadomo jakiego podkręcania, wiec dlaczego nie 3570k ?

3570k to nowsza technologia ( ivy bridge ) i zdaje mi sie że ten zestaw był by lepszy w twoim budżecie :

Procesor: i5-3570k

Płyta główna: MSI Z77-GD43

Pamięć RAM: Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Wybrałem procesor I5 3570 ale bez K (z pewnością nawet nie będę musiał go podkręcać bo wszystkie gry pójdą, no chyba, że grafika nie wyrobi to ją wymienię na inną)

Płyta MSI Z77A-g43

RAM 8 GB Kingston HyperX

Obudowa Zalman Z9

Bez sensu, kupujesz płytę, która pozwala na OC, a procesor bez odblokowanego mnożnika. Różnica w cenie niewielka, więc naprawdę warto dołożyć. O ile nie na teraz, to na przyszłość OC się przyda.

Zmień w takim razie mobo. To jest płyta główna głównie pod OC.

To tego procesora w ogóle nie da się podkręcić nawet o 300 MHZ?

Nawet jeśli byś podkręcił o 300 mhz to i tak by to nic nie dało, weź lepiej z literką k i w przyszlości będziesz mogł podkręcic na 4.2 - 4.5 na spokojnie.

No tak ale będę musiał dołożyć w sklepie ze 120zł, kupuje sprzęt na miejscu zamieszkania a za i5 3570 daje 800zł

No to jeśli nie chcesz mieć możliwości podkręcania to bierz bez literki k i zmień plyte główną.

http://www.ceneo.pl/17436915 nawet doliczając przesyłkę wyniesie cię taniej.

Dodane 16.12.2012 (N) 15:47

Jeśli chodzi o procesor to polecam http://www.ceneo.pl/11313950

Cena w morele.net http://www.morele.net/procesor-intel-co … 0k-358735/. Nie kupuj w lokalnych sklepach bo tam jest zawsze dużo drożej. Jak chcesz bez K to weź wtedy coś na H61, H67 albo B75. Z mojej strony polecam MSI B75A-G43.

Witam

Mam już sprzęt o którym mówiliśmy, niestety CPU I5 3570 bez odblokowanego mnożnika, nie mogłem już anulować zamówienia bo się spoźniłem, cóż moja strata, ale i tak jestem zadowolony.

Dysk mam SATA 3 (podłączony pod złącze SATA3) jednak HD Tune pokazuje mi że działa jak SATA 2 - nie wiem w czym problem

We Far Cry 3 mam około 25-35 FPS a wykorzystanie procesora wynosi około 35% Także potwierdziła się opinia że grafika za słaba

Mam ograniczony budżet i wynosi max 500zł możecie mi coś polecić, ale z komputerka przy kupnie chcę zachować anonimowość.

Zastanawiam co bardziej korzystnie wychodzi Nvidia czy ATI

Będę wdzięczny za sugestie

W jakiej rozdzielczości grasz (rozdzielczość monitora)?

Gram zwykle 1920x1080

W kwocie 500zł kupić można HD7770 ale to trochę mało jak na tą rozdzielczość (proponowałbym 7850 ok 650zł).

a pisałem wcześniej żebyś zastanowił się nad i3+7850 :wink: wszystko zmieściłoby się w twoim budżecie ,i grałbyś bez oporów w full HD przy wysokich ustawieniach ,i co dla mnie nie jest bez znaczenia , to ze starych części miałbyś ładną sumkę którą mógłbyś przeznaczyć na inne rzeczy

proponuję jak wyżej dozbierać do minimum 7850 lub nawet coś lepszego

A jeszcze co najgorsze, zrobiłeś mega błąd. Procesor bez OC a mobo konkretnie do OC. Miałbyś 100 zł w kieszeni kupując słabsze mobo…

Już i tak mam budżet przekroczony, spalił się dysk i musiałem kupić 1TB caviara green. Tamten z bad blockami oddałem na gwarancji i na pewno dostane nowy, który sprzedam i myślę że 150zł wpadnie.

Zrobiłem błąd z płytą bo kupiłem pod OC jednak proc na to nie pozwala, niestety już nie mogłem odkręcić transakcji, bo się spoźniłem, ale chyba nie jest to zła płyta co?

co do proca to nie żałuje bo z czasem wykorzystanie 4 rdzeni będzie podstawą, a tak już mam 4 rdzenie, które już tak są potrzebne w nowych produkcjach.

Testowałem Max Payne 3 i kiepsko chodzi o max detalach na 5770 nie ma szans jest pokaz slajdów 15-24 FPS

Zastanawiam się nad Ati 6850 co myślicie, niektórzy twierdzą że są wydajniejsze niż 7770, a mój budżet na kartę to około 600zł i muszę kupić w komputroniku, bo jak zona zobaczy że kupiłem kartę to mnie z domu wygoni :smiley: