Moj komp jest zainfekowany juz od ponad poltora tygodnia

Moj komp jest zainfekowany od jakichs dwoch tygodni. Instaluje wszelkiego rodzaju programy antyvirusowe i zaden nie pomaga. M.in. Kaspersky, AVK 2004 i wiele innych. Probowalem sciagnac nowego nortona, ale nigdzie nie moge znalezc triala. Moze jeszcze dobrze go nie szukalem, gdyz nie mam na to zbytnio czasu. Tylko czasem na moim kompie da sie pracowac. Bardzo czesto jednak dostaje wariacji jednego typu. Problem jest jeden i caly czas sie powiela. Mianowicie w momencie gdy probuje normalnie chodzic myszka po pulpicie system zaczyna wariowac. Uruchamiaja sie roznorakie foldery, programy, samoczynnie tworza sie pliki tekstowe, win rar, otwiera sie autostart, wyskakuje windowsowskie okno ustawien z poziomu pulpitu (tam gdzie zmienia sie rozdzielczosc ekranu) i tego typu schizujace reakcje.

Jezeli mam cos waznego do zrobienia na kompie, to dysk formatuje srednio raz na dzien. Przed paru dni bylo tak, ze gdy sformatowalem dysk, to komputer dzialal stabilnie nastepne pare godzin. Wczoraj gdy to robilem zaczal wariowac na pierwszym odpaleniu kompa po format c:. Czyli tak jakby system byl czysty. Do tej pory formatowalem jedynie partycje c, poza nia mam ich jeszcze 3 na dysku 60 gb. Poza tym w kompie podpieta mam tez kieszen 3,2 gb. Podejrzewalem, iz wir moze siezdiec na jednej z innych partycji, wiec odpialem kable od duzego dyszczka i podpialem tylko ten maly. Caly sformatowalem i zainstalowalem na nim system xp z service packiem 2. ----> To takze nie pomoglo :cry: . Co moze byc powodem owych wariacji, poradzcie, bo zaczynam miec ochote wyrzucic kompa przez okno ;). Mam nadzieje, ze dostane rade godna poczytania, z gory dzieki - Miras.

Cześć może to się wydać śmieszne ale problem może tkwić w myszce wymień ją na inną

i te czary mary powinny zniknąć. :slight_smile:

watpie.

myszka mozna wytlumaczyc nieposluszenstwo kursora i jakies sporadyczne jego szalenstwa po pulpicie, ale cos takiego:

dosc mocno smierdzi malware.

poprosimy kolege miras193 o wklejenie logow z programow HIJACK THIS 1.99.1 i SILENT RUNNERS

zerkniemy, co tam namieszane w rejestrze.

[edit do postu ponizej]

nie zaszkodzi zerknac w te logi. nawet, jesli moglaby to byc wina myszki, dopoki sie tego nie zweryfikuje zawsze istnieje mozliwosc, ze to trojan (i to calkiem niebezpieczny)

[/edit]

pzdr

mam w firmie 10 kompów i jak ,któryś zaczyna szaleć w taki sposób wystarczy wymienić myszkę na nową i jak ręką odjął .

Trochę dziwne że chcecie sprawdzać log po formacie dysku c z systemem :?

Tak jak radziliscie problem tkwil w myszce. Najlepsze jest to, ze zaczalem podejrzewac to samo jeszcze przed przeczytaniem waszych rad. Dzieki jednak za szczere podpowiedzi i co najwazniejsze checi do wspolpracy. Pozdro for all:!: - Miras.