Mój komputer a windows 7

Witam, może to zły dział do takiego pytania ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi. Mam netbooka acer aspire one, miałem na nim windows xp i chciałbym go zmienić na 7 czy jest to wykonalne na moim sprzęcie ? Parametry to :

procesor intel atom N270 1,60Ghz

dysk 80GB

RAM 1024MB

Grafika tu jest problem bo niestety nie wiem na pudełku nie piszę a nie mogę wejść do systemu

Z góry dziękuję za odpowiedź

Nie przesiadaj się bo masz za mało ramu lepiej zainstalować xp.

Pozostań przy xp. Niedługo będzie win 8, który ma dobrze działać i na słabym sprzęcie. A możesz napisać, skąd masz win 7, skoro jest ci tak łatwo przesiąść się na niego z xp? :wink:

Może rozmyśla nad kupnem?

Nie wiem co cie to interesuje darmik;p

Masz trochę mało ramu 7 może ci trochę mulić ale jeśli nie zamierzasz grać ani wykonywać jakiś złorzonych operacji to będzie chodzić dobrze.

Dokupiłbyś te 512-1024 ramu i nie było by problemu żadnego.

darmik24 ciekawość to pierwszy stopień… i tak dalej tak serio to jeszcze nie mam ale jak coś to kupilbym tak żeby zainstalować na wszystkich komputerach w domu tylko nie wiedziałem czy odpali na netbooku a ze stacjonarnym i laptopem nie ma problemu bo mają lepsze parametry ale skoro tak piszecie to może faktycznie zostanę przy xp

P.S Używam go do internetu, muzyki i filmów a ramy raczej ciężko będzie w nim rozbudować

Z atomem to bym się na Win7 nawet nie porywał ;p

Zakładam, że procka masz w lutowanego w płytę, z jedym slotem na ram (max. 2GB).

Dowcipniś… Z Win 7 Starter ten sprzęt ledwo zipie a co dopiero z Win 7 Home…

Nawet na dwurdzeniowych atomach Starter działa o tyle o ile…

:roll:

Tu masz odpowiedz na twoje pytanie, wystarczy zainstalować; http://www.microsoft.com/downloads/pl-p … 97c146af15

Pozdrawiam!

Absolutna racja. Atom i win 7, he, he. A do tego atoma to pewnie i grafika podobnego pokroju.

Dodane 08.10.2011 (So) 12:49

No skurczę! Dopiero co przestudiowałem najnowszy artykuł w 11 numerze PC Format - Win 8 rewolucyjny interfejs. Wynika z niego, że ma być o wiele lepiej, bo win 8 dedykowany jest głównie do tabletów, dotykowych ekranów. Tablet to nie demon prędkości przecież. A w sumie to win 8 ma świetnie działać na wszystkim, takie są założenia. Łatwo ci pisać - pozostań przy xp - ale ludzie chcą nowości. Nie jest łatwo tkwić uparcie przy xp, skoro już tyle się działo - xp-eków bombardowała już vista, teraz win 7, a na horyzoncie win 8 :frowning:

Więc nie ma problemu. Zainstaluj, sprawdź i opisz nam jakie są twoje spostrzeżenia. :smiley:

Choć myślę, że będą takie jak już koledzy opisywali. :wink:

Tylko, że starter nie będzie trybił na prockach dwurdzeniowych :wink:

Co do tematu - ten Atom jest stanowczo za słaby na Win7

To ciekawe co piszesz, bo każdy producent netbooków ma już po kilka modeli z dwurdzeniowymi Atomami pracującymi ze Starterem…

:roll:

I ta porada wyczerpuje temat.

OTy - kosmos.