Modernizować kompa czy kupić nowego?

Hej mam w tej chwili 3 letniego kompa z prockiem AMD 2 rdzenie 3.00 GHz 4 GB ram DDR2 płytą główną z bankami pamięci tylko pod DDR2 karte graficzną 512 mb i dysk twardy 500 gb sata 2. I moje pytanie brzmi czy lepiej wymienić procka na AMD Phenom II X4 Quad Core 945, Socket AM3, 95W,3,0GHz,8MB, BOX lepszy do tej płyty już nie pasuje zmienić grafikę na lepszą minimum 1 GB pamięci i wymienić zasilacz bo ten co mam to tracker i boje się że nie wystarczy na nową kartę. Czy poczekać trochę kupić części i złożyć porządniejszego kompa już z ramem DDR3 nową płytą główną itd.Jest jeszcze niby trzecia opcja moja płyta nie jest aż tak stara i mógłbym kupić grafikę procka i zasilacz a w przyszłości przełożyć to na nową obudowę i płytę główną już z nowym ramem doradźcie która opcja najlepsza Dodam że jak na razie w grach brakuje mi tylko grafiki ale to na tą chwilę nie wiem co będzie za rok.

jakim budżetem dysponujesz?podaj dokładny model twojej płyty głównej

wybierając kartę graficzną nie kieruj się ilością pamięci najlepiej doradzą ci użytkownicy forum jaki konkretnie model kupić

Dodaj znaki interpunkcyjne w poście.

Podaj dokładny model płyty głównej, procka i grafiki.

Możesz to sprawdzić programem CPU-Z.

moja płyta to AsRock N68-S mój procek to AMD Athlon X2 240 fabrycznie ma 2.8 GHz ale jest podkręcony do 3.00 a budżet jestem gotowy dać za grafe 700 zł 300 za procka i 300 za zasilacz ale w małych odstępach czasu

W takim razie na początek sugeruje wymienić zasilacz (szkoda by było uszkodzić nową kartę graficzną lub procesor).

Dodane 19.06.2013 (Śr) 22:31

Nie musisz wydawać aż tyle na porządny zasilacz (za ok 200 zł można mieć przyzwoity sprawdzony zasilacz).

a czy na tą chwilę płyta z bankami DDR2 wystarczy?

Jeśli chodzi o procesor to tak jak pisałeś, tzn. Phenom II x4 945

Koniecznie zmień zasilacz, na np. http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu-549804/

Ja proponowałbym, sprzedać to co masz i kupić nową płytę, ram i procesor.

a co do karty graficznej czy mając Chipset NVIDIA mogę kupić grafikę radeona i czy mógłby ktoś podać dobrą kartę do 700 zł

Za ok 700 możesz mieć MSI GTX660 2GD5/OC

Dodane 19.06.2013 (Śr) 22:40

Sugerowałbym trochę dopłacić do Gigabyte GeForce GTX660 2048MB (ma dużo lepsze chłodzenie)

hmmm karta dobra tylko znowu się pojawia problem z płytą główną karta jest na PCI-E ja mam jedno takie ale jest ono zajęte przez kartę sieciową mam tylko zwykłe PCI do dyzpozycji.

Nie ma kart graficznych na PCI.

sory musiałem coś pomylić jednak mam 2 wejścia PCI-E myślałem że teraz mam podłączoną kartę pod gniazdo AGP ale jednak nie

Dodane 19.06.2013 (Śr) 22:59

a jeszcze co do grafiki moja płyta ma PCI-E x16 karta wymaga PCI-E 3.0 wiec nie rozumiem w końcu czy gniazdo się zgadza i od czego jeszcze zależy czy karta będzie pasować?

Kolego. A więc tak. Mam już dość leciwego Phenoma 940 X4 3 GHz + lekkie oc (nie pamiętam ile ale coś koło 3.4). Do tego 4 GB RAM DDR2 i grafikę Radeon 6950 2GB zmodowany na 6970. Całość zasila Pentagram SilentForce 500W. Procesor, płyta, ram, zasilacz kupione w 2009 roku. Grafika również w chwili premiery i muszę powiedzieć, że w Skyrima + tekstury HD gram na absolutnego maxa w 1920x1080. FarCry 3 wszystkie detale na maksa z wygładzaniem morfologicznymi i musi być bardzo gorąco, żeby FPSy spadły w okolice liczby 20. Crysis 3 detale na ok. 90% i też jest ok. Tak więc moim zdaniem jeszcze warto doinwestować Twój komputer.

PS.

Mając chipset nVIdia spokojnie możesz użyć karty graficznej Radeon. Producent nie ma znaczenia. To mit.

każda karta na PCI-E będzie pasować do twoje płyty również na PCI-E 3.0

kwestia tylko czy twoja obudowa pomieści nową kartę.Przed zakupem karty sprawdź w specyfikacji jaką ma długość i zmierz w obudowie czy się zmieści