Mój laptop nie może połączyć się z siecią wifi

(Szymonwalczak91) #1

Witam

Tak jak w tytule - mój laptop nagle nie potrafi połaczyć się z domową siecią wifi. Od ponad roku łączę sie z internetem za pomocą routera AirLive. Nigdy nie bylo zadnych problemow. Dziś rano nagle nie mogę sę połaczyc, chociaz widzę sieć (tę i inne). Tak więc sygnał z routera jest. Mam tez komputer stacjonarny, na którym internet działa normalnie. Najciekawsze jest to, że kiedy podlaczylem do laptopa kabel sieciowy, nadal byl ten sam problem. Nic tez nie grzebalem w ustawieniach, wczoraj wieczorem wszystko bylo ok, dziś rano nagle wyskakuje blad. Niestety nie mam pod ręką żadnego innego urządzenia, żeby sprawdzic czy problem sie powtarza.

Byl na forum podobny problem, ale tam rozmowa przeniosla sie na PW/gg :frowning:

Prosiłbym o szybką pomoc.

Pozdrawiam

EDIT. zapomnialem dodac, ze czasem na sekunde wyskakuje przy nazwie sieci komunikat "connecting" jednak nic sie nie dzieje

draxx, jaki jest dokładny model tego AirLivea?

(Szymonwalczak91) #3

Model: WL-5470AP

Na razie nic nie grzebie w ustawieniach, czekam na jakieś wskazówki, bo przyznam, że nie jestem ekspertem ;/

draxx, zaktualizuj firmware w routerze. Tylko firmware wgrywaj gdy router jest podłączony kablem do komputera. Link do najnowszej wersji http://fs.airlive.com/airlive_fileserver/uploads/English/support/SD1313978034914.zip

(Szymonwalczak91) #5

Wybacz ale jestem raczej laikiem, mogłbys napisac dokladniejsze instrukcje JAK to zaktualizowac?

Instrukcja

(Brunus) #7

Nieprawda,że najlepiej użyć FF.Do wszystkich tego typu operacji lepiej używać IE.

PS.Chodzi o kompatybilność protokołów