Mój HDD vol. 2


(Maksio19) #1

Eh tak jak przewidywałem z moim nowym dyskiem są same problemy :-x ale nie będe was zanudzać na śmierć mam w sumie niewiele pytanek ;p o dysk:

  1. czy jeżeli mam dysk podłączony na jednej taśmie z CD to może to jakoś ze sobą kolidować ? I czy np. będzie zwalniać przesył danych między partycjami itp. ?

  2. Ten model (Barracuda 160giga ATA) miał być podobno super cichy (25decybeli, czyli takie głośniejsze tykanie zegarka) a "charczenie" mojego dysku słychać z kilku metrów -____- co to może być ?

  3. (nie wiem czy to może mieć związek z dyskiem) Windows update robi mi się TOPORNIE zajebiście wolno !@)*@# Krew mnie zalewa, może ktoś z was zna się nie tylko na Hardware ? W ogóle miałem od początku problemy z netem ;\

Z góry dzięki za odpowiedz...


(Mich Al) #2
  1. Tak zapene zwolni to przesyłanie danych dlatego zaleca się aby wmiarę możliwości HDD był jedynym urządzeniem na taśmie.

  2. Ja mam Barracude 60giga ATA i wogule go nie słychać (A nawet jeśli to wentylator procka go zagłusza:)) .

  3. Wydaje mi się że może to być wina wirusa. Wiele z nich bardzo utradnia updatowanie windowsa. Piszesz zę masz problemy z netem , mógłbyś doprecyzować o co konkretnie chodzi??

pozdrawiam


(m@rcin...) #3

HDD na master CD-ROM slave

Może twój dysk już sie "zmęczył" i chce do serwisu..

Albo sprawdź czy jest dobrze przykręcony.

Wątpie żeb to było od HDD.. a jaką masz prędkość łącza??

a duga żecz to taka że Windows Upate chyba żadko kiedy robi sie szybko.. :?

PZDR


(Maksio19) #4

no tak właśnie jest, tylko, że wykrywa mi HD na Master a CD na slave jak są na jednej taśmie ;\ tak to albo nie wykrywa CD albo mam odpowiednio: Secondary Master i Secondary Slave

no fakt, dysk ma jakieś 48 godzin ^^ jest dobrze przykręcony...

Z tym już nie mam problemu, tylko na początku szło jakoś tak dziwnie, 4-6 Kb\s ;\ później było już git, mam zrobiony win update (mam łącze 640 kb\s)


(Maksio19) #5

Pytanko: czy kabel Ultra ATA ma taką sama końcówkę jak zwykły ? Bo nie wiem czy mam kabel Ultra ATA a na HDD jest napisane, żeby własnie takim podłączyć tylko nie wiem czy będzie pasowac do mojej płyty głownej.

Eh problemy z netem do długa historia (no ale jak chcesz poczytać :slight_smile: ), chodziło głównie o to, że nie mogłem wpisać adresów serwerów DNS (automatycznie znikały po restarcie) i net nie chciał działać, a jak wyłączyłem DNS to odziwo stronki działały :0 (zawsze było na odwrót)

Musiałem "wyłączyć" jedną partycje (zrobiłem format na partycje linuxa, żeby windows jej nie widział) i wtedy mojemu CD wróciła literka F: i jak wpisałem DNS'y, zrobiłem restart to już wszystko było git... Wróciłem partycje (format na FAT 32) i działało, ale był kolejny problem: większość stronek nie chciała mi działać, albo działała bardzo wolno (były to też strony, które kiedyś po formacie mi działały normalnie). Probowałem wejśc na http://www.neostrada.info, żeby ściągnąć program do zmiany MTU, bo nie znałem jego nazwy, no ale później jakoś cudem znalazłem ten program na innej stronce i teraz z netem już nie mam problemów (wiadomo, do czasu :stuck_out_tongue: )


(JNJN) #6

Taką samą, tylko taśma jest 80 żyłowa.

http://www.pc-max.pl/?load=shownews&pid=223

Podłączenie napędw.

http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/podl ... econf.php3

http://forum.cdrinfo.pl/showthread.php?t=8234&page=4

http://forum.tweak.pl/index.php?showtopic=9206