Mój laptop nie wykrywa dysku

(Marcin K3) #1

Witam.

Mam problem. Mój laptop nie wykrywa dysku przenośnego Verbatim model: 47636 o pojemności 320 GB. Gdy podłączę dysk to kontrolka dysku świeci, a dysk nie startuje (nie słychać hałasu). Gdy podepnę go do komputera mojego stacjonarnego (sprawdziłem tylko czy startuje dysk) to dysk startuje (słychać szum i coś raz po raz chrupie). używam systemu Windows 7 32 bit. Kabelek jest oryginalny. Kupiłem również HUB'a Modecom z zasilaczem i również nic. Tylko kontrolka się cały czas świeci lub od czasu do czasu mrugnie.

Co robić by go wykrywał na laptopie?

(toones) #2

Podłącz go pod kompa, gdzie dysk wg. Ciebie rusza, następnie zrób tak:

z.png

Sprawdź, czy dysk ma przypisaną literę. Jeśli nie, to najprawdopodobniej dlatego normalnie go nie wykrywa.

Zdjęcie z mojej innej porady, więc nie sugeruj się tym 1,2,3.

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #3

Wiem że może to brzmieć głupio ale spróbuj krótszego kabla USB. Też miałem podobny problem że dysk nie mógł wystartować. Wychodzi na to że w dłuższym kablu gdzieś zanika... prąd?

(Henio Mazurek) #4

Ja stawiam na to, że dysk potrzebuje podwójnego zasilania i taki kabelek musisz skołować. MiniUSB z jednej strony, z drugiej 2 USB.

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #5

Właśnie taki dostałem z dyskiem, ale gdy załatwiłem krótki kabel z tylko jednym USB wszystko zaczęło działać :slight_smile:

(Marcin K3) #6

Załatwiłem krótszy kabel i na starszym startuje, ale na chwilkę, chrobocze i potem się wyłącza, a na laptopie bez zmian :frowning:

(JNJN) #7

Czyli wygląda, że chyba dysk umarł.

(Marcin K3) #8

A czy da się jakoś odzyskać dane?? Chociaż niektóre. A jaki dysk polecacie? Chciałbym minimum 500 GB do 300 zł.

(Reinsx) #9

spróbuj wyciągnąć dysk z obudowy i podpiąć go bezpośrednio do komputera (nie przez USB. zobacz co ci wtedy się pokaże.

(Marcin K3) #10

Jak go wyciągnąć? Nie mam gdzie podważyć by go wyciągnąć.

Pozdrawiam.