Moja informatyczna przyszlosc

Witam was wszystkich :slight_smile:

Jestem w 2 gimnazjum, prawdopodobna srednia 4.0, w klasie dwujezycznej z poszerzonym polskim i francuskim. Ostatnio nadeszla mnie mysl czym chcialbym zajac sie w przyszlosci i stwierdzilem, ze warto robic to co sie lubi, a ja baaardzo lubie rzeczy zwiazane z komputerem :slight_smile: Pomyslalem wiec, ze moglbym wybrac Liceum profilowane na Informatyke, raczej bez poszerzanej majcy (srednio mi idzie majca). Myslalem o zespole szkol lacznosci w krakowie, ale tylko podzial zajec technikum mnie zadowala, a chcialbym miec wybor wiec prosze was, jesli znacie dobre licea z informatycznym profilem(najlepiej podajcie www. podzial godzin i wrazenia o tym liceum) Bede wam wdzieczny.

Dzieki z góry

Marquez

powodzenia na studiach bez rozszerzonej matmy :roll:

więc w Twoim interesie jest by zaczęła Ci iść lepiej :stuck_out_tongue:

Interesując Cię komputery, ale od jakiej strony? Bardziej informatyka, czy elektronika? Niemniej jednak lepszym wyborem była by prawdopodobnie dobra klasa matematyczno-fizyczna, dająca Ci łatwiejszy wstęp na studia (w Twoim roczniku matura z matematyki i tak już będzie obligatoryjna)

bez matmy o informatyce zapomnij

Marquez powiem Ci że w Twoim wieku myślałem jak Ty :stuck_out_tongue:

Obecnie kończę LO o profilu mat - inf i raczej już nie wiąże z kompami takiej przyszłości jak kiedyś :slight_smile:

Po prostu to tylko moje hobby - zamierzam na tym co najwyżej dorabiać ale nie pracować w tym zawodzie ;]

W każdym razie radzę dokładnie się zastanowić przed wyborem… freedom a informatyka stosowana? Majca już wcale nie taka ważna :stuck_out_tongue:

to zależy gdzie :wink: na PG w Gdańsku Informatyka Stosowana jest kierunkiem na wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, nie wiem jak na innych uczelniach, ale tutaj dość spory nacisk kładziony jest fizyki i matematyki

Hmm… Właśnie raczej informatyka stosowana niz obliczenia… Szczegolnie zabezpieczenia antywirusowe, tworzenie grafiki, programowanie cos w tych klimatach :slight_smile: Mam nadzieje ze majca nie bedzie taka istotna do tego, a to ze majca idzie srednio, to grozilo mi zagrozenie ale wyciagne na 3 bo szybko pojmuje :slight_smile:

grafika, programowanie, u podstaw tego wszystkiego leży matematyka, gdyby chodziło o elektronikę, to większy nacisk należało by położyć na fizykę, ale tak… książka i do oporu :wink:

Gdziekolwiek pójdzie do szkoły o profilu informatycznym to zawsze zetknie się z matematyką. Na studiach to przez dwa lub trzy lata ma matematykę (w róznej postaci np. dyskretna, analiza, algebra, algorytmy itd)

Ja nie powiedzialem ze NIE CHCE sie zetknac z majca, majca moze byc byleby nie duzo bo jak pisalem nie przepadam za nia

jeśli chcesz powiązać się jakoś bliżej z programowaniem, to podstawy matematyki mogą okazać się, a prawie na pewno okażą się, niewystarczające

moj nalepszy kumpel chce isc na elektronike… ale ja nie wiem o co tam chodzi, co trzeba dobrze umiec na start… rozumiem airborn, moze byc majca byleby nie w szalonym tepie, tak zebym skumal :d

Marquez a tak naprawdę to jaka specjalność z informatyki bardziej Tobie odpowiada ?

na studiach to akurat jest mało ważne

jak masz kartkówkę, zaliczenie czy egzamin to musisz przejść, jak chcesz kontynuować naukę :wink: z tego wynika fakt, że matematykę musisz też polubić, będzie ci się łatwiej studiowało :wink:

Marquez , kończysz dopiero gimnazjum więc masz jeszcze trochę czasu, żeby się zastanowić nad wyborem studiów. Jeśli poważnie myślisz nad informatyką to matematyka na pewno będzie Ci potrzebna i będzie się ciągnać przez całe studia. Jeśli chodzi o infę stosowaną to trochę tej matmy Cię czeka: analiza, algebra liniowa, metody numeryczne, badania operacyjne no i jeszcze fizyka. Ale masz jeszcze parę lat, żeby polubić matmę. Powodzenia.

serwisant za 600zł netto :smiley:

Ok zastanowie sie jeszcze, dzieki za dyskusje :smiley:

A może Informatyka Śledcza czyli diagnostyk (poszukiwania dowodów elektronicznych i odzyskiwania danych) za 5000 zł ?

jezeli chcesz studiowac informatyke (jakakolwiek jej odmiane) to matematyki nie obejdziesz bo wszedzie sie pojawi (nie istotne pod jaka nazwa bo logiki tez nie przejdziesz bez znajomosci matmy)

jasne tego to sie nawet po studiach nie nauczysz, na to sie pracuje latami, i to dziesiatkami lat :smiley: