Moja konfiguracja komputera

Witam, zamierzam kupić w najbliższym czasie nowy komputer ponieważ stary ledwo zipie. Złożyłem sobie już mniej więcej zestaw tylko nie wiem czy taka konfiguracja jest poprawna, czy podzespoły które wybrałem będą ze sobą kompatybilne… Przedstawię teraz Wam co wybrałem i bardzo grzecznie proszę o “fachowe” wypowiedzi lub też sugestie co nie pasuje lub co powinienem zamienić na coś innego. O i najważniejsze czy będzie to zestaw wydajny, bo przyznam, że lubię pograć :slight_smile:

  1. PŁYTA GŁÓWNA: Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3

  2. PROCESOR: AMD PHENOM X4 945 BOX

  3. PAMIĘĆ RAM: 2x 2GB DDR3 1333 (firma OCZ, goodram lub inna z dobrą renomą)

  4. KARTA GRAFICZNA: ATI HD5770 1GB DDR5 128BIT (tutaj proszę o pomoc bo nie wiem z czego wziąść, gigabyte, asus czy może coś innego ? Podkreślę, że zależy mi na niskiej cenie)

  5. DYSK TWARDY: 500GB ( tutaj też proszę o sugestie co do firmy dysku)

  6. OBUDOWA Z ZASILACZEM: 500 - 550WAT.

  7. NAPĘD OPTYCZNY: jakis do 100zł (propozycje mile widziane)

Jeśli o czymś zapomniałem, proszę o tym napisać. Z góry dziękuję za wypowiedzi :wink:

Do wydania mam około 2000 - 2100zł.

Podaj budżet dokładny na wszystko to ci zamieścimy ,co trzeba.

Płytę możesz zostawić, procek też, ramy również, grafikę od Gigabyte na przykład, dysk samsunga z serii F3, zasilacz (bardzo ważne) koniecznie markowy, co jak mniemam przy pozostałej konfiguracji przekroczy budżet, proponowane firmy to (OCZ, Corsair, be quiet, Tagan, Seasonic, Enermax, Chieftec), napęd Samsung SH-S223L.

Może jakoś tak:

AMD Athlon II X3 435 BOX (2.9GHz, Triple Core, 1,5MB, 95W, AM3)

Gigabyte MA770T-UD3, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3

DDR3 4GB 1333MHz Geil (2x2GB, DualDDR, CL9)

Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3

Samsung SH-S223L, DVD±RW, DVD±RW DL, CD-RW, LightScribe, OEM Black

Radeon HD5770 Gigabyte 1024MB GDDR5, HDMI, 2xDVI, PCI-E

CoolerMaster Elite 310 Black-Orange (bez zasilacza)

Zasilacz do obudowy ATX 500W Seasonic SS-500ET (Fan 120mm, Active PFC, 80+)

Cena: 2283,00 z gral.pl

Zawsze można wziąć, tańszą obudowę, płytę główną :slight_smile: a może uda się nieco dołożyć.

Firmy zasilaczy które wymieniłeś są naprawdę dobre niestety znacząco przekraczają mój budżet. Znalazłem coś tańszego z firmy TRACER, a dokładnie model: TRACER Highlander 550W Silent. Czy ten wystarczy ? Firma TRACER chyba nie należy do tych najgorszych.

Niestety tracer to nie rarytas, uwierz mi na zasiłce nie można oszczędzać. Generalnie dzieli się je na 2 typy dobre i złe. Dobre gdy się psują to nic się nie uszkadza (poza tym są oszczędniejsze), złe padają dużo szybciej w najlepszym wypadku zabierając połowę sprzętu. Niestety tracer do tych pierwszych nie należy. Lepiej było by już gdybyś wziął porządną 400W lub 450W zasiłkę.

A wystarczy taki 400-450wat do sprzętu który wybrałem ?

Starczy 400W,ale to trochę ograniczy dalszą rozbudowe w przyszłości, zestaw podany przez smoq5 jest ok,ewentualnie jeśli chcesz możesz wziąść ten sam zasilacz,on jest bodaj za 170 zł,po 1 jak się składa komputer,najważniejszy jest dobry zasilacz,to jedna z części na których nie powinno się oszczędzać.

gural777 ma rację. Na zasiłce niema co oszczędzać . Bo chyba jest różnica wydać 300 zł na porządny zasilacz niż 100 zł na tandetę i przy okazji stracić sprzęt wart ze ~2000 PLN :lol:

Dobra podsumujmy:

  1. PŁYTA GŁÓWNA: Asrock M3A770DE AMD 770 Socket AM3

  2. PROCESOR: AMD PHENOM X4 945 BOX

  3. DDR3 4GB 1333MHz Geil (2x2GB, DualDDR, CL9)

  4. Radeon HD5770 Gigabyte 1024MB GDDR5, HDMI, 2xDVI, PCI-E

  5. Samsung 500 GB, SATA/300, 16MB, NCQ Spin Point F3

  6. Samsung SH-S223L, DVD±RW, DVD±RW DL, CD-RW, LightScribe, OEM Black

  7. Obudowa: coś z CoolerMaster

  8. Seasonic SS-400ET: 400WAT

Co Wy na takie rozwiązanie ?

Całkiem w pione… :smiley: :wink: Dołóż 10 zł na esc.pl i będziesz mieć Thermaltake V3 okno (b/z):slight_smile:

Będzie dobre rozwiązanie,choć ja bym polecał brać kartę od Sapphire ,najlepiej wersje VAPOR-X,ewentualnie zwykłą wersje jest znacznie lepsza pod względem ciszy i wydzielania ciepła od karty Gigabyte.

A ja ci teraz namieszam - z grafiki wybrał bym ASUS’a. Blisko rok temu kupiłem 4670 i temperatury są śmiesznie niskie - nigdy nie przekracza 40 stopni mimo, ze grafikę mam nieco podkręconą. :wink:

HD 4670 od Asusa to genialna karta,ale nie wszystkie karty danego producenta są super,zobacz HD 4850 od Asusa,gorszej karty od Asusa świat nie widział,poprostu HD 5770 jest najlepszy od Sapphire i MSI.