Modyfikacja Theme

Witam chciałbym zmodyfikować theme a dokładnie chodzi mi o to, żeby zlikwidować zaokrąglenia okien, chce by były zupełnie proste narożniki i chciałbym też zmienić kolor paska menu w oknach ten niebiesko-fioletowy na jakiś inny. Gdzie i jak to zmienić?

Ppm na pulpicie opcja “Personalizuj”.

No niestety tam się takich bajerów nie da zmienić to trza grzebać w jakiś plikach, tylko nie wiem w których? Nie chodzi mi o ogólny kolor themesa tylko ten który zawsze jest niebieski pod menu w programach i np w oknie eksploratora a tym bardziej narożników które w każdym themesie są zaokrąglone.

Jaki masz system ? Jeżeli Windows 7 to : Start - Panel Sterowania - Personalizacja - Zmienianie efektów wizualnych i dźwięków na komputerze ( na dole okna które Ci się otworzy : podstawowy i klasyczny - do wyboru )

Najprościej: pobierz program Sunrise Seven, przy jego pomocy odblokujesz możliwość stosowania stylów niecertyfikowanych, następnie przekop się przez tę stronę i wybierz sobie styl wizualny który Ci się podoba, raczej wszystkie są spakowane w RAR, do wypakowania użyj np. 7 Zip, odpowiednie pliki stylu umieść w Windows-> Resources-> Thems-> następnie styl powinien pojawić się w panelu “Personalizuj”, dostosujesz go do swoich potrzeb i po sprawie, informacje, które pliki umieścić w “Thems” znajdziesz w Google.

Powodzenia.

A czy da się jakoś wyodrębnić z systemu i przerobić styl Aero?

Po co, na stronie którą podałem masz już gotowce, ładne i skuteczne, co do samego pytania to pewnie się da ale będzie to masę pracy i używania specjalistycznych programów.

Tylko, że ja nie chce takich drastycznych zmian jakie są w tych themesach z DevianArt tylko chce zmienić dwie rzeczy. A jak były tworzone te themesy z Devian, za pomocą jakich programów?

Na pewno pomocny będzie Visual style builder, tylko jak się nie mylę jest on płatny a nie ma trial’a, możesz również spróbować Restorator 2007, jest trial dostępny ale czy przy jego pomocy dasz radę, tego nie wiem. Widziałem na DA style zmodyfikowane w sposób jaki cię interesuje, tylko trzeba poszukać, nie wszystkie są “ekstremalnie” przerobione.

Powodzenia.

Z kwadraciaków do Win7 polecam ten styl: http://nopd11.deviantart.com/art/Lucid- … -150133776 spróbuj go sobie, to zwykły standardowy styl Aero tylko że kanciaty. Znaczy jest dodanych trochę więcej przezroczystości niż w standardowym Aero, wg. mnie lepiej to wygląda, no ale jak kto woli.

Najlepszy i tak jest na Vistę: http://aazarah.deviantart.com/art/AeroS … S-98097842 ale póki co stylu z taką liczbą zmienionych okrągłości na Win7 jeszcze nie ma.

A o który pasek dokładnie chodzi (ten niebiesko-fioletowy)? Pokaż na screenie.