Modernizacja sprzętu

Witam, obecnie posiadam:

Athlon x2 3800+, przetaktowany na 2,4 GHz

GeForce 7600 GS (256 MB DDR3)

1,5 GB RAM DDR

Płyta Gigabyte K8NF-9-RH

Bardziej opłaca się kupienie nowego komputera czy modernizacja tego? Ogólnie to zależy mi głównie na tym, żeby nowe gry chodziły płynnie na minimum (AC2 już na tym nie wyrabia) :stuck_out_tongue: Co mogę ewentualnie dodać, dokupić do obecnego sprzętu?

Co najwyżej wymiana karty graficznej.

ja bym załadował RAM na maxa ( 4x1Gb dla tej mobo) i zmienił grafę…

Grafikę na co mogę zmienić, tak, aby procek jej nie blokował?

ja bym zapodał GF9600, dość tani, da się na tym pograć bez jakichś wodotrysków… ale 1.5G amu to torchę mało jak na dzisiejsze wymagania, ja bym apodał maks dla tej mobo i wpakował te 4x1Gb DDR 400MHz

Zacznijmy od tego ile masz kasy??

Potem powiedz jaki masz zasilacz.

:slight_smile:

Bo tak to tak nie wiadomo co kupić i za ile :slight_smile:

Zasilacz logic 300W, kasy z 600zł

no 300Watt, to za mało, najpierw zasiłka tak z 500W lub więcej, dopiero potem jakieś modernizacje… osobiście polecam Thermaltake z dopinanymi kablami…

Be quiet L7 430W, Corsair CX400, OCZ XSX Pro 500W, karta Radeon His/PowerColor/Connect3D HD4850.

4 gb ramu jest nie potrzebne ale możesz je mieć. miałem podobny sprzet i 2gb ramu i taką samą grafę ale padał mi zawsze procek a zasilacz 500w. no i jak sie grafa spaliła to jż zmieniłem i okazało się że gry działaja dobrze nawet ńś shift

Dodane 23.04.2010 (Pt) 18:06

kupił bym na twoim miejscu zasilacz i karte bo nic innego w tej cenie nie możesz zrobic.

grafe np taka:

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=Karty graficzne&katid=5&skatid=4&filtr=0:&ID=20160

cena i właściwości sa ponad zadowalajace i bedzie służyc jeszcze pewnie długo. tańsze są przeznaczone do przeglądania internetu a nie do grania.

propozycja Tobiego lepsza, bo wydajniejsza.

A czy mój procek (Athlon x2 3800 2,4 GHz) nie będzie blokował takiej grafiki (HD 4850)?

Mając powyższy procesor, 2GB RAM DDR i Radka HD4850 na jakich detalach mógłbym odpalić… hm… Crysisa?

W wysokich rozdzielczościach procesor ma “mniej do powiedzenia”.

Wszystko zależy od rozdzielczości :wink:

http://pclab.pl/art32933-4.html