Modernizacja PC - z nowych części?

Jakie zastosowanie?

Procesor: AMD Athlon 64 X2 245 /2.9GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ 235 zł

Płyta główna: Gigabyte MA785GMT-UD2H /AMD 785G/ 320 zł

Pamięć RAM:Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 LLK 369zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 195zł

Karta graficzna: zintegrowana, hd4200

Napęd optyczny: Samsung SH-S223B SATA (black) 95zł

Obudowa: Cooler Master Elite 335 (Black) 149 zł

Zasilacz: Corsair 400W [CMPSU-400CXEU] 185zł

zestawy-komputerowe-wrzesien-2009-t267420.html

nie wszystko da radę zostawić

bo f\dajmy taka płyta główna któa ma kilka lat nie obsłuży czegoś z nowszego wypustu tj.pamięc RAM,procesor itp itd

Zaletą zintegrowanego układu grafiki jest to, że jest bezgłośny i tańszy - Simsy 3 uruchomią się bez problemu, ale bardzo płynnie to mogą nie chodzić, ale wczytywać się na pewno będą szybciej.

W Twój stary zestaw nie ma co pakować kasy bo to już trup, za 1500zł można kupić nowy komputer, który będzie zdecydowanie lepszy od tego co teraz masz, a jeszcze jak sprzedasz obecne części to będziesz miał trochę dodatkowych pieniędzy.

o zostawieniu płyty głownej to zapomnij odrazu twoja nie obsłuży nowych procesorów.

obudowę, nagrywarkę, dysk możesz zostawić, a więc resszta:

Procesor: AMD Phenom II X2 545 /3.0GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/ 315 zł

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/ 290zł

Zasilacz: Corsair [CMPSU-400CXEU] 400W 185 zł

Pamięć RAM: Patriot 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 LLK 349 zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4770 512MB DDR5 /128bit/ HDMI DVI 439 zł

esc.pl

razem: 1578zł (wiem przekroczyło twój budżet trochę ale ten zestaw pozwoli na 2-3 lata bez modernizacji. Płyt głowna którą oposałem obsłuży nowe procki które wyjdą za kilka lat gdyż następny socket (am4*)będzie kompatybilny z am3).

*ta nazwa nie jest jeszcze pewna ale na 90% taka właśnie będzie…

Red78, na Twoim miejscu, ze starego komputera nic bym nie zostawiał. Obudowa pewnie słabo wentylowana i nie wiadomo jak z miejscem w środku, płyta główna ma stare standardy więc do sprzedania, dysk wolny, mały i stary (i pewnie słyszalny), więc coraz bliżej mu do upadku. Jak nagrywarka na prawdę dobrze działa to można zostawić, ale całą resztę bym wywalił.

Możesz kupić nowoczesny komputer, który w razie czego można zmodernizować, ale niedrogi (1500zł) ze zintegrowaną grafiką, która pozwoli w zupełności na zwyczajne korzystanie z komputera i internetu oraz na pogranie w Simsy (nowych gierek wystarczająco szybko może nie obsługiwać, ale może córka nie będzie bawiła się w Crysisy :slight_smile: ). Możesz też kupić bardzo wydajnego kompa za te 2200zł z osobną grafiką, ale wydaje mi się, że nie ma sensu w Twoim przypadku kupować takiego komputera dla 11letniej córki, bo dla płynniejszego grania w Simsy wydawać 700zł to przesada. Ale zawsze w razie czego będzie można dokupić osobną kartę graficzną i szybszy procesor, jakby coś już przestawało działać.

Takie jest moje zdanie, a w zestawie który podałem na początku, zmieniłbym płytę na http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=17936 - trochę lepsza grafika.

A jak ostatecznie ta decyzja wygląda?

Athlony II są chłodnymi procesorami, więc w razie czego będzie można ręcznie zmniejszyć prędkość działania wentylatora, ale raczej większych problemów być nie powinno.

Teraz tak patrzę, że lepiej by było oszczędzić 20zł i wziąć Athlona II 240, a nie 245, ale może biedy nie będzie. :slight_smile:

Jak dojdzie, daj znać jak się sprawuje.