Moja nagrywarka DVD - ZNIKNĘŁA z systemu... :-(

Mam nagrywarkę DVD do komputera, byłem z niej zadowolony, działała poprawnie, aż do dzisiaj… :frowning: Włożyłem płytę i zorientowałem sie że coś jest nie tak - co prawda napęd zakręcił płytką, niby ją czytał, ale co z tego, skoro nic się nie wyświetla, a w Mój Komputer nie widać napędu… Sprawdziłem na grze która potrzebowała płyty w napędzie - włożyłem płytę i pisze mi nadal, że płyty nie ma! !!

Przed tym napędem posiadałem inny, też DVD, wysiadł tak samo jak ten, nawet nie podziałało przeinstalowanie systemu - po prostu padł. Nie wiem co zrobić, tamten był stary co prawda, ale ten jest nowiutki! !!

Próbowałem też metody z usuwaniem wpisów w rejestrze systemowym - problem w tym, że był tylko jeden taki wpis i po restarcie nic się nie zmieniło. Przypomnę, że jeszcze godzinę temu, no może dwie, napęd działał całkowicie poprawnie. Nie mam już pomysłów, ani pojęcia co zrobić…

Mam nadzieję na szybką odpowiedź PLS! !!

przepnij na inną złączke w taśmie… może to pomoże… a może w biosie wyłączone wykrywanie…??

Hmmm… inną złączkę próbowałem, nie działa, a w BIOSie nie sprawdzałem… Pożyjemy zobaczymy, byle nie była uszkodzona… :frowning:

Kolega wyżej dobrze podpowiedział … Zacznij od tego czy nagrywarka jest widoczna w bios’ie … A jeśli nie to pozmieniaj kable lub podłącz do drugiego IDE …

Możliwe że przywracanie systemu by pomoglo , ewentualnie reinstall windy ale to ostateczniśc

Miałem podobny problem zamiast nagrywarki DVD komputer pokazywał mi napęd CD i mam złą wiadomość umnie to była wina nagrywarki jedynie nadawała się na śmietnik jeśli masz mozliwość to sprawdz na innym kompie to bedziesz miał pewność .Ja mam już nową i narazie jest ok za jedyne 90zł

panel sterowania >>> narzędzia administracyjne >>> zarządzanie komputerem >>> zarządzanie dyskami.

Tam poszukaj, może napęd jest zwyczajnie wyłączony