Mój komputer nie widzi zewnętrznego dysku twadego

Dzisiaj kupiłam sobie HDD zewnętrzny WDElements 500GB USB 2.0. przy pierwszym podłączeniu wszystko było w porządku. Pokazał sie obok dysku C. przekopiowałam parę rzeczy i na tym się skończyło. zaraz tego samego dnia dysk przestał byc widoczny w moim komputerze. kiedy podłączam USB słychać, piknięcie, ale dysk sie nie pokazuje. sprawdziłam w panelu sterowania w zarządzanie dyskami tam też go nie widać. spróbowałam zrestartować komputer z podpiętym dyskiem, ale niestety komputer sie zawiesza, startuje od razu po odłączeniu dysku zewnętrznego.

pomocy co mam z tym fantem zrobić? jak sprawić aby dysk był widoczny?

dodam jeszcze że zewnętrzny dyskjest widoczny w Add Hardware jako WD5000AAD external usb device.

czy podpinasz dysk do tylnego czy przedniego panelu?

pierwszy raz podpielam do tylnego. po tym jak przestal go widziec sprobowalam do przedniego i tez nic.

Jaki to dysk,2,5 czy 3,5 cala?

mam ten sam problem

Jestem posiadaczem dysku zewnętrznego WD Elements z osobnym zasilaniem, 2 TB, podłączanym do USB i bez sterowników. Pierwsze Kilka dni chodził normalnie (po podłączeniu normalnie go wykryło i się na niego kopiowało). Gdy raz kopiowałem na niego plik wideo windows się zawiesił że nie mogłem na nic wejść. po odłączeniu dysku zewnętrznego wszystko wróciło do normy i tak jest do dziś.

Dodam jeszcze że jak podłącze ten dysk przy wyłączonym komputerze i go włączę to windows mi się załaduje do momentu kiedy jest niebieskie tło i pisze “windows is starting up” i stoi, a gdy odłącze dysk windows się ładuje dalej. Również gdy podłącze ten dysk przy włączonym kompie i go zresetuję palcem i później właczę BIOS-a to go wykrywa normalnie. Próbowałem go też podłączyć w trybie awaryjnym i to samo oraz przy wyłączonym antywirusie i też to samo. Sformatowałem nawet windowsa i nic. Już nie wiem co mam robić

Mój komputer to: pentium 4 3,06 ghz, pamięć 1,4 gb, w kompie mam dwa dyski podłączone 120gb i 60 gb, Windows XP Service Pack 3, partycje systemową mam sformatowaną w NTFS.

P.S. Znalazłem podobny temat na tym forum gdzie ktoś radził żeby wyciągnąć dysk z obudowy i go normalnie podłączyć. Mój dysk jest na gwarancji i nawet nie ma na nim żadnych śrubek żeby go rozkręcić, i myślę że chodzi normalnie bo jak go dotykam to czuję że kręci bez żadnych problemów.

Proszę o pomoc !

Spróbujcie odłączyć wszystkie inne urządzenia podłączane do usb