Mogę się tylko zalogować używając klawiatury ekranowej

(Janus Mj) #1

Witam!

Mam taki problem, w laptopie wystąpił u mnie dziwny problem mianowicie wpisując hasło na ekranie logowania (używając tej mechanicznej w laptopie) wyskakuję, że hasło jest błędne, jednak jak włączę klawiaturę ekranową i wpiszę to hasło wszystko jest ok i loguje się normalnie. Sprawdzałem w notatniku i wszystkie klawisze działają ok (nie ma żadnych specjalnych znków w haśle), mogę hasło usunąć też używając zwykłej klawiatury bez problemu, problem jest tylko na ekranie logowania. Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale podpiąłem wczoraj myszkę kulkową USB i może to te sterowniki coś poplątały?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Edit: system to windows 7 jeżeli to ma znaczenie.

(Santer Pl+Dp) #2

Czy w haśle występują litery z lub y? Być może na czas logowania system przełącza układ klawiatury na PL-214, co powoduję zamianę tych klawiszy.

(Janus Mj) #3

Nie występują ale to jest ok, jest polski (Polska).

Zobaczyłem jeszcze że problemem są 2 ostatnie cyfry: hasło jest dość długie i za pomocą klawiszy numerycznych nie pokazują się kropeczki i działają tylko jak się je wpisze tymi u góry. Nie wiem co się mogło stać bo wcześniej tak działało :confused:

(janki111) #4

To może numlock się nie włącza przy logowaniu, dopiero później. Możesz go włączyć ręcznie.

(Janus Mj) #5

Też nie bo pierwsza cyfra (są 3 na końcu) normalnie wskakuje, ale dobra jak działają te u góry to już spoko :slight_smile: