Modernizacja PC?

Ostatnio mam małe problemy z kompem. Gram w Call of Duty: UO od ponad roku, należę do sceny, mam klan, gram mecze, sparingi itp. Ostatnio w grze przeszkadza mi ładowanie się mapy od 40 do 120 sec, standardowo powinna się ładować jakieś 10-30 sec oraz przez jakieś 3 minuty po załadowaniu mapy skakanie fps’ów od 20-70, po jakimś czasie wszystko się uspokaja i mam stałe 125 fps bez żadnych zacięc, czasem podczas gry ni z tąd ni z owąd mam dziwne systematyczne zacięcia co jakieś 2 sec i trwa to jakąs min. Z reguły dzieje się to zaraz na początku gry, jak troche pogram to wszystko jest w porządku. Podobnie jest z innymi grami. Jeśli nie gram też mam czasem takie systematyczne zwiechy, widze to po kursorze myszy albo po przeglądaniu stron jak się obraz na ułamek sekundy zatrzymuje.

Defragmentacja obu partycji nie pomogła, a formatować póki co za bardzo nie chce. Myśle, że to może być wina sprzętu, być może dysku twardego (40 GB), którego mam od 6-7 lat :slight_smile: , albo ram (512mb), ostatnio miałem z nią problem, jednak w serwisie przeczyścili kości i przez kilka miesięcy wszystko było w porządku. Od dłuższego czasu planowałem kupić nowego twardziela i dokupić 512mb ramu, myślicie, że to może być przyczyna? Może format by pomógł?

Mój sprzęt:

Intel Pentium 4, 2666 MHz (20 x 133)

ASRock P4i48 (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

512 MB (PC3200 DDR SDRAM)

SAMSUNG SV4002H (40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

RADEON 9600 Series Secondary (128 MB)

Z góry thx za porady :slight_smile:

Pozdro :stuck_out_tongue:

moze poprostu masz system zasmiecony.

wyszysc zbedne pliki, zoptymalizuj go. nna rynku jest wiele takich programów.

1.Kliknij Start.

2.Wybierz Uruchom.

3.Wpisz “%SystemRoot%\system32\restore\rstrui.exe”.

4.Naciśnij Enter.

5.Kliknij Dalej.

6.Wybierz na kalendarzu najstarszą, pogrubioną datę, a na liście najniższą pozycję.

7.Kliknij przycisk Dalej.

  1. Gdy pasek dojdzie do końca system się zresetuje, kliknij wtedy zakończ.

Skopiuj sobie profil gracza, i przeinstaluj gre.

Skopiuj cały profil i co tam jescze najwaniejsze na HDD i poprostu zrob format na wszystkich partycjak to normalne

Usuwasz instalujesz usuwasz instalujesz i tak w kółko na dysku sa za duze przestrzenie pomiendzy klatramy i dysk ma wieksze problemy ze znaleziemniem poszczekulnej sciezki pliku i to samo ma sei do FPS bo w jakim momencie gra musi wygenerowac jakas scenerie a np ten plik z tymi danymi jest zupełne gdzies indziej na klastrach i z tad te skoki FPS -defragmentacja jak nie chcesz formatowac ale to nie to samo moze z tych 40 -120 zrobi ci sie 38-128 sec an ladowanie mapy .

A przeinstalowanie gry tez wazne jak tylko defragmentujesz ale przeinstaluj jzu podefragmentacju wczesniej usowajac lub odinstalowywujac gre

Ewentualnie przelec dysk Odkurzaczem to ci wszystkie syfy poczysci i koniecznie przeskanuj czym na robaki i wirusy moze jakies narzedzia hackerskie czy cos .

Moze nie koniecznie trzeba zaraz formatować 8)

Przeczyść kompa programem antivirusowym.

Przeskanuj programem Spybot Search and Destroy.

Użyj programu Ccleaner do oczyszczenia komputera ze zbednych smieci.

Przeskanuj rejestr programem jv16 power tools.

Zrób scandisk i defragmentacje.

Sciagnij z http://www.dobreprogramy.pl jakiś program do optymalizacjii systemu windows i go przyspiesz i nie powinno byc problemu.

Z początku sprawność systemu była 1/100 :-o Po kilku krotnym czyszczeniu 100/100 :smiley: Jednak to nie pomogło, czyściłem pc Cclear, usunęło mase plików jednak i to nie pomogło. Skanowałem antyspywarem, antyvirem i nadal to samo, może jest ciut poprawa, ładowanie mapy - 40 sec, a fpsy już tak nie skakały, ale nadal mam czasem te systematyczne zacięcia i system ładuje się jakieś 20 sec.

Jeszcze chce spróbować optymalizacje systemu, możecie podać bezpośredniego linka do najlepszego programu? Bo szukałem, ale nie moge znaleźć :? Jeśli to nie pomoże to formatuje :stuck_out_tongue: