Mój komputer czy dobry na Viste

(David1111) #1

Witam.Mam komputer z processorem Intel core 2 duo e4500 2.2 oraz z karta graficzna geforce 8600 GT 512 (ddr2) i z ramem 1giga. tez ddr2:P.I teraz czy mój komp bedzie dobrze dzialal na Viscie?(ultimate).Mialem Viste na pentium D i geforce 6600 512 i chodzila dobrze (gothic 3 chodzil git)... natomiast zmienilem bo duze problemy z jedna gra sieciowa.

i czy sp1 dla visty 32 bit duzy wspomaga ?czy szybciej działa. (chce zainstalowac Viste 32 bit).

i czy jak bede chcial zrobic emulacje jakies konsoli Vista mi zabierze pare fps czy bedzie tak jak na XP?

(sosen86) #2

no oczywiście że tak jedyny minus to ten ram przy pozostałych parametrach mogło by go być trochę więcej a to by pomogło też viście. ale działać będzie i to w miarę dobrze

(W Kowaluk) #3

1Gb RAM dla visty to troche mało, wyraźniej lepiej by chodziła z 2Gb.

Jeśli chodzi o ogólna wydajność to SP1 przyśpiesza Vistę o zaledwie kilka procent (czyli niezauważalnie), ale w bardzo specyficznych zadaniach (kopiowanie plików, ekran logowania, wstrzymywanie i wznawianie) powinna być zauważalna poprawa.

Emulatory konsol, podobnie jak wiekszość starszych gier, bedą chodzić ciut gorzej niż na XP (spadek fps o średnio kilkanaście procent).

Liczby które podaje nie są wyssane z palca, tylko z testów i artykułów, jakie czytałem w sieci. Nie chce mi się teraz szukać linków, ale jak trochę poszukasz to znajdziesz bez problemu.

(David1111) #4

duzo by mi zwolnily nowe gry np pro street nfs lub assasin creed?

(przemek1234) #5

1 giga to mało? Przecież w wymaganiach jest napisane:

(Kubakuderski) #6

ale i tak jest wolniej od xp…vista pójdzie…nie będzie muliło, ale komfort pracy będzie dość niski…

(Maciej 0202) #7

Duży plus dla Visty procesor c2d e4500, system będzie działał dobrze, aczkolwiek zainwestuj jeszcze ok. 60zł w 1GB ram-u i całość będzie działać ci bardzo dobrze. Jeśli bawisz się w gry to sprzedaj swojego GF 8600GT i dołóż trochę kupując 9600GT (jeśli nie grasz to zostaw sobie swoją kartę, też jest dobra) :slight_smile:

(Mi2) #8

Ja mam Core2Duo 2x1.86GHz, GF 8600GT i 2 GB DD2. Vista Home Premium działa wyśmienicie, Demko Wiedźmina latało płynnie. Instaluj jeśli chcesz, będzie git :smiley: