Mogę jednocześnie używać karty dzwiekowej i zintegrowanej?

Czy tak się da? Karty dźwiękowej chce używać bo jest mi potrzebne wejście liniowe do mojej karty telewizyjnej, ale lepszą mam zintegrowaną i to jej chcę Uzywać do wszystkiego innego

Da się tak? JaK?

Można. Należy w ustawieniach wszystko poustawiać. Domyślną na wszystko a w aplikacji która chcesz by używała innej karty zmień.

Dzięki lazikar

EDIT

Niestety nie działa. Zmieniłem na domyślną zintegrowaną, w ustawieniach tunera ustawiłem żeby było wejście liniowe Creative PCI, w ustawieniach głosu w panelu serowania odptaszkowałem “użyj tylko urządzeń domyślnych” i lipa :frowning: Nie ma ktoś pomysłu co z tym zrobić?

nie ma żadnego konfliktu urządzeń ??

A niby czemu miałby być???

konflikt przerwań ?? sprzęt potrzebuje wolnego IRQ.

A jak sprawdzić?

Mało prawdopodobne.

Menadżer urządzeń.

hmmm. nie wiem za bardzo na co patrzeć. Moja karta ma IRQ 16 jeżeli o to chodzi

Czy na pewno w Twojej karcie zintegrowanej nie ma wejścia liniowego ? Nawet w najuboższych konstrukcjach jest line-out, line-in oraz wejście mikrofonowe więc dziwi mnie taki problem…

Powracając do tematu - myślę, że się da…

  • musisz zainstalować obie karty muzyczne

  • We właściwościach audio systemu, w zakładkach audio i głos wybrać jedną kartę

  • We właściwościach programu obsługującego tuner TV wybrać drugą.

Osobiście ja mam tak zrobione.

Pierwsza karta - zintegrowana na płycie Gigabyte GA-K8NF

Druga Karta - Audigy 2

Głośniki 5.1 mam podłączone pod Audigy, tak samo jak i wolno stojący mikrofon, w windowsie (panel sterowania>dźwięk i urządzenia audio) domyślą kartę mam Audigy. Ale programy typu TeamSpeak czy skype ustawiłem na zintegrowaną do której podpiąłem słuchawki + mikrofon. U mnie to działa bez problemowo. Co do konfliktów to mogą się zdarzyć gdy obie karty są tej samej firmy.

Wracając do twojego problemu. Sprawdź jeszcze raz czy na 100% wszystkie kable dobrze po podłączałeś, w sterownikach dźwięku nie zapomnij przełączyć się na drugą kartę (ja właśnie dlatego miałem na początku problemy :] )