Moduł do TV z MPEG-4


(szymon189) #1

Chciałbym się Was zapytać, czy istnieje moduł MPEG-4 do TV jeśli nie posiadamy w nim MPEG-4? Obecnie posiadam TV LCD Philips, ale nie posiada on dekodera MPEG-4. I zastanawiam się czy istnieje moduł CI (common interface)z MPEG-4? Nie znam się na tym, a może ktoś z użytkowników orientuje się w tym temacie.


(Cedar) #2

Czy o coś takiego ci chodzi? :

http://www.rwt.pl/cms/dzial/id/39/

http://www.rwt.pl/cms/dzial/id/41/

http://pl.wikipedia.org/wiki/DVB-T#Nazi ... a_w_Polsce


(Kpc21) #3

Są takie moduły. Nie ze wszystkimi telewizorami one ponoć współpracują. Radzę poszperać na ten temat na bardziej fachowych forach, nawet na SatKurierze.


(Unga Unga) #4

Nie ma modułów do TV. Do TV stosuje się zewnętrzne tunery z MPEG-4.

Są moduły to tunerów SAT do których linki Podał Ci cedar


(Cedar) #5

Szczegółów nie znam, ale czytałeś opis pod linkiem, który podałem?

http://www.rwt.pl/cms/dzial/id/39/

Cytat z tej strony:


(Maryś) #6

Spraw przedstawia się tak jak napisła Unga Unga ,

cedar , Link, który podałeś jest do modułu CI (Common Interface).

Telewizor lub tuner satelitarny powinien być wyposażony w gniazdo na moduł CI

i wtedy stosujemy ten moduł.


(Cedar) #7

A czy ja napisałem inaczej? Z treści postu poprzednika ( Unga Unga ) wynika, że to nie są moduły do TV a to nie jest do końca prawdą (o czym świadczy na tej stronie częściowy wykaz telewizorów, z którymi ten moduł współpracuje) a Twój post nic nie wnosi do tematu i jest całkiem zbyteczny.


(Kpc21) #8

Są. Są moduły CI, a wiele z obecnie produkowanych telewizorów posiada slot CI. Natomiast gdyby taki moduł transkodujący umieścić w tunerze satelitarnym, z pewnością nie spowodowałby on odbioru telewizji naziemnej na tunerze satelitarnym. Sloty CI w tunerach satelitarnych wykorzystuje się zwykle do rozszerzenia dekodera o jakiś system kodowania. Np. Cyfrowy Polsat sprzedaje swoją usługę nie tylko w komplecie z dekoderami, ale także z modułami CI (nie sprzedają za to samych kart, karty są sparowane z dekoderem albo modułem).


(Unga Unga) #9

Patrząc z punktu technicznego to Cedar ma racje bo nie wiedziałem, że są telewizory z gniazdami PCMCIA, a do takich TV pasują te moduły.

Patrząc z punktu praktycznego osobiście jeszcze nie spotkałem na swojej drodze żadnego telewizora z gniazdem PCMCIA dlatego śpiesząc się z odpowiedzią popełniłem błąd :oops:

Ciekawe czy ktoś z was ma TV z gniazdem PCMCIA pod taki moduł :lol:

http://www.rwt.pl/public/dokumenty/ListaTVdlaNP4.pdf

-- Dodane 19.10.2009 (Pn) 19:03 --

Jest wyjątek :smiley:

Tuner SAT Combo (dwie głowice) i na takim tunerku po wprowadzeniu naziemnych płatnych multipleksów taki modów będzie działał i dla sygnału naziemnego i dla sygnału satelitarnego.


(Kpc21) #10

A to słuszna uwaga.