Mofyfikacja WinXP


(Arturlojko Allegro) #1

Siema! Oto kontynuacja na temat modyfikacji WinXP. Na początek potrzebujemy narzędzi do otwierania zasobów typu *.dll, exe i inne tam Windowsowe rozsz. ResHacker baź Restorator 2007 styknie.

A oto lista plików:

*winntbbu.dll - w tym pliku są zawarte takie rzeczy jak tło instalacji, teksty instalacji i inne. Czyli domyślne niebieskie tło można zmienic na super obrazek ze swojej galerii. Także teksty instalacji na swoje.

*winnt32u.dll - dialogi instalacyjne, typu: Nowa instalacja lub uaktualinij instalację wybeirane z listy. Także w tym pliku są zawarte rózne bitmapy które można poddać lekkiej obróbce. Znajdzeimy w nim również teksty które możemy zmienić na swoje np. Instalowanie mojego windowsa czy tam jak ktos sobie zażyczy :wink:.

Pliki znajdują się w katalogu i386 krążka instalacyjnego Windows XP

To tyle do modyfikacji procesu instalacji.

UWAGA! jeśli będziesz obrabiał pliki w ResHakerze pamiętaj aby nie zapsiywać pare razy po kolei, może to spowodowac uszkodzenie pliku.

W ResHackerze również po wybraniu opcji Replace Resoucre należy zmienić język danego piku czyli klikamy prawym klawisze na obiekt który podmieniliśmy i wybieramy Chcange Language i wpisujemy 1033!! Jest to konieczne aby moyfikacje odniosły jaki kolwiek skutek :wink:

*autorun.exe - menu autouruchamiające sie po włożeniu krażkążka także można poddac lekkiej obróbce. Jednak jest problam z podmianą niektórych bitmap. Najlepiej podmieniają sie teksty i strzalki.

W dalszej czesi postu opisze wam jak dodac swoje tematy np. z Visty czy czegos tam innego, dodawać sowje programy w trybie cichcej instalacji, dodawac swoje tapetki. A także podmienić pliki instalacyjne windows zapisane w formacie *.jp_ :wink:.

Wszystko da się wyjaśnić :wink:


(Arturlojko Allegro) #2

Piszcie na GG: 10498100 - nowy oddzielny numer :wink: