Mój komputer czy dobry na Viste

Witam.Mam komputer z processorem Intel core 2 duo e4500 2.2 oraz z karta graficzna geforce 8600 GT 512 (ddr2) i z ramem 1giga. tez ddr2:P.I teraz czy mój komp bedzie dobrze dzialal na Viscie?(ultimate).Mialem Viste na pentium D i geforce 6600 512 i chodzila dobrze (gothic 3 chodzil git)… natomiast zmienilem bo duze problemy z jedna gra sieciowa.

i czy sp1 dla visty 32 bit duzy wspomaga ?czy szybciej działa. (chce zainstalowac Viste 32 bit).

i czy jak bede chcial zrobic emulacje jakies konsoli Vista mi zabierze pare fps czy bedzie tak jak na XP?

no oczywiście że tak jedyny minus to ten ram przy pozostałych parametrach mogło by go być trochę więcej a to by pomogło też viście. ale działać będzie i to w miarę dobrze

1Gb RAM dla visty to troche mało, wyraźniej lepiej by chodziła z 2Gb.

Jeśli chodzi o ogólna wydajność to SP1 przyśpiesza Vistę o zaledwie kilka procent (czyli niezauważalnie), ale w bardzo specyficznych zadaniach (kopiowanie plików, ekran logowania, wstrzymywanie i wznawianie) powinna być zauważalna poprawa.

Emulatory konsol, podobnie jak wiekszość starszych gier, bedą chodzić ciut gorzej niż na XP (spadek fps o średnio kilkanaście procent).

Liczby które podaje nie są wyssane z palca, tylko z testów i artykułów, jakie czytałem w sieci. Nie chce mi się teraz szukać linków, ale jak trochę poszukasz to znajdziesz bez problemu.

duzo by mi zwolnily nowe gry np pro street nfs lub assasin creed?

1 giga to mało? Przecież w wymaganiach jest napisane:

ale i tak jest wolniej od xp…vista pójdzie…nie będzie muliło, ale komfort pracy będzie dość niski…

Duży plus dla Visty procesor c2d e4500, system będzie działał dobrze, aczkolwiek zainwestuj jeszcze ok. 60zł w 1GB ram-u i całość będzie działać ci bardzo dobrze. Jeśli bawisz się w gry to sprzedaj swojego GF 8600GT i dołóż trochę kupując 9600GT (jeśli nie grasz to zostaw sobie swoją kartę, też jest dobra) :slight_smile:

Ja mam Core2Duo 2x1.86GHz, GF 8600GT i 2 GB DD2. Vista Home Premium działa wyśmienicie, Demko Wiedźmina latało płynnie. Instaluj jeśli chcesz, będzie git :smiley: