Modernizacja PC

Witam :wink:

Chciałbym zmodernizować swoje dziecko :smiley: Oto moja aktualna konfiguracja:

procek: i7 920

grafa: Gigabyte radeon hd 6870 super overclock

mobo: Gigabyte ex58-ud5

ram: Corsair XMS3 6GB (3x2GB) DDR3 PC3-12800C9 1600MHz

monitor 24’’

i otóż tak…chciałbym pograć na tym monitorze w roździelczości 1920x1200 najlepiej na full detalach…co polecacie zmienić ? Intel vs AMD

Wiem, ze jednostki na Intelu są wydajniejsze…ale jednak korci mnie zeby zainwestować w amd…najnowsze modele…co o tym sądzicie ? a moze propozycje co konkretnie zmieni :wink: z góry dzieki ;):wink:

Po pierwsze co chcesz zmienić i ile możesz na to przeznaczyć.

Jeśli chodzi o gry to priorytetem jest karta graficzna.

To dlaczego myślisz nad AMD…

Dodane 27.03.2013 (Śr) 11:37

Myślałeś o OC procka?

Jaki masz zasilacz?

Właśnie to ja zadaje pytanie co polecacie zmienić :wink: dlaczego mysle na AMD ? hmm…w sumie nie wiem…taka mysl tylko :wink: do 2 000 zł. tak jak napisałem…chciałbym pograć w tej roździelczości na najwyższych detalach.

Dodane 27.03.2013 (Śr) 11:40

nie miałem :wink: zasilacz be quiet dark power 850w

Sprzęt nie jest jeszcze taki zły. Zgadzam się, że priorytetem w grach jest karta graficzna. Na Twoim miejscu wymieniłbym obecną na GTX 660Ti np. taką i pobawił się w OC procesora. Jeśli stwierdzisz, że to nie wystarcza wtedy nowy procesor (również wymiana płyty głównej) najlepiej 3570K. W celu ograniczenia wydatków można wziąć 3570 lub ewentualnie 2500K i mocno go podkręcić.

Na tej płytce powinieneś całkiem nieźle wykręcić procka. Dokup jakieś chłodzenie (Fortis HE1225, Macho 120), tylko sprawdź czy zmieści Ci się do obudowy przed zakupem.

Z podanego konfigu najsłabszym ogniwem jest grafika, wymień ją np. na HD7970 albo GTX670 - powinieneś poczuć spory wzrost wydajności.

“nieźle wykręcić procka”…wątpie. to i7 920 z rewizją C0/C1 ;|

4,0-4,2GHz spokojnie wyciągniesz z C0/C1 :slight_smile:

nie, nie…nie ma szans :wink: wielu ludzi pisze, ze jest to nie mozliwe…strasznie sie grzeje ;/

Dodane 28.03.2013 (Cz) 14:17

a byłbyś na tyle odważny zeby mi pomóc osiągnąć taki wyniki jak piszesz ?