Moj WinXP Pro nie widzi CD-Romu i Nagrywarki... Pomocy

Czesc

Nie wiem co sie stalo i dlaczego ale od dwoch dni cos mi sie za przeproszeniem powalilo i moj WinXP Pro nie wiedzi mojego cdromu i nagrywarki DVD a wczesniej wszystko bylo OK. Wczoraj przeinstalowalem system i juz myslalem ze wszystko bedzie ok ale po kilku uruchomieniach kompa znowu to samo. Dlaczego tak sie dzieje. Bede wdzieczny za pomoc bo nie mam pojecia co robic.

Dzieki.

Mialem podobny problem i odlaczylem tasmy i poprostu inna konfiguracja zworek u mnie pomoglo i dziala do dzis :slight_smile:

Pozdrawiam,

Najprawdopodbniej cos sie musiało odłaczyc, podociskaj wszytsko.

A po ponownym uruchomieniu wogule nie ma tego napędu, sprawdz w menadzerze sprzętu :wink:

Problem w tym ze system pluje sie o sterowniki. Urzadzenie jako takie w menadzerze urzadzen jest widoczne ale we wlasciwosciach jest napisane ze nie ma serownikow. Totalnie tego nie rozumiem. Pod linuxem wszystko dziala wiec kabel raczej sie nie odlaczyl. Bede wdzieczny za pomoc bo juz naprawde nie chce mi sie instalowac wszystkoego na nowo.

A sterowniki do płyty głównej wgrane.

Bios przy starcie kompa widzi napędy prawidłowo i system też.

A nie wgrałeś programów Alkohol120%,Clone lub podobnych one lubią nieraz robić takie problemy.

Usuń z rejestru wpisy jak są,restart kompa i zobacz.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29728#faq22

Potrzebne sterowniki do obsługi napędów ma system.

Wejdź menadzer urządzeń i odinstaluj napędy restart kompa i komp ponownie je zainstaluje i zobacz.