Mój laptop nie wykrywa dysku

Witam.

Mam problem. Mój laptop nie wykrywa dysku przenośnego Verbatim model: 47636 o pojemności 320 GB. Gdy podłączę dysk to kontrolka dysku świeci, a dysk nie startuje (nie słychać hałasu). Gdy podepnę go do komputera mojego stacjonarnego (sprawdziłem tylko czy startuje dysk) to dysk startuje (słychać szum i coś raz po raz chrupie). używam systemu Windows 7 32 bit. Kabelek jest oryginalny. Kupiłem również HUB’a Modecom z zasilaczem i również nic. Tylko kontrolka się cały czas świeci lub od czasu do czasu mrugnie.

Co robić by go wykrywał na laptopie?

Podłącz go pod kompa, gdzie dysk wg. Ciebie rusza, następnie zrób tak:

z.png

Sprawdź, czy dysk ma przypisaną literę. Jeśli nie, to najprawdopodobniej dlatego normalnie go nie wykrywa.

Zdjęcie z mojej innej porady, więc nie sugeruj się tym 1,2,3.

Wiem że może to brzmieć głupio ale spróbuj krótszego kabla USB. Też miałem podobny problem że dysk nie mógł wystartować. Wychodzi na to że w dłuższym kablu gdzieś zanika… prąd?

Ja stawiam na to, że dysk potrzebuje podwójnego zasilania i taki kabelek musisz skołować. MiniUSB z jednej strony, z drugiej 2 USB.

Właśnie taki dostałem z dyskiem, ale gdy załatwiłem krótki kabel z tylko jednym USB wszystko zaczęło działać :slight_smile:

Załatwiłem krótszy kabel i na starszym startuje, ale na chwilkę, chrobocze i potem się wyłącza, a na laptopie bez zmian :frowning:

Czyli wygląda, że chyba dysk umarł.

A czy da się jakoś odzyskać dane?? Chociaż niektóre. A jaki dysk polecacie? Chciałbym minimum 500 GB do 300 zł.

spróbuj wyciągnąć dysk z obudowy i podpiąć go bezpośrednio do komputera (nie przez USB. zobacz co ci wtedy się pokaże.

Jak go wyciągnąć? Nie mam gdzie podważyć by go wyciągnąć.

Pozdrawiam.