Modyfikacja płyty instalacyjnej z win 7

Witam, piszę tu z zapytaniem związanym z możliwością modyfikacji płyty instalacyjnej systemu. Sprawa wygląda tak , że jak wielu mi przyzna mi rację instalowanie systemu od nowa jest nieco uporczywe , te pobieranie aktualizacji - masakra. Czy jest możliwość sciągnięcia z sieci poprawek , nie mam na myśli Sp1 boją mam ale innych z rozszerzeniem msu , w inny sposób niż przez Windows Update -tak aby zapisać je sobie np. . na płytce?

A może da się jakoś wydobyć te już zainstalowane w systemie?

Chce jak już wspomniałem zmodyfikować swoją płytkę instalacyjna dodając sterowniki , Sp1 , i reszte aktualizacji.

Z góry dzięki wielkie za odpowiedź. :smiley:

Sprawdź WSUS Offline Update

Zainteresuj się disk, który wchodzi w skład pakietu WAIK i samym pakietem. Ewentualnie MDT.

Po drodze możesz napotkać na problemy typu: czy instalatory Twoich aplikacji i sterowników oferują tzw. tryb cichy i tekstowy instalacji.

W praktyce może być prościej zainstalować raz Windows 7, sterowniki, programy, dostosować system do własnych potrzeb, a następnie wykonać kopię zapasową paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html i w razie gdy coś padnie lub zechcesz przywrócić system to takiego stanu, w którym był w momencie robienia kopii zapasowej, to po prostu przywrócisz kopię.

Oczywiście, jeżeli mowa o laptopie, to proponuję zainstalować system na czysto, bez dodatków producenta laptopa.

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

bootmgr-missing-pomocy-t516380.html?hilit=zaawansowane#p3237801

Mam zamiar zrobić to za pomocą ; GImageX , ImageX_x64 zresztą daje link do stronki na podstawie której wpadł mi taki pomysł do głowy :slight_smile:

http://www.windows7.pl/forum/index.php/ … 945.0.html

Dodane 30.06.2013 (N) 20:56

Zresztą jakmożna dociec , mam dość ślęczenia nad aktualizacjami… :smiley:

nie mam też stałego łacza… a modobrazu WIM ponoooć ma to wyeliminować .

Brak mi tylko tych aktualizacji…

Dodane 30.06.2013 (N) 21:02

Dzięki wielkie chyba da rady , musze tylko rozkminić go :smiley:

ImageX robi dokładnie to samo co Paragon Backup and Recovery

http://www.techit.pl/Artykuly/Tworzenie … ,1070.html

Proponuję Ci jeszcze zrobić kopię aktywacji kopia-aktywacji-systemu-windows-windows-office-2010-t487450.html