Mój pendrive nie działa z ready boost

Witam,mam pendriva kingston data traveler 2GB który nie jest kompatybilny z ready boost.Czy można zrobić coś żeby zadzialał z tą funkcją w viście?

Pozdrawiam

kartelditko :frowning:

z tym raczej nic nie zrobisz…był jakiś trik, tylko nie pamietam gdzie…chyba na aero forum

No właśnie gdzieś o tym czytałem ale nie moge znaleźć.

A to ReadyBoost to nie jest zwykła przestrzeń wymiany tyle że umieszczona na pendrivie?

matiit coś w stylu swap linuxowego, tylko że dane wrzucane na pena są 2-krotnie skompresowane i zaszyfrowane

Znalazłem taki sposób na właczenie Ready Boost

  1. Pozwolić systemowi wykryć i przetestować urządzenie.

  2. Odłączyć urządzenie.

  3. Uruchomić edytor rejestru (regedit.exe) i przejść do gałęzi:

[HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\EMDMgmt].

  1. Znaleźć klucz odpowiadający konfigurowanemu urządzeniu (w nazwie klucza znajdują się producent, model urządzenia oraz etykieta).

  2. Ustawić następujące wartości parametrów (*):

“DeviceStatus” = 2

“DoRetestDevice” = 0

“HasSlowRegions” = 0

“ReadSpeedKBs” = 4096

“WriteSpeedKBs” = 4096

  1. Podłączyć urządzenie i przejść do jego Właściwości->zakładka ReadyBoost, a następnie określić wielkość pamięci podręcznej.

(*) Przed tym zabiegiem zalecane jest sprawdzenie faktycznych wartości parametrów ReadSpeedKBs / WriteSpeedKBs. Jeśli są one niższe niż 1000 [kB/s], to raczej nie warto ustawiać na sztywno parametrów urządzenia jako zgodnego z ReadyBoost, gdyż skutek może być zupełnie odwrotny – zamiast zwiększyć wydajność systemu, zmniejszy ją.

kartelditko

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

xcoom o ten sposób mi chodziło…tylko w 99 % przypadków on nie działa

Witam

Mam pytane:czy temat zmieniłem na dobry?Pisząc redy boast nie miałem na myśli wprowadzania kogoś w błąd.Chciałem tylko napisać krótko i zwięźle a wyszło inaczej niestety.Nie potrzebna była groźba usunięcia tematu do kosza,skoro nakazano mi zmienić temat to i tak bym to zrobił.

Uważam że ze wszystkich forum jakie odwiedzałem to jest najlepsze mimo wszystko.

pozdrawiam

kartelditko