Modowanie Audigy SE do X-Fi


(system) #1

Jako iż jestem zapalonym wielbicielem dobrego brzmienia szukałem sterowników do Audigy SE. Jako iż ta karta na standardowych sterownikach nie pokazuje wszystkich swoich walorów to zmodowanie do wersji X-Fi Audio jest chyba dobrym pomysłem, prawda??? Muszę przyznać, że to co usłyszałem ze swojego sprzętu (Technics SA-AX540 wraz z zestawem Jamo + Sub Magnat 540) zwaliło mnie z nóg :o . Tutaj macie link do strony

http://www.exsite.pl/programy_soft/6044 ... se-ls.html

Piszcie jak u was chodzą.


(Lukaszk 89) #2

Mam pytanie odnośnie tej instalki.Czy to jest tylko nakładka na zainstalowane już sterowniki i oprogramowanie czy zupełnie oddzielny sterownik?


(Seba86mu) #3

Loookash89 , zapewne musisz najpierw odinstalować oryginalne sterowniki.


(Mikew 86) #4

Ja zmodowałem tak SB Live 24bit i efekt słychać. Głębsze niskie tony i ten efekt crystalizer robi wrażenie.


(Lukaszk 89) #5

No ok.Fajnie.Ale może powiesz czy instalowałeś te stery na świeżo czy jako nakładkę na swoje ??


(Kuba Kolodziejczyk) #6

broń boże po zmodowaniu, nie używaj crystalizera, jeżeli jesteś konserem dźwieku, według definicji crystalizer odzyskuje dzwiek utracony po kompresji, a w praktyce tylko go psuje...


(system) #7

Nie polecam słuchania płytek CD-A lub beztratnych kompresji FLAC lub APE z włączonym Crystalizerem, no chyba że słuchając muzy w stratnej kompresji. Co do sterów to zainstalowałem je na stare, jednak nie widzę problemów aby zapodać na świeży system, ponieważ widzę, że w samej instalce są.


(Mikew 86) #8

Instalowałem stery na świeżo wcześniej usunąwszy stare stery od SB Live 24bit. Moim zdaniem różnica jest słyszalna, a crystalizer potraktowałem jako ciekawostkę. Na co dzień go nie używam.


(Marjaan) #9

to jest sterownik od Xi-fi ze zmienionym dev id..

eax tu nie działa [bsody] ale opcje od xi-fi robią swoje :smiley:


(Lukaszk 89) #10

Zainstalowałem i rzeczywiście dźwięk jest lepszy, ale mam na ten sterownik za słabego kompa(może to dziwnie brzmi ale to prawda) i po odinstalowaniu jest problem.Nie da się zainstalować żadnego sterownika.Tak tylko do info podałem.Przynajmniej tak u mnie było.A, instalowałem jako nakładkę na poprzednie stery.