Modernizacja sprzętu

(system) #1

Witam, obecnie posiadam:

Athlon x2 3800+, przetaktowany na 2,4 GHz

GeForce 7600 GS (256 MB DDR3)

1,5 GB RAM DDR

Płyta Gigabyte K8NF-9-RH

Bardziej opłaca się kupienie nowego komputera czy modernizacja tego? Ogólnie to zależy mi głównie na tym, żeby nowe gry chodziły płynnie na minimum (AC2 już na tym nie wyrabia) :stuck_out_tongue: Co mogę ewentualnie dodać, dokupić do obecnego sprzętu?

(Jacek Bydgoszcz) #2

Co najwyżej wymiana karty graficznej.

(sniper00) #3

ja bym załadował RAM na maxa ( 4x1Gb dla tej mobo) i zmienił grafę...

(system) #4

Grafikę na co mogę zmienić, tak, aby procek jej nie blokował?

(sniper00) #5

ja bym zapodał GF9600, dość tani, da się na tym pograć bez jakichś wodotrysków... ale 1.5G amu to torchę mało jak na dzisiejsze wymagania, ja bym apodał maks dla tej mobo i wpakował te 4x1Gb DDR 400MHz

(McDracullo) #6

Zacznijmy od tego ile masz kasy??

Potem powiedz jaki masz zasilacz.

:slight_smile:

Bo tak to tak nie wiadomo co kupić i za ile :slight_smile:

(system) #7

Zasilacz logic 300W, kasy z 600zł

(sniper00) #8

no 300Watt, to za mało, najpierw zasiłka tak z 500W lub więcej, dopiero potem jakieś modernizacje... osobiście polecam Thermaltake z dopinanymi kablami...

(Michal Kolatek) #9

Be quiet L7 430W, Corsair CX400, OCZ XSX Pro 500W, karta Radeon His/PowerColor/Connect3D HD4850.

(Chojinka) #10

4 gb ramu jest nie potrzebne ale możesz je mieć. miałem podobny sprzet i 2gb ramu i taką samą grafę ale padał mi zawsze procek a zasilacz 500w. no i jak sie grafa spaliła to jż zmieniłem i okazało się że gry działaja dobrze nawet ńś shift

-- Dodane 23.04.2010 (Pt) 18:06 --

kupił bym na twoim miejscu zasilacz i karte bo nic innego w tej cenie nie możesz zrobic.

grafe np taka:

http://www.arest.pl/shop/index.php?inc=produkt&k=Karty graficzne&katid=5&skatid=4&filtr=0:&ID=20160

cena i właściwości sa ponad zadowalajace i bedzie służyc jeszcze pewnie długo. tańsze są przeznaczone do przeglądania internetu a nie do grania.

(McDracullo) #11

propozycja Tobiego lepsza, bo wydajniejsza.

(system) #12

A czy mój procek (Athlon x2 3800 2,4 GHz) nie będzie blokował takiej grafiki (HD 4850)?

Mając powyższy procesor, 2GB RAM DDR i Radka HD4850 na jakich detalach mógłbym odpalić... hm.. Crysisa?

(McDracullo) #13

W wysokich rozdzielczościach procesor ma "mniej do powiedzenia".

Wszystko zależy od rozdzielczości :wink: