Mój nowy komputer - pytanie odnośnie komponentów PC

Witacz,

już niedługo (może nawet w sobotę) będe składał nowego kompa. Mój obecny to tak jak w opisie, wiec trochę już ma…

Ogólne założenia:

  • komp nie będzie do grania (czasem może w jakiegoś PES’a, ew. F.E.A.R. - ale naprawde okazyjnie)

  • korzystam z wielu aplikacji: Adobe Photoshop, Macromedia (obecnie Adobe) Dreamweaver, no i też chce Visual C# …

  • czasem będe używał VirtualDubMod

Mimo, że wypatruję od około miesiąca sptrzęt to nie mogę jeszcze podjąć decyzji w 2 sprawach: wybór procka i pamięci. Procesor to napewno będzie Intel Core 2 Duo, więc za wszelkie próby namówienia na AMD - dziękuję.

Podaję wstępną konfigurację:

Procesor: Intel Core2 Duo E6600 lub E6750

Płyta główna: Asus P5B Deluxe

Pamięci: 2 GB Dual Channel 667 Mhz -> albo Kingston albo Patriot

Grafa: z rodziny ATI X1600, np: Radeon X1650 Pro His 256MB DDR3

Dysk: 250 lub 300 GB SATA II Seagate

Całość mnie wyniesie pewno ponad 2 tys PLN (gdzieś ok 2300 PLN)

Pytanie nr 1 : gdzieś miesiąc temu zauwazyłem, że cena procesora E6750 spadła z ok 1150 zł na 750 zł - dość dziwne . Dodatkowo ma taktowanie i FSB większy niż E6600… ale mimo to kosztuje mniej niż E6600… Którego z nich wybrać? gdzieś w testach zauważyłem, że E6750 niby wypada lepiej niż E6600… Może ktoś ma jede albo drugi z tych procków? Aha nie bede raczej stosował OC.

Pytanie nr. 2 : Dotychczas używałem pamięci Kingstona… nie zawiodłm się na nich, ale zastanawiam się czy Patrioty nie będą lepsze (teoretycznie są)

Dziękuję za pomoc.

Bo intel 22 robił wielką obniżke :slight_smile:

To bierz amd chyba że jesteś fanboyem intela :x

polecam bez oc

Athlon X2 6000+

Abit KN9

4x 1gb A-Data EE 800

8800GTS 320mb

Amacrox Frei Erde 550W

320GB WD z nowej serii lub hitachi sata2

One sie psuja!

powód podaj

W komputerze w pracy hitachi mialo objawy bad sektorów, aż któregoś dnia padł (miał 3 miesiące). W laptopie miałem dysk hitachi i sie spalił :mrgreen:

zasilacze w takich komputerach pozostawiają dużo do życzenia :mrgreen: a w dużym stopniu wpływają one na żywotność dysku

prosiłem o coś… nawet “wyboldowałem”…

nie chodzi o to że jestem fanboyem… po prostu w testach wypadły lepiej niż AMD. Poza tym zawsze jechałem na Intelu…

napewno nie WD - perzejechałem już sie na nich: padł mi dysk miesiąc po gwarancji :expressionless: Zawsze używałem Seagate i mam nawet dysk (1.2 GB - śmiech na sali) z 1994 roku (bodajże), który nadal jest sprawny.

pozwolisz że postawię na jakość i pozostawię swój wybór czyli ASUSa

mam jednak sentyment do Radeonów :smiley: i chyba tak zostanie… poza tym 8800 GTS raczej jest do grania, a ja jaki wspomniałem to nie będę grał… przynajmnie codziennie… raczej do programowania przeznaczę tego sprzęta…

Złączono Posta : 2007-08-03 10:33:43

no dobra… a teraz tak: płyta obsługuje FSB: 533-1066 MHz, procek E6750: 1333MHz… rozumiem ze procek bedzie przetaktowany… na tą FSB jaka jest na płycie… tyle, że nie wiem jak to wpłynie na procka… czy nie bede miał jakiś konfliktów…

Złączono Posta : 2007-08-03 11:14:03

właśnie sie dowiedziałem, że procek nie bedzie przetaktowany :frowning: musiałbym płytę główną zmienić… :frowning: na jakąś z chpsetem P35 :\

po prostu super

Samsung 320GB SATA II 16mb cache / WD Caviar 320Gb SATA II 16mb cache / Hitachi 320GB SATA II 16mb cache (wersję 250GB omijać szerokim łukiem)

Złączono Posta : 03.08.2007 (Pią) 12:55

wystarczy update biosu w P5B Deluxe do najnowszego i masz już obsłguę penrynów + szynę 1333MHz :stuck_out_tongue:

czemu? jakies problemy są?

no widzisz… ja zrobiłem udate BIOSu na mojej obecnej płycie Intela i… padł mi kontroler Secondary IDE i jeden z SATA :\

Odrazu mowie ze bios brany ze strony Intela :\

Mylisz sie, Amacrox Warrior AX450 :mrgreen:

Niby czemu

Np. Seagate 250GB (Sata II, NCQ)

Na jednym talerzu 7200.10 jest zła :?:

mówię i Hitachi, czytaj ze zrozumieniem p;o czym był nawias… Hitachi ponoć są bardziej awaryjne w wersji 250GB za to już 320stka udała się w sam raz…

to płytę wziąc Asus P5k Deluxe / Abit IP35

Sam tak rób :stuck_out_tongue:

Ja polecam tak czy owak

czytać, seagate wypadł miernie…

http://www.purepc.pl/node/1281?pageNo=5

starszny mi argument… dyski seagate potrafią nahałasować

Nie wszystkie… :wink:

i taki kupie… ew. 320 GB - tez seagate …

mam seagate 320gb z 10 serii i nic nie nie trzeszczy ani piszczy normalnie pracuje :P. (kilka miesięcy)

Też mam widocznie ten sam dysk co ty i też nic nie słyszę… :slight_smile:

w testach napisali inaczej no ale cóż, mój seagate 40gb w starym kompie strzelaj jak z bazooki…