Mój komputer niewykrywa DVD

WItam

OD Piątku mam nową płyte główną i gdy włączam kompa wyskakuje mi takie coś: znaleziono nowy sprzęt kontroler przetrwań , nieznane i kontroler video (zgodny z VGA) i wróce do sedna sprawy. W mój komputer niepokazuje mi DVD a jest podłączone bo sprawdzałem. Pomoże ktoś?

Ps. Bios niewidzi żadnego napędu a w menagerze urządzeń niema żadnej nagrywarki ani urządzenia cd/dvd

W biosie ustaw wszystko na auto.

Czy po zmianie płyty instalowałeś system czy jedziesz na starym, bo to może być przyczyna. Trzeba zainstalować stary od nowej płyty.

niezmieniałem a zmienie ale jak jak płytki niewykrywa?

Zrobiłeś tak???

Jak nie zadziała to sprawdź podłączenia.

pozmieniałem w biosie ale raz wykrywa sam dysk twardy raz nagrywarke a raz nic i bootowanie

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Niewiem jakiego masz kompa rocznikowo luknij na zworki na hdd i dvd a potem uruchom jezeli nic to nie da sprobuj polaczyc je na osobnych szelkach a potem bedziemy kombinowac dalej ale pamietaj

Weszłem na bootowanie i:

Jeśli wybiore primary to wykrywa tylko dysk twardy

Jeśli wejde na secondary to wykrywa tylko nagrywarke dvd

Jeśli wybiore both to wykrywa dysk twardy nagrywarke ale niewejdzie za nic do windowsa

Jeśli wybiore disable to nic niewykrywa

Niema funkcji AUTO

Jeśli nic nieździałamy to jutro przyjedzie koleś i mi zrobi.

Złączono Posta : 07.10.2007 (Nie) 11:37

up może ktoś pomoże

Otwórz notatnik i wklej do niego

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]

"LowerFilters"=-

"UpperFilters"=-

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki >> scal z rejestrem >> restart

lub

Start >> Uruchom >> devmgmt.msc (menadżer urządzeń) >> Stacje dysków CD-Rom/DVD >> PPM na dysk, obok którego jest wyświetlony znak zapytania >> Odinstaluj >> OK >> jeszcze raz PPM na ten dysk >> Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu

:slight_smile:

Sprawdzałeś zworki?? Dysk masz na jednej listwie z dyskie?? Jak dla mnie powinnieneś przestawić zworki dysk na master dvd na slave. Powinno pomóc.