Modyfikacja geforce do quadro

(Rob Szym) #1

Witam

Potrzebuję profesjonalnej karty graficznej do autocad 2011 w trybie 3d. Jak wiadomo quadro trochę kosztuje i tutaj rodzi się pytanie:

Które serie grafik geforce da się zmodyfikować do quadro? Wiem ze taka modyfikacja jest możliwa dla niektórych 8800. Ale czy np. 9800gt?

Jeżeli ktoś ma geforce 9800gt i był by tak dobry sprawdzić to przez rive to bym był bardzo wdzięczny.

Dla wszystkich którzy dostrzegli opcje zrobienia ze swojej grafiki sprzętu wartego 3 razy więcej INFORMUJĘ; modyfikacja taka nie przyśpiesza grafiki w grach a jedynie w programach do obróbki 3d.

Z tego co się dowiedziałem możliwe ze 9800gt będzie “laserowo” zablokowany. Modyfikacja to zmiana typu grafiki w rivie i instalacja sterów od quadro.

(Z35ikr) #2

Jedyne co mi się nasuwa to http://www.max3d.pl Na forum kiedyś czytałem temat o takich zmianach. Różnie to wychodziło.

(Rob Szym) #3

dzięki kolego.

z tego co widzę to skomplikowany temat.

Teraz pozostaje pytanie: Jaka grafika do 700zl będzie najlepsza do AutoCAD 2011 i 3dsMAX?

Czy przypadkiem hd5770 nie będzie się sprawował lepiej od słabej ale drogiej quadro fx580?

Głównie zależy mi na stabilności pracy z aplikacją.

(Z35ikr) #4

Nie chcę nic sugerować, ba za mało się znam na “sprzęcie”. Na podane stronie na forum powstał nie jeden temat na temat quadro. I niestety nie jest tak różowo. Owszem karta daje “+” tylko nie aż tyle co cena. Z tego co pamiętam większe plusy mogą być w cadzie niż w max’sie, … ale jakby co to się nie znam :stuck_out_tongue:

No i nie wiem czy nie lepiej zainwestować w Nvidie. Pojawiają się silniki renderujące niby działające z CUDA czy coś :roll: Przekop forum max’sa: są zestawy i ludzie którzy się na tym znają i handlują, oraz procują na różnym sprzęcie.

(Rob Szym) #5

po 2 h siedzenia nad tym na forum stwierdzam że nikt nie testuje tego w cadzie, ludzie maja kompletnie inne sprzęty. Mi zależy głównie na stabilności aplikacji, która się obecnie zbyt często wysypuje (co 5 min) przy prostych modelach. radek ma dx11 i opengl nowszego, nv niby stabilność. ma ktoś z tym doświadczenia?

(Mad Duck) #6

No forum guru3d.com jest taka informacja

Q. So - which cards *can* be unlocked?

A. Only NV40, NV48 and NV43 rev A2 cards that have disabled or hardware-locked vertex/pixel pipelines can be unlocked

to better performance in games (and all other programs)

These are 6800 AGP8x, 6800 LE AGP8x, 6800 GS AGP8x, 6800 XT AGP8x, 6800 XE, and 6600 LE (only with NV43 rev A2 chips)

NB!! Newer 6800 plain/LE/GS/XT cards are often made with NV42 chips instead, and therefore, not possible to unlock...

oraz w temacie przerabiania 7900 na quadro

We just have to admit that NVIDIA finally "found" a way to lock the GPU completely in hardware (they design the damn thing, it would actually be strange if they didn't ) and by using that "trick" they are actually producing a different GPU, even though the only difference is some laser cutting on the die before it's packaged.

więc należy się spodziewać, że NVidia nie zrezygnowała z możliwości hardwarowej blokady takich zabaw w późniejszych modelach :wink: I jeszcze jeden też wnoszący do tematu

The NV40 based 6800 Ultra PCI-e is the latest moddable card, but since it uses an AGP<->PCI-e bridge chip, although the pro capabilities will be enabled, Windows will still identify the card as a "GeForce 6800 Series". That will make some applications that look for a Quadro ID fail to recognize the card properly (SolidWorks RealView for example).

(Z35ikr) #7

…jeżeli cad ci się wywala… to na pewno nie wina karty. Mam 2011 na gf7600 i chodzi. Owszem nie robie nie wiem jak skomplikowanych modeli w 3d ale ze stabilnością nie mam problemów. Może trzeba przeinstalować itp.

(Rob Szym) #8

konkretnie nie mi się wywala a mojej dziewczynie. Podejrzewam że może mieć to związek z radeonem 2400 w wersji mobilnej. a model to ona już dość skomplikowany zrobiła.

cad w wersji 2011 dla studentów. Oczywiście w 3d