Modernizacja za 800zł czy warto?

Witam mam zamiar zmodernizować kompa obecnie mam AMD Athlon 3500+(2200MHz), GF 8600 GT 256, Gigabyte GA-M57SLI-S4, 4x1gb 533MHz, Zasilacz CHIEFTEC 750W (nowy).

Lubię sobie czasami pograć (przeważnie 2-4 godzinek na tydzień, czasami dużo więcej, a czasami nie mam czasu nawet godzinkę pograć) jednakże zdecydowałem się na modernizację tego co już mam do 800zł procek + grafika (więcej nie chcę wydawać bo szkoda mi kasy gdyż z doświadczenia wiem że za dużo i zbyt szybko się na kompach traci).

Tak więc wracając do sedna do tego co mam do 800zł myślałem o AMD Athlon™ X2 7850 i jakimś GF GTS 250 1gb (chciałbym GF, o Radeonie pomyślę może następnym razem (mialem jeszcze 2 lata temu X850XT) teraz pora na kolejnego GF).

Czy w moim przypadku opłaca się wydac te 800zł na AMD Athlon™ X2 7850 i jakiego GTS 1GB ? #-o

Przy okazji za np. jakiś rok będzie sens dokupić drugiego GTS do SLI? #-o

Proszę o wasze zdanie i sugestie!?!

Jaka rewizja płyty? 2.0 po aktualizacji BIOSu łyknie Phenoma II http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … s4_20.html i to byłby sensowny zakup, do 550zł masz Phenom II X3 720. Jakby się udało dozbierać do najtańszej HD4770 to byłby to idealny zestaw. Tylko jak z tą rewizją?

A jak sprawdzić jaka to rewizja ?

Da się jakimś programem czy trzeba otworzyć skrzynkę i gdzieś przeczytać?

Data biosu systemowego mam 03/07/08

Otworzyć, albo podać wersję BIOSu (nie datę).

Award Modular BIOS v6.00PG

BIOS Version FG

Informacja z BIOS’u Award M57SLI-S4 FG

#-o

Co do kart to wybór masz następujący:

250zł - 9600gso 384MB / HD4760

350zł - 9600gt (przy takiej różnicy w stosunku do gso nie opłaca się)

400zł - 9800gt / HD4830 i HD4770 jakby było gdzieś dostępne

500zł - GTS250 / HD4850

Dodane 27.05.2009 (Śr) 21:17

Czyli prawie na pewno masz rewizję 2. Kupuj więc Phenoma II x3 (710/720) i do tego kartę graficzną z przedziału cenowego w zależności ile kasy zostanie.

A czy potrzeba aktualizować bios czy włoże procka i powinien odpalić bez żadnych aktualizacji? #-o :stuck_out_tongue:

Miałeś/masz w szkole czytanie ze zrozumieniem?

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … s4_20.html

“AMD Phenom II X3 720 2800Mhz 512KBx3 6MB Heka 45nm C2 95W 4000 FHE

“BIOS Version FG

Aktualizacja konieczna, ale sprawdź jeszcze dla pewności co jest napisane na płycie głównej.

Masz rację…nie wczytałem się za dobrze, wszystko zrozumiałe :slight_smile: dzięki za pomoc, być może wybiorę coś z tego co mi zaproponowałeś.

A jeszcze jedno pytanie czy opłaca się zastosować w tak dobranej konfiguracji w przyszłości SLI dla GTS 250?

To zależy jaka będzie wydajność i koszt dokupienia drugiej takiej karty, może się okazać, że taniej i wydajniej będzie kupno nowej karty i sprzedaż starej. Na to pytanie dokładnie można będzie odpowiedzieć dopiero, jak wystąpi potrzeba większej wydajności.

Co do procesora, to postaraj się jednak kupić Phenoma II - to jest przyszłość. :slight_smile:

OK przekonałeś mnie, w weekend biorę się za aktualizację biosu a potem poszukam jakiegoś Phenoma II raczej x3 720 i pomyślę nad jakąś grafiką może jakimś GTS 250 z tym, że muszę trochę więcej kasy odżałować :slight_smile: a skoro już to czy opłacałoby się w moim przypadku kupować GTX 260 core 216 czy póki co szkoda kasy ? Bo chciałem przeprowadzić modernizację tanim kosztem max do 800stówek ale skoro już miałbym się wysilić to może warto raz a porządnie, może ze dwa lata miałbym spokój :slight_smile: jak myślisz? Czy wystarczy w zupełności ten procek i np. GTS 250? naprawdę nie chce przepłacać ! Sprzęt chcę do grania ale oczywiście bez przesady… :slight_smile:

Jakbyś zrobił :?:

GTS250 i HD4850 są kartami wystarczającej klasy, do GTX260 bym chyba nie zbierał.