Mój sprzęt :)

Kupuje kompa 2 czerwca w krakowskim Apollo. Mam ostateczne zapytanie czy ten sprzęt jest dobrze dobrany.

Podaje konfig kompa:

:arrow: Procesor:AMD Athlon 64 3200+ BOX Venice s.939

:arrow: Płyta główna: Abit KN8 Ultra.

:arrow: Karta Graficzna: Karta GeForce 6800GS Gigabyte 256MB 256b GV-NX68G256D-B (PCIE)

:arrow: Dysk Twardy: Dysk Maxtor 250GB 7200 16MB 6V250F0 (sata2)

:arrow: Nagrywarka CDRW: LiteOn 52/32/52 OEM Black

:arrow: Nagrywarka DVDR: LiteOn SHM-165P6S OEM

:arrow: Obudowa: Techmaster CX-3456 Czarna b/z (jakaś najtańsza)

:arrow: Pamięć RAM: DDR 1GB PC3200 400MHz Kingston

:arrow: Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A 450W 120mm

Koszt zestawu to 2785 PLN.

Czekam na odpowiedzi i ewentualne sugestie.

Pozdro! :smiley:

Po co Ci:

Skoro kupujesz:

:roll:

Jak dla mnie na taki sprzęt to conajmniej 500W :slight_smile:

PS. Po za tym sprżet wypas :slight_smile:

No wiesz nagrywam duzo płyt i nie chce wymieniac nic.

No wiesz znam goscia ktory ma podobny sprzet tylko ze GeForce 7800 GTX i tez ma 450W. Wystarczy spokojnie.

Pozdro!

No wiesz, ale ten cdrw jest zbędny, tylko niepotrzebnie bedzie miejsce zajmowal… Nie bój się, to się tak sybko nie zużywa… ;]

No wiem, ale ten sprzęt jest prądo żerny i te 450 bedzie tak na styk, a niedobrze jest miec “tak na styk” :stuck_out_tongue:

Ale nie mam więcej kasy. To jest maksimum.

Pozdro!

No to po co zamieszczasz temat jeżeli nic juz nie mozesz w nim zmienic :shock:

No bo przecież można wymienić na rzeczy po tej samej lub podobnej cenie :smiley: No nie?? :!: :!:

Pozdro!

To sobie odpusc

Nagrywarka CDRW: LiteOn 52/32/52 OEM Black

i kup to 500w zasilacz :wink:

Płyte główną wymień na Asusa (A8N najlepiej).

Grafike wymień na GF 7600GT

Ram wymień na PDP Patriot (cena mniej więcej ta sama a jakośc lepsza).

Zasilacz powinien styknąć.

Czytalem testy i Asus odpada. Najlepszy Abit byl poniewaz dobry o/c i wszytko inne.

To jest prawie to samo co 6800GS. Nie biore go bo ma 128bit nie ma 256 bitowych. Tylko zegary sa lepsze i cena nawet mniejsza o 50 zl! !!

Patrioty 40zl drozsze :frowning:

Pozdro!

co do gf 6xxx a 7xxx to nieroznia sie tylko zegarami a iloscia potokow itp… wiec napewno gf 7xxx bedzie lepszy od 6xxx ;}

p.s.

taksamo - naco ci cdrw skoro masz dvd ;}

p.s.2

zamiast liteona wez lg - gsa 4167 !!

Przenosiny do działu Luźnych Rozważań

Nie mow tak. Mialem juz 3 nagrywarki Lite-On. Na kazdej z nich nagralem ponad 1000plyt i nic sie z nimi nie dzialo! !!

Pozdro!

Również czytałem wiele recenzji. Interesuj się również O/C. Rekordy O/C są bite na Dfi a zaraz za nimi są Asusy. Abity… równie z nimi bywa - kiedyś były naprawde dobre (czas nieśmiertelengo Sockaet A), aktulanie Asus robi naprawde dobre płyty (s. 939).

Ma więcej Shaderów. Ma nwoszą architekture. JEśli nie 7600 to wziołbym Radeona x800GTO i zmodował go.

Co do pamięci możesz podać link do tych któe wybrałeś?

To KOMPLETNIE ODPADA. Ma on Pixel Shader w wersji 2.0+, GeFroce 3.0+ !!

http://www.apollo.pl/?mod=storegrp=9 i tam znajdz 1GB Kingston. Jest to 10 pozycja :slight_smile:

Wiesz co ja jednak zostane przy 6800GS.

Pozdro!

Złączono Posta : 27.05.2006 (Sob) 20:52

Na tym Abicie co wybralem najlepiej podkrecono Athlona 64 3000+ s.939 (taktowanie pracy 1800MHZ) i podkręcono go do 2768MHZ !!

Pozdro!

No i co z tego? Nie zauważysz różnicy. Może i są starsze ale są lepsze (szybsze).

Pamięci do tego procka powinny być dwukanałowe - Ty chcesz wziąść w jedenj kości (do dwukanałowego potzrebujesz dwóch takich samych kości).

Jak znajde to pokaże Ci 2800 na Asusie :wink:

No wiesz. Za trzy lata beda produkowac gry z tylko i wylaczna obsluga Pixel Shader 3.0+ i na 2.0+ nie beda tak plynnie chodzily.

Gadanie głupot o tych Shaderach. Za 2-3 lata to ni pograsz w takie gierki :wink: Tym bardziej że wejdą Shadery w wersji 4 :). Nic nie będize się cieło, ponieważ to tlyko może inaczej wyglądać. :slight_smile:

Obiecany wynik O/C na Asusie (2900MHz!)

http://www.oc-db.org/?showresult=110

No wiesz jak ja na tym bede pracowal i gral? Tam podkrecili tak ze chodzilo bardzi stabilnie! !!

To znaczy? Nie moze byc w jednej kosi 1GB? Jak mam wziasc? Dwa razy 512mb?

Złączono Posta : 27.05.2006 (Sob) 21:15

Nie wezme Radeona! Rozwazalem te wersje. Cztalem testy i wszedzie wyszlo ze lepiej bedzie 6800GS nawet od 7600Gt! !!

PozdrO!

Równie dobrze może to oznaczać ze procek przeszedł poztywnie SuperPI 16. Tak skonstruowali swój program. A jeśli proc odpalił sie na takiej prędkości to stabilnie naewno będize chodziło na około 2,7. ;]

Dwie takie same kości np. 2*512MB

W tym radku można odblokowac odtdakowe potoki i masz karte duużo szybszą.