Moj komputer sie restartuje

(Denizvarki) #1

Od jakiegos czasu zaczął mi sie restartować komputer. Antywirus nic nie wykrył. Tutaj podaje kod błedu, jaki wyskakuje po ponownym uruchomieniu.

BCCode:1000000a BCP1:00000016 BCP2:0000001c BCP3:0000000

BCP4: 80502EAA OSVer:5_1_2600 SP: 3_0 Product:256_1

Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czego dotyczą te błędy, co w moim komputerze jest nie tak?

Z góry gorąco dziękuje.

(deFco247) #2

Pojawiają się BlueScreeny?

(Denizvarki) #3

Nie. Komputer sie restartuje i po tympojawia sie informacja że windows recovered from a serious error.

(deFco247) #4

Sprawdź tak: klawisze Win+Pause Break -> Zaawansowane -> Ustawienia -> przy Uruchamianie i odzyskiwanie -> odznacz Automatycznie uruchom ponownie.

Przy kolejnym restarcie powinien się pokazać BlueScreen - wtedy spisz kody, które pojawią się na dole.

(Denizvarki) #5

troche to potrwało bo komputer jak na złość nie chciał sie zrestartować, aż do dzisiaj.

wyskoczył blue screen , a kody to

STOP 0X0000000A, (0X0000001c, 0X00000000, 0X804FAZ76)

mam nadzieje, że te kody pomogą w znalezieniu problemu.

pozdrawiam

(Dziabdzior) #6

dla mnie to wygląda jak zrzut do pamięci

przetestuj pamięć programem MemTest

(Denizvarki) #7

Nie wiem ja dlugo powinnam testowac. dzialalo ponad godzine i zadnych bledow nie znalazlo.

(Dziabdzior) #8

w ciągu godziny powinien był coś wykryć jeśli to pamięć ale znam przypadek, że gość testował tak RAM-ki paręnaście godzin i dopiero wtedy wyskoczyły mu jakieś błędy ale nie mówię że masz tak zrobić :smiley: Prawdopodobnie masz coś ze sprzętem. Nie wiem może to zasilacz albo płyta główna. Ja bym teraz zrobił tak, że podłączyłbym inny zasilacz i spróbował na nim popracować ( jeśli masz oczywiście taką możliwość) :slight_smile: