Modernizacja PC > wymiana grafiki i procka

Nie chodziło mi o dysk, ale o pakowanie programów do RAMu (np. podczas autostartu), no ale jeżeli niecały miesiąc temu robiłeś formata, to widocznie potrzebujesz więcej pamięci. :slight_smile:

A co do modelu to oczywiście pomyliłem się i źle przeczytałem, myślę że za kompatybilność można dopłacić te 10zł i mieć http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=4141

no dobra… postanowiłem że kupię Athlon’a II 240 AM3 + 2x1GB DDR2 Kingston CL5

Teraz tylko pozostaje kwestia wsparcia mojej płyty dla AM3, otóż ściągnąłem tego nowego biosa i teraz muszę dokonać aktualizacji swojego. Trochę przekopałem i poczytałem o flashowaniu biosa itd itp. ale plik który pobrałem ma rozszerzenie *.exe . Tak więc tu rodzi się moje pytanie: Czy plik ten wystarczy odpalić z poziomu Windowsa i zaktualizuje on mojego biosa?

P.S. Wypada również nadmienić że wszelkie opcje związane z dyskietkami odpadają gdyż nie posiadam FDD w kompie.

Bierz w jednej kości.

Tu masz instrukcje

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=284131

Wkładając płytkę od płyty głównej i robiąc to webupdate zapewne znajdzie mi kilka wersji biosa tak jak widziałem na stronie.

Pytanie tylko czy z tego pliku jestem w stanie zainstalować tego konkretnego biosa, którego potrzebuje.

Pytam ponieważ jutro prawdopodobnie będę aktualizował więc chce wiedzieć co zrobić gdyby któraś z opcji zawiodła

EDIT: dlaczego teraz w jednej kości… aktualnie mam 2x1GB w dualu. To teraz mam wziąć 2GB w jednej kości i rozumiem że nie będzie z tym żadnych problemów w obsłudze przez system/płytę główną, nie będzie się to gryzło z moim ramem? zawsze myślałem że obsadzenie nieparzystej ilości slotów ramu (w tym dual jeszcze jest jeden) nie będzie grało zbytnio razem. Jutro chciałem jechać “na te zakupy” więc chcę wiedzieć co kupić dokładnie :slight_smile:

EDIT2: cały czas nie wiem jak lepiej, ale poczytałem dalej i jednak zdecydowałem się na dodatkowe 2x1GB czyli będę miał 2x(2x1GBdual)= 4 kości po 1GB DDR2 każda. Podobno jeśli chcę pracować na dualu to muszą być obsadzone parzyste liczby slotów (tj. 2 lub 4).

No i dobrze wybrałeś z tymi RAMami.

A z aktualizacją BIOSu dalej masz problem?

Dual daje tyle co nic, przy trzech kościach nadal będzie dual, po za tym 4 kości lubią się czasami zachowywać niestabilnie.

Problem… rzecz względna ^^ pewnie już bym miał w obudowie nowe podzespoły ale zajechałem do sklepu i się dowiedziałem że zamykali w sobote o 14:00 (stałem pod drzwiami o 14:22 xD). No ale nieważne, drugi raz nie pojadę tylko zamówię to jutro przez neta.

A co do biosu:

[quote name=Some1 / http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … &p=6243412]Aktualizacja BIOSu na płytach Gigabyte (z obsługą @BIOS) :

  1. Wejdź na stronę Gigabyte > znajdź swoją płyte > “Specyfikacja” > “Inne funkcje” i zobacz czy jest tam “@BIOS

  2. W BIOSie ustaw na “Load Default Settings” i zapisz

  3. Pobierz ze strony Gigabyte i zainstaluj program @BIOS

  4. Uruchom program i wybierz opcję “Save Current BIOS” aby zapisać na dysku aktualny BIOS

  5. Jeżeli masz Internet klikasz “Internet Update” > “Update New BIOS” > wybierasz serwer do pobrania BIOSu

  6. Wybierasz odpowiedni dla swojej płyty i dajesz “OK” > program pobierze i wgra nowy BIOS

  7. Po zakończeniu flashowania zamknij program i uruchom PC ponownie

  8. Jeżeli masz już plik z BIOSem np. “motherboard_bios_ga-945g-s3_f4” to rozpakuj go klikając dwukrotnie na jego ikonkę

  9. Uruchom program @BIOS > “Update New BIOS” > wybierz “All Files” > wskaż mu plik np. “945gs3.f4” w rozpakowanym folderze z BIOSem

  10. Rozpocznie się aktualizacja BIOSU

Na płytach Gigabyte z obsługą @BIOS polecam najpierw pobrać BIOS na dysk > odłączyć Net-a > zaktualizować BIOS > włączyć Net-a

Jeżeli coś się nie uda przyda się “Xpress Bios Rescue” aby odtworzyć BIOS z kopii na HDD

Choć opisałem to “łopatologicznie” i każdy powinien już zrozumieć to - nie odpowiadam za wasze błędne aktualizacje BIOS

Na czas aktualizacji BIOS dobrze mieć kompa podłączonego do UPS, a w niektórych PC zworka na FLASH BIOS > Enable (lub podobnie >w Manualach znajdziecie)

I tak zrób jak w instrukcji.

Dokładnie. Robiłem już tak kilkakrotnie- najprostszy/najszybszy sposób na aktualizację BIOSu :wink: