Moja informatyczna przyszlosc

(Andrzej Janus2) #1

Witam was wszystkich :slight_smile:

Jestem w 2 gimnazjum, prawdopodobna srednia 4.0, w klasie dwujezycznej z poszerzonym polskim i francuskim. Ostatnio nadeszla mnie mysl czym chcialbym zajac sie w przyszlosci i stwierdzilem, ze warto robic to co sie lubi, a ja baaardzo lubie rzeczy zwiazane z komputerem :slight_smile: Pomyslalem wiec, ze moglbym wybrac Liceum profilowane na Informatyke, raczej bez poszerzanej majcy (srednio mi idzie majca). Myslalem o zespole szkol lacznosci w krakowie, ale tylko podzial zajec technikum mnie zadowala, a chcialbym miec wybor wiec prosze was, jesli znacie dobre licea z informatycznym profilem(najlepiej podajcie www. podzial godzin i wrazenia o tym liceum) Bede wam wdzieczny.

Dzieki z góry

Marquez

(freedom) #2

powodzenia na studiach bez rozszerzonej matmy :roll:

(Airborn) #3

więc w Twoim interesie jest by zaczęła Ci iść lepiej :stuck_out_tongue:

Interesując Cię komputery, ale od jakiej strony? Bardziej informatyka, czy elektronika? Niemniej jednak lepszym wyborem była by prawdopodobnie dobra klasa matematyczno-fizyczna, dająca Ci łatwiejszy wstęp na studia (w Twoim roczniku matura z matematyki i tak już będzie obligatoryjna)

(Kostrzewa83) #4

bez matmy o informatyce zapomnij

(aju) #5

Marquez powiem Ci że w Twoim wieku myślałem jak Ty :stuck_out_tongue:

Obecnie kończę LO o profilu mat - inf i raczej już nie wiąże z kompami takiej przyszłości jak kiedyś :slight_smile:

Po prostu to tylko moje hobby - zamierzam na tym co najwyżej dorabiać ale nie pracować w tym zawodzie ;]

W każdym razie radzę dokładnie się zastanowić przed wyborem... freedom a informatyka stosowana? Majca już wcale nie taka ważna :stuck_out_tongue:

(Airborn) #6

to zależy gdzie :wink: na PG w Gdańsku Informatyka Stosowana jest kierunkiem na wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej, nie wiem jak na innych uczelniach, ale tutaj dość spory nacisk kładziony jest fizyki i matematyki

(Andrzej Janus2) #7

Hmm... Właśnie raczej informatyka stosowana niz obliczenia.. Szczegolnie zabezpieczenia antywirusowe, tworzenie grafiki, programowanie cos w tych klimatach :slight_smile: Mam nadzieje ze majca nie bedzie taka istotna do tego, a to ze majca idzie srednio, to grozilo mi zagrozenie ale wyciagne na 3 bo szybko pojmuje :slight_smile:

(Airborn) #8

grafika, programowanie, u podstaw tego wszystkiego leży matematyka, gdyby chodziło o elektronikę, to większy nacisk należało by położyć na fizykę, ale tak... książka i do oporu :wink:

(Micromac) #9

Gdziekolwiek pójdzie do szkoły o profilu informatycznym to zawsze zetknie się z matematyką. Na studiach to przez dwa lub trzy lata ma matematykę (w róznej postaci np. dyskretna, analiza, algebra, algorytmy itd)

(Andrzej Janus2) #10

Ja nie powiedzialem ze NIE CHCE sie zetknac z majca, majca moze byc byleby nie duzo bo jak pisalem nie przepadam za nia

(Airborn) #11

jeśli chcesz powiązać się jakoś bliżej z programowaniem, to podstawy matematyki mogą okazać się, a prawie na pewno okażą się, niewystarczające

(Andrzej Janus2) #12

moj nalepszy kumpel chce isc na elektronike.. ale ja nie wiem o co tam chodzi, co trzeba dobrze umiec na start... rozumiem airborn, moze byc majca byleby nie w szalonym tepie, tak zebym skumal :d

(Micromac) #13

Marquez a tak naprawdę to jaka specjalność z informatyki bardziej Tobie odpowiada ?

(Kubarek) #14

na studiach to akurat jest mało ważne

jak masz kartkówkę, zaliczenie czy egzamin to musisz przejść, jak chcesz kontynuować naukę :wink: z tego wynika fakt, że matematykę musisz też polubić, będzie ci się łatwiej studiowało :wink:

(Szarex2 0) #15

Marquez , kończysz dopiero gimnazjum więc masz jeszcze trochę czasu, żeby się zastanowić nad wyborem studiów. Jeśli poważnie myślisz nad informatyką to matematyka na pewno będzie Ci potrzebna i będzie się ciągnać przez całe studia. Jeśli chodzi o infę stosowaną to trochę tej matmy Cię czeka: analiza, algebra liniowa, metody numeryczne, badania operacyjne no i jeszcze fizyka. Ale masz jeszcze parę lat, żeby polubić matmę. Powodzenia.

(:: MARIO ::) #16

serwisant za 600zł netto :smiley:

(Andrzej Janus2) #17

Ok zastanowie sie jeszcze, dzieki za dyskusje :smiley:

(Micromac) #18

A może Informatyka Śledcza czyli diagnostyk (poszukiwania dowodów elektronicznych i odzyskiwania danych) za 5000 zł ?

(Kostrzewa83) #19

jezeli chcesz studiowac informatyke (jakakolwiek jej odmiane) to matematyki nie obejdziesz bo wszedzie sie pojawi (nie istotne pod jaka nazwa bo logiki tez nie przejdziesz bez znajomosci matmy)

(:: MARIO ::) #20

jasne tego to sie nawet po studiach nie nauczysz, na to sie pracuje latami, i to dziesiatkami lat :smiley: