Mój internet działa zbyt wolno, zawiesza się

Posiadam internet prawie 9 megabajtów natomiast informatycy z internetu powiedzieli że będzie internet nie raz zwalniał nawet  do 1 megabajtu ponieważ ja mam bezprzewodowy i domy zasłaniają.

Z internetem jest problem taki że strony się ładują a za chwilę przestaje łączyć się i po jakiejś chwili i znów ładują się.

Zmierzyłem prędkość testerem prędkości wykazało ping 25, prędkość internetu 1.58 megabajtów, upload 1.59 megabajtów. Nawet jeśli to tylu prędkości zmniejszyło się to jest te prawie 2 mega a strony ładują się jakby było 50 kb/s co najdziwniejsze nigdy nie miałem 1,50 wysyłania tylko 1 mega wysyłania.

Kolejny problem jest taki, jak kliknę prawym przyciskiem myszy w monitorek wifi i klikam wyłącz pokazuje taki komunikat 

 

Po pierwsze Mb/s to nie są megabajty tylko megabity na sekundę, różnica jest zasadnicza. Więc mając łącze 9 Mb/s oznacza, że masz łącze o przepustowości 9 megabitów na sekundę. Tyle teorii.

 

Napisz dokładnie co to za operator, w jaki sposób masz to podłączone, czy korzystasz z jakichś dodatkowych urządzeń itp. Oczywiście możliwe jest (i całkiem prawdopodobne), że Twój operator nabija Cię w butelkę i świadczy usługę, która nijak ma się do założeń w umowie. Tak to już jest z łączami radiowymi, że działają najlepiej, gdy maszty (anteny) się widzą.